Kombinované dojčenie s umelým mliekom

26. sep 2022

Baby som prvorodicka.Prosim o radu . Ako najlepšie skombinovat dokrm s um . Najskor dávat cucnut prsnik a potom dokrmit um? Lenze tu mam problem maly neviem kolko vypije z mojho umele stiahne ved ked davaju ber a potom mi grca asi z prejedenia . Zas ked robim tak ze jedno krmenie prso a dalsie o 3hod flasa a tak to striedam ,tak mam pocit ze po prse pyta zachvilu . Zas som aj na krmenie po 3hod dala flasu a medzitym prsnik .
Neviem ako to najlepsie spravit ☹️ ďakujem za odpoveď a rady❤️

lamonita
26. sep 2022

A prečo dávaš vlastne umelé? Ešte to nám povedz... dieta neprospieva?

autor
26. sep 2022

@lamonita mam malo mlieka, on je velky papkáč. Aj sa narodil s vyššou vahou

autor
26. sep 2022

@lamonita uz v nemocnici sme mali problem ze vela schudol . Ale ja som vtedy este ziadne mlieko nemala . Teraz je ale malo

veronika3110
26. sep 2022

snažila by som sa to rozkojiť... ono vieš ked už raz začneš s dokrmovaním, bude sa ti zdať možno pokojnejší, najedenejší, tak budeš to UM pridávať a pridávať, až kým prestneš kojiť úplne..
čo znamená vyššia váha?
btw... mne v pôrodnici laktačná povedala, že matka má presne toľko mlieka, koľko jej dieťa potrebuje 🙂 jasné, že zo začiatku to treba rozbehnúť a naučíť sa, ale dá sa... ja som živý príklad... ešte v pôrodnici som vyslala muža nakúpiť fľašky, ohrievačky, umelé mlieka, pretože som si myslela, že ho mám málo.. a nebolo.. to umelé som dala malej len raz a potom som už len kojila, lebo som nemala pocit, žeby to UM potrebovala..
a ešte.. ked hovoríš, že pýta zachvíľku tovje mlieko.. za aký čas to asi je? lebo jasné, že 3 hodiny nevydrží bez kojenia dieťa, preto máš možno taký pocit, že s UM vydrží 3 hodiny a s MM nie.. ale MM je ľahšie stráviteľné
moja má napr. 5 mesiacov a aj v noci bežne kojím každé 2 hodiny a to počujem, že jej mliečko dosť strieka

autor
26. sep 2022

@veronika3110 4100g mal a teraz piatok na poradni uz 4490g. Samozrejme mas pravdu ,este v nemocnici mi nalinkovali aby som kazde 3hodiny kojila +prikrmovala a kolko- uplny tabulkovy harmonogram. Koli tomu mal aj problem v nem. s oblickami proste ja som nemala mlieko a malinky necikal kolko treba .Takze je to normalne keby kojim aj kazdu hodinku? Niekedy si pyta hned do hodiny dajme tomu viac v noci .Cez den je zas spavý takze si cucne ale mne pride ze malo,bojim sa aby hladny nebol. Mam pocit ze moje prsniky su za tu hodinu este plachty ze tam nic nieje ..

autor
26. sep 2022

@veronika3110 a na prsniku je niekedy chvilu 5min niekedy viac aj 20min na jednom ..

veronika3110
26. sep 2022

na rozbehnutie kojenia je kojenie každé 3 hodiny v pôrodnici nonsens... veď rozbehneš to tak, že sa častejšie prikladá...
a áno, tieto tabuľky a harmonogramy sú o ničom a stresujúce... ja som takisto pchala do toho decka a ked som ju dvihla tak všetko vyšlo von... už teraz viem, že ked sa sama odpojí a nechce sa prisať naspäť, tak má dosť a viac nedávam... lebo jasné, že ked dieťatku núkaš, tak ono bude piť... a potom ho bolí bruško, alebo to prúdom vyzvracia, lebo je toho proste na také malé bruško veľa..
ako staré máš bábätko? ak je maličký novorodenec, určite aj každú hodinu, niektoré aj čatejšie prikladajú.. také maličké má žalúdok ako oriešok, naozaj netreba mu veľa... ono si možno len tak chce pocuckať a ty sa bojíš, že je hladné, pritom sa chce možno len ukludniť 🙂
tiež som kojila 20 minút z jednej a potom 20 min z druhej (v pôrodnici) .. potom sa to rozbehlo a za 5 min bola napapaná 🙂
ako som vravela, moja má 5m a 3 hodiny bez mlieka nikdy nevydržala :D 2,5 hodiny max a to už je kritické... už je proste hladná a reve...
určite nestresuj, daj si čaj na kojenie, ak si myslíš, že je toho málo, dávaj si senovku a benedikt, prípadne hroznové šťavy a krásne sa ti to rozbehne 🙂

elizabet173
26. sep 2022

Prikladaj aj skôr ako za hodinu, aj keby si tento týždeň nič iné neurobila. Držím palce, aby sa produkcia tvojho mlieka zvýšila a nemusela si dávať umelé. Uvidíš po týždni, dvoch, ako bude prospievat. Dbaj u seba na dostatočnú výživu, veľa tekutín a oddychu. Zapoj muža koľko sa dá. Ak by sa ti podarilo rozkojit a zrušiť umelé mlieko, bolo by to pohodlnejšie pre všetkých. Ak sa nepodarí, tak to zase nebude koniec sveta, ale urobila by som preto vsetko

autor
26. sep 2022

@veronika3110 ďakujem ti krasne ♥️ viac si mi dala informaci a povzbudenia ako primarka v nemocnici s tabulkami .mam pocit ze tam liezol maly vsetkym na nervy ,prisli s flasou z rokov 90tych s velkou dierou a zakazdym mi ho tam isli zadusit mliekom 😭 no nespominam nato obdobie rada .malinky ma 2tyz a 4dni

autor
26. sep 2022

@veronika3110 a mam ho budit na kojenie dajme tomu ze niekedy sa stalo ze prespi 4hod max . Alebo cez den ked pospi viac ? Toto ma tiez tam džubali ,ze ho mam budit zakazdym

autor
26. sep 2022

@elizabet173 ♥️ muž uz chodi do práce ale aj tak mi vela pomaha aj pomohol ,vie ze teraz je skoro vsetko na nom a maly je stred momentálne. Chcem skúsiť este šatku na nosenie .aby som sa vedela aj pohnúť,lebo malý je cickos na mne

veronika3110
26. sep 2022

ďakujem, si milá.. ja to všetko mám len z pôrodnice, kde bola super sestrička 🙂 ona to dojčenie tak krásne opisovala a dávala rady až som revala, že ja nemám mlieko a také hlúposti.. že ono chce cítiť mamičku, chce tvoje mliečko a tak no .. 🙂
ked som si nedala povedať, tak mi doniesla tiež fľašku, ale oni mi dávali MM z banky ženského mlieka, nie UM.. a dali mi max. 20ml (aby som nepovedala) a fakt to nebolo potrebné, len ja ako prvorodička som to proste nevedela a stresovala som...
cez deň treba budiť po 3 hodinách.... zas pozor, aby si z dňa neurobil noc, tak za mňa ja by som nerobila v izbe ani tmu, ani ticho... v noci nebudím nikdy
tú šatku som mala aj ja, ale moja ked bola taká malinká tam nechcela byť... a bol aj problém s hlavičkou, že to nebolo také pevné a ja som aj tak nič neurobila, lebo som hlavičku podopierala, ale skús a uvidíš..

elizabet173
26. sep 2022

Nebudila by som ho ak spinká, nech spí aj štyri hodiny, ale ak by pýtal aj kazdu hodinu celý deň, priložila by som ho.

autor
26. sep 2022

@veronika3110 ďakujem krasne za rady .aj mne tak 20ml davali ale nasilu nieze ci chcem nechcem
Ja som na prasky aj z toho lebo musim malemu zahustovat mlieko ma reflux a teraz este aj koliky do toho nevie sa dobre vykadit a stale place 🙈

veronika3110
27. sep 2022

dávaš aj probiotiká alebo nejaké kvapky na bruško?

autor
27. sep 2022

@veronika3110 pupik krem masirujem ho .ale uz som vyradila zahustovanie lebo to nekakanie horsie ako grcanie. Este gastrotus+ bebu ar chcem vyskusat

veronika3110
27. sep 2022

my sme ten pupík ani nepoužili, nezdalo sa mi, žeby nejako extra účinkoval..
a probiotiká som dávala biogaiu, alebo probiofix a na prdkanie esumisan, ale potom sme prešli na sab simplex, ten je silnejší

magda15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz