Kombinácia materského a umelého mlieka? Máte niekto skúsenosť?

felixko
14. nov 2008

Ahojte. potrebujem poradiť. dnes idem s dcérou k lekárke, je to dlhšia cesta a viem určite, že bude hladná,pretože práve teraz dopapala. odstriekavam si mliečko, ale bude ho málo, preto sa chcem spýtať,či je možné doplniť do flašky s materským mliekom nutrilon..
máte niekto skúsenosť?
alebo bude lepšie, ak v jednej flaške pripravím materské a v druhej UM?

danuskam
14. nov 2008

ja takto krmim-jedna dávka MM, druhá UM. v žiadnom prípade nekombinovať. veď to má inú chuť.ako napr káva a čaj, alebo víno a pivo 😀 však ochutnaj a uvidíš rozdiel..

felixko
autor
14. nov 2008

ďakujem za radu, len som chcela vedieť, či je to možné a má niekto skúsenosť.

gabca1
14. nov 2008

Ahojky felixko, já jsem vždycky nejdřív nakojila a pak dokrmila UM. Pokud jsem měla mlíčko i odstříkané přidávala jsem ho normálně do UM a nebyl žádný problém. Malé to moc chutnalo. Nakonec se to stejně v bříšku smíchá.

kopcik
14. nov 2008

ahoj. já jsem neměla dost MM a hned v porodnici mi řekli, že v pohodě kombinovat. třeba mého 30ml a UM 30ml. ale stejně jsem to potom doma dělala odděleně...

zuza.m
14. nov 2008

no mne hovorili že oddelene,aj ked sa to v bruchu zmieša.ale raz som nechtiac vyliala do mojho odstriekaneho trocha umeleho .bolo mi to luto vyhodit tak somtto dala do chladničky.a normalne sa to pokazilo. ☹

ygreen
14. nov 2008

já jsem mu normálně míchala um s mm denně. Nikdy jsme neměli jediný problém. Ale um by se mělo po hodině vylít, proto doporučuju udělat na cestu jen vodu a prášek zvlášť a namíchat na místě 🙂

zuza.m
14. nov 2008

no tak ja to vždy zmiešam spolu hned a dam take do termosky to robim zle?

danuskam
14. nov 2008

Ja neviem či je to ok s tým názorom, že sa to aj tak zmieša v brušku... Však aj nám sa nakoniec všetko v žalúdku zmieša a predsa nezajedám tortu s kyslými uhorkami a mäsom naraz 😅 😅 (No možno jedine že máte nejaké šialené tehotenské chute..)

timbouctou
14. nov 2008

Ahoj, mě by zajímalo, v čem je problém. Můžeš přece nakojit po cestě. My jsme kojili ve vlaku když měl zpoždění a malej řval jak na lesy, to mu byly 4 měsíce. Lidi zírali, ale v poho 😀

andy80
14. nov 2008

Já jsem nakrmila MM a potom dokrmila UM, ale protože jsem odsávala, aby se mi tvořilo víc mléka (stejně bez úspěchu) tak jsem to i míchala a vždycky v pohodě.

timbouctou: někdo nedokáže kojit na veřejnosti

timbouctou
14. nov 2008

andy80_ no jo, já se nejdřív taky hrozně styděla, v životě jsem se nesvlíkla před víc než jedním člověkem. Ale situace se stala neúnosnou. Alex byl zvyklý na pravidelný režim a najednou měl 4 hodiny pauzu a vypadalo to i na víc. Nedalo se nic dělat.

anavila
14. nov 2008

ved si urob do termosky vodu na akuratnu teplotu , a praskove UM a ked bude chciet malicke, tak mu spravis a das. A je to. Ja to tak tiez praktizujem, ale miesanie dokopy sa mi zda dost zvlastne..mna by take nieco ani nenapadlo

andy80
14. nov 2008

tibouctou: já vím, že někdy není zbytí, ale někdo to prostě nedokáže

addaa
14. nov 2008

Baby ja som mala inštrukcie od lekárky, že keď dokojím, musím aspoň hodinu počkať a až potom dať UM. Tak som to aj dodržiavala. Vraj dieťatko by potom vrackalo. Bála som sa, tak som to vždy dodržala...

andy80
14. nov 2008

Tak to by mě asi malá sežrala. Já nakojila něco kolem 20ml a pak jí nedal flašku s 30ml UM tak by snad zbořila barák. Dělala jsem to tak pořád do 6ti neděl a nikdy jí nic nebylo. To bych se spíš bála obráceně. Jako dát UM a pak dokojit. UM se hůř tráví a to by možná nadělalo paseku i když možná taky ne.

addaa
14. nov 2008

Andy ja som dodržiavala rady odborníka. Možno ani nášmu malému by nič nebolo, keby sme nedodržiavali. Ale som sa bála, aby som mu nejak neublížila na žalúdoček.

Mňa malý nezožral, asi si potiahol viac a na tú hoďku mu to stačilo. On je ešte aj teraz strááášny kľuďas. Chodili sme po byte, som mu kadečo ukazovalo a hodinka ubehla ani neviem ako 🙂

jankajs
14. nov 2008

Ja som zo začiatku nemala mlieko, potom málo a nakoniec stráááášne veľa, a teraz zas pomenej. Prv som nakojila, čo to dalo a zvyšok sme dokŕmili Bebou. To mal malý tak do konca 1 mesiaca, možno trochu viac. Neprotestoval. Teraz má vyše 6 mesiacov a keď som skúšala dať UM, tak koniec - tie grimasy - to sa nedá popísať. Skúšala som aj Nutrilon - 1 dávka, ostatné leží ladom, rovnako po asi dvoch týždňoch Hami2. Som to skúšala, chutí to otrasne a vraj lahodná chuť mlieka, bŕŕŕ. S príkrmami začíname, ale nie je to veľká sláva, niečo OK, ale nechutí mu zemiak, ani zmixovaný s mrkvou, ani s polievkou z hydiny, ani s mliekom. Horšie je, že čo dám prckovi, keď MM nebude stačiť? Nemáte overené UM, ktoré je jedlé??? 😉 A hlavne chutí dieťaťu, ktoréj krátko predtým malo MM? 😅

pietra
14. nov 2008

ja som od porodnice odsavala a dokrmovala UM a aj v porodnici aj pediatricka mi hovorili, ze nemam kombinovat do jednej flase MM a UM

zuza.m, mlieko by sa do termosky nemalo davat vobec, velmi lahko v nej nakysne. Tusim aj v pokynoch k termoskam pisu, ze sa nemaju pouzivat na mlieko

addaa, presne ako pise andy, mala by sa uplakala, keby som mala delit zvlast MM a hodinu cakat, davala som to hned po sebe a nikdy ziaden problem nebol. Myslim, ze dieta by z tej kombinacie vracalo len v pripade, ze by sa prejedlo

amarelka
15. nov 2008

ahoj felixko, ako si to zvládla? možno sa len zbytočne strsuješ akoby si po ceste kojila, ale je to vačší komfort ako nejaké flašky 😎 ved to, že kojíš má byť výhoda a nie naopak... 😉

majcik
15. nov 2008

Ja som od piateho mesiaca zacala syna dokrmovat umelym mliekom - Nutrilonom, kedze chcel pocas dna jest niekedy aj kazdu hodinu a to som sa nemohla pohnut z domu. Rano a dobeda, ked som mala este svojho mlieka viacej, tak som kojila, po obede a ku veceru som davala Nutrilon. Pred spanim takisto a vtedy som ho po nutrilonovej davke zvykla este aj dokojit, ale to bolo skor pre take uspokojenie. Ked som potrebovala niekam ist, ci uz sama alebo s nim, tak som dala umele mliecko a vydrzal aj 3 hodiny.

Teraz ho uz prikrmujem zeleninou, ovocim, masom, no este kojim, ale stale plati to, ze ked potrebujem pobede alebo podvecer, aby mi vydrzal, dam mu umele mliecko a je to OK.

Do termosky by som asi tiez nedavala to mlieko, kamoska pravidelne nosila teplu vodu vo flaske v termoflasi, ci ako sa vola ten obal na dojcensku flasu ... a v specialnej nadobke (na to urcenej) umele mliecko uz presne nadavkovane. Ked na maleho prisiel hlad, iba presypala mlieko do flasky, pretrepala a papanie mohlo zacat 🙂

majula009
16. nov 2008

felixko, ja plne kojim ale ked idem na dlho von, tak samozrejme v tejto kose nebudem vyberat prsnik niekde v parku aby mi prechladlo a tak raz denne podla toho ci ideme von na dlho davam UM. mam vzdy odstriekane svoje napr. 60 ml a do termosky si zoberiem 60 ml vody prevarenej. Zvlast si zoberem prasok na 60 ml, a potom to len na mieste vsetko zmiesam dokopy, cize mala vypije dokopy 120ml. Tak ci tak sa to v bruchu zmiesa, a nevidim v tom ziaden problem preco by to malo byt oddelené. Ak mi to nezje vsetko napr necha mi 20 ml tak to jej uz nedam vzdy to uz vylievam. Ked ideme von len na chvilu tak ju vzdy kojim, bud v aute alebo az doma..Vtedy UM nedavam. Inak ak davam UM tak len Nutrilon HA. pre istotu. a inak niekto tu pisal ze sa to nesmie miesat lebo to chuti rozdielne, a co na tom. UM je sice humus, aj tak smrdi, a MM vobec nesmrdi a je sladucke, preto som za kojenie, ale ked sa neda tak kludne to mozes miesat. Nam z toho nic nieje.

majcik
16. nov 2008

Majula - Nutrilon este celkom fajne vonia ... skus ovonat Sunar, bleeee ☹

majula009
16. nov 2008

No to si neviem predstavit...ale ja osobne by som ani ten nutrilon nevypila... 😀

majcik
16. nov 2008

No, hrozne to smrdi.
Ani mne Nutrilon nechuti, ale mojmu malemu ano, takze je to OK 🙂

majula009
16. nov 2008

to je hlavne.... 😀 , ja by som ani svoje mlieko nevypila..brrr

majcik
16. nov 2008

Ja takisto ...

barny
16. nov 2008

majcik sunar veru ani mne nevonia, ale moj maly nutrilon nechcel ani za svet zapekalo ho , a sunar papa jedna basen, tak uz neberiem ohlad na to ako to vonia mne ale ako to chuti malemu a je jedno ci to stoji 300 sk alebo 450 sk 😉

keira
11. jan 2012

co by sa stalo, ak by kojaca mamina musela na dlhsi cas (pocas dna, cca 12 hod) odist? zachranilo by to vtedy UM?

31majka12
11. jan 2012

@keira Preco si mliecko neodsajes?
Ja som po zlcnikovom zachvate nemohla kojit 10 hodin...lebo som bola napichana liekmi...ale mali sme odsate mliecko...a aj Um..tak manzel ho malinkemu daval.
Ked vies ze nebudes doma...tak si odsaj a nemusis davat umele...
Moj maly je ciastocne kojeny...tak papa aj take aj take 😀

keira
11. jan 2012

@31majka12 dik, ja len ci to nevadi, ak budem prec tak dlho ...