Koniec s dojčením kvôli refluxu?

sima1415
20. nov 2018

Ahojte... Mám 6 týždňovú malú a dilemu veľkú ... Malička trpí refluxom ale problém je moje mlieko. Kým je na Nutrilone AR tak je to zvládnuteľné ale keď jej dám moje tak zvracia aj 2 hodiny po papaní bez ohľadu na to či papá z prsníka alebo z fľašky. Keď grcká tak potom hystericky plače , hádže hlavičkou a prehýba sa ako na foto čo mi príde dosť nebezpečné a hlavne nemôže poriadne spať. Skúsili sme aj gastrotuss aj Nutriton ale nič nepomáha. Keď vidím ako je jej lepšie z umelého tak uvažujem či dojčenie nie je len pre môj dobrý pocit a nie pre jej dobro ... Ak viete ešte o niečom čo by pomohli a poradili mi ako sa vyrovnať s tým že musím prejsť na umelé aj keď sa s tým nestotožňujem tak prosím poraďte

1988majka
22. nov 2018

@beatrix85 to snad naozaj nemyslis vazne..galaktozemia poprve nie je alergia podruhe aj UM obsahuje laktozu (ktorej zlozkou je galaktoza) a potretie je to tak vzacna DEDICNA metabolicka porucha ze ju ma mozno zopar deti na SR!

1988majka
22. nov 2018

strasit niekoho ze dieta ma galaktozemiu je ako presvedcit cloveka co ma migrenu ze ma nador na mozgu

veronikadomanova
22. nov 2018

@1988majka ale veď vie po anglicky😀 "galactosemia is not a true allergy" ...ibaže by nie🙄

beatrix85
22. nov 2018

@veronikadomanova no je to intolerancia na materské mlieko ak už máte potrebu riešiť presné výrazy a prejavuje sa výrazným zvracaním. Podstata je, že vy radíte malú trápiť aby sa prehýbala plakala, vracala, nespala, len aby sa matka vytešovala ako ja kojím. Ja radím netrápiť dieťa a uprednostniť variantu ktoré dieťaťu viac vyhovuje a je pokojnejše. Lenže vám už z tých mamil a laktačných poradní totálne hrabe. Nezáleží vám na ničom a nikom len na dĺžke kojenia. Čudujte sa svete sú aj nekojené deti a úplne zdravé, inteligentné a so vzťahovou väzbou.

luba41
22. nov 2018

@beatrix85 vyťahuješ úryvky z článku / ktorý ani nie je odborný/-je to len taký novinársky výcuc.. a že práve Ty spomínaš nejakú "vzťahovú výchovu"-máš nejakú mylnú predstavu o nej, súdiac podla Tvojich príspevkov na MK..a nechápem. ešte ako može jedna dojčiaca matka odcudzovat druhú za to , že chce dojčiť..

1988majka
22. nov 2018

@beatrix85 vsetky prostriedky kontaktneho rodicovstva a zaklad pre vztahovu vazbu je naucit sa porozumiet dietatku. aj v tomto pripade plac prehybanie atd asi nie su signalom toho ze mamiii tvoje mliecko mi skodi ale skor ,, mamiii fakt ta lubim si pre mna najviac na svete ale neviem sa z prsnika dobre napapat netecie mi to tak ako by som chcela pomoz mi aby som to dokazala,,...a niekde tam dalej je to ze mliecko sa mi aj vracia potrebujem viac polohovania a nosenia vymysli nieco 🙂 ale dostavame sa daleko od namicky co chcela radu tak snad uz len jej poprajem vela stastia a verim. ze najde osobu co jej kvalifikovane pomoze @sima1415 🙂