Kravské mlieko a jeho pitie 5 mesačnou dcérkou

nena62
9. jan 2012

Ahojte,chcela som sa opýtať,mám 5 mesačnú dcérku,všetky umele mlieka,čo existujú mi zvracia,tak som jej skúsila dať kravské mlieko a to jej sadlo,máte ešte nniekto takú skusenosť?

vita211
9. jan 2012

ahoj.aj ja mam 5 mesacneho chlapceka, ja zatial davam nutrilon ale strasne malo toho pije mlieko predtym sme mali bebu toto tiez velmi nepil.on mi vypije len 120ml aj to horko tazko ale uz papa vyzivu kasu a z toho mi zje hojoj az dost.jemu vobec to mlieko nechuti tak aj ja rozmyslal ze aj ja vyskusam to kravske a uvidime.

onlika
9. jan 2012

tak takemu malickemu dietatku by som normalne kravske mlieko isto nedala, bielkovina v nom obsiahnuta je nielen velky alergen, ale hlavne je to prilis velka zataz pre oblicky.. Skusala si aj AR mlieka? pripadne antirefluxnu flasku? Urcite sa porad s doktorom a kravske mlieko nedavaj, je to prilis skoro

evka4
9. jan 2012

ak jej chces zatazit traviaci trakt a oblicky a tym ohrozit jej zdravie, tak jej ho davaj aj nadalej. nie je vobec vhodne podavat obycajne kravske mlieko takemu malemu dietatu, pockaj aspon kym bude mat rok, ale ja by som ani rocnemu nedala. ak jej nesedia umele mlieka, ktore jej davas, tak sa porad s lekarkou, mozno potrebuje nejake specialne mlieko, antirefluxne proti grckaniu, pripadne allergy care mlieko, alebo mlieko bez laktozy. ries to ihned s odbornikom a nie s mamickami, z ktorych ti kazda napise vlastnu skusenost a ty to budes skusat na svojom dietati, alebo ako? drzim palce a prajem skore zlepsenie.

radustek
9. jan 2012

dievcata ja mam kamaratku ktora davala kravske mlieko od 3 mesiaca ten chlapcek ma teraz 2 roky a neni mu vobec nic....a my ked sme boli male tiez nam dali hned pudingy a mliecko a krupicky vtedy bol len sunar obycajny a zilo sa teraz kade jake nutrilony a beby...ja som to nikdy nedavala....mam 5 rocneho synceka a 5 mesacnu dcerku a jej davam obycajny sunar pretoze hentie mlieka jej nechutili skusala som aj hami a nic ale sunar jej sadol.....a tiez som rozmyslala ze skusim uz kravske mliecko.....ku kazdej doktorke ked mamicka pride s novorodeniatkom tak kazda ponuka iba ten nutrilon a bebu a ked povies ze davas sunar tak sa na teba pozrie ako keby davas nejaku otravu......aj maly mi vyrastol na sunari a potom na kravskom mliecku a ja zdravy ako buk

bambulla
9. jan 2012

@nena62 ahoj ja som davala kravske mlieko Filipkovi od 3 mesiacov a presne ako pises ty aj mne vygrckal vsetky mlieka a toto pekne spapkal a bol spokojny a my sme tiez od malinka malinkeho vyrastli na kravskom mlieku 🙂

evka4
9. jan 2012

@radustek podla mne je jedno, ake umele mlieko dieta je. cije to sunar, nutrilon, beba, francuzske mlieko...vsetko jedno, len nech to preboha nie je kravske mlieko. kravske mlieko z cias nasej mladosti bolo inej kvality ako to, co predavaju v obchodoch teraz, ale ani vtedy nebolo vhodne pre babatka. obsahuje okrem ineho vela soli, co nie je vhodne pre tak maly organizmus.
samozrejme, ze su deti, ktore pili kravske mlieko od malicka a nic im nie je TERAZ. lenze poskodenie uz mohlo prebehnut a prejavi sa neskor.
ja by som urcite neriskovala a taketo otazky by som riesila zasadne s odbornikom.

anjelicek26
9. jan 2012

@nena62 - kravske ma privela bielkovin, privela soli, prilis malo tuku, takmer ziadne vitaminy, mozno ho nevyvracia,ale v brusku, v crievkach, v oblickach, peceni, narobi taku galibu az az...

Asi blba otazka, ale preco uz nekojis? Mozno by to v takomto pripade stalo za opätovne rozkojenie, laktacna ti urcite poradi. Viem, ze kojit sa neda za kazdych okolnosti, ale ak dieta ine neprima? Kravske mlieko u 5 mesacneho dietata NIE JE ALTERNATIVA.

Vyskusaj ine umele, vyskusaj sojove mlieko, ovsene, ale NIE kravske! Urcite ste nevyskusali vsetky, su aj antirefluxne mlieka, z tych urcite vrackat nebude. Alebo je problem v konzistencii mlieka, treba dalej skusat.

anjelicek26
9. jan 2012

A fakt zienky sa zamyslite, ake kravske mlieko sme udajne pili my a ake sa da kupit teraz v obchode, co to obsahuje - A CO TOMU CHYBA - aby sa zabezpecila spravna vyziva dojcata. Je to uplne neporovnatelne. A niektore poskodenia sa prejavia az roky neskor, nie okamzite, su deti, ktorym to nespravi nic, ine si to "odskacu" za tipy mamin, ktore to tu zlahcuju v style, ved daj, ani mojmu nic nebolo. Mali len stastie 🙄

irriss
9. jan 2012

@radustek
@bambulla
to ze diteti ve dvou letech, po podavani kravskeho mleka NENI VUBEC NIC jeste neznamena, ze mu nebylo "ublizeno"..
Casto se projevi negativni ucinky az v dospelackem veku, bud nahodne ci zustanou skryte...

a uz vubec@bambulla bych nesrovnavala "nas" s nasimi detmi...mleko,vajicko.. ovzdusi...vsechno je jine...
kdysi se delo "cokoliv" a pak za to lidstvo tezce neslo nasledky..ale to "cokoliv" se delo nebo jedlo z jednoho duleziteho duvodu, protoze nebylo - at uz financni zabezpeceni ci kulturni ci zdravotni osveta...Neznalost zpusobila spousty skody na detech, na dospelych jedincich..preci nepujdeme v techto slapotach...
To, ze mu NIC neni, jak pisete..co to pro Vas znamena, jak to vidite? Prave toto jednani zpusobi retezec alergickych reakci..a neni to okamzity proces..casto az v dospelosti.. 😉
Kravske mleko miminkum NE, pokud jde o reseni "financni situace" radeji nejezte..ale jemu kupte "to nejlepsi".. 😉

moncikyta
9. jan 2012

presne ja som od 3.mesiaca bola na kravskom mlieku ale nie tom krabicovom ale vtedy bolo sackove a nic mi nie je, tak ked umele nechce tak nechce asi vie preco 🙂 riad s a vlastnym pocitom vies aka po nom je keby jej bolo zle tak vracia place a neviem co sama to musis vediet najlepsie 🙂

lypka
9. jan 2012

ked bude moja dcéra v puberte zlá tak jej poviem no to mám za to, že som ti dávala kravské mlieko, ale čo povedia tie mamy, ktoré kravské mlieko nedávajú to neviem 😕

irriss
9. jan 2012

@anjelicek26
ted to zrovna pisu.. 😖 😖 😖 😖
ach jooooooooooo

radustek
9. jan 2012

@evka4 ja davam sunar zatial som spokojna ale aj u doktorky ked sa spytas tak kazda povie inak napriklad mojej sestre povedala doktorka ze mlieko moze davat uz od 3 mesiaca no neviem ja este nepplanujem len som tak rozmyslala ale zevraj uz od ukonceneho 6 mesiaca moze kravske mliecko to mi bolo povedane....ale myslim si ze od 1 roka to je velmi neskoro ved to male potrebuje uz normalnu stravu a nie do 1 roka aby bolo na zelenine a umelom mliecku si myslim ja....pri malom som to tak vzdy robila ze papal aj pudingy s kravskeho mliecka ale v noci mal sunar aj poobede tak som to striedala.....vlastne moj maly ako rocny uz papal uplne vsetko...ale to je na kazdej maminke........

anjelicek26
9. jan 2012

@moncikyta - ja neviem, ako moze byt niekto takyto zadubeny, sorry za vyraz. To, ze tebe dnes nic nie je - nevies - do vnutra si nevidis. A ani nevies porovnat, ake by to bolo keby si bola na materskom mlieku do dvoch rokov. Kravske mlieko je zlozenim vhodne pre telata a nie pre ludske dojcata. A kedze nase deti nemaju 4 zaludky aby im to mlieko dobre travilo, tak sa tomu asi radsej vyhnut. Lekarka ma x moznosti jej predpisat mlieka, po ktorych zvracat nebude. Moj maly este kravske nepil a ani nebude, tiez sme mali tazky start s umelym mliekom, ale zvykol si, nasli sme to spravne, aj ked to trvalo vyse mesiaca.

yvetulka
9. jan 2012

stravou dietata do troch rokov dokazete ovplyvnit zdravotny stav na cely zivot. takze si myslim, ze je to na uvazenie. ved ste za ne zodpovedne, kravske mlieko je len pre teliatka. co si myslite, preco macka nepije mlieko od kozy ci psa, ale len svoje. len my ludia to robime, fuj.

cervena_ciapocka
9. jan 2012

To že sa deťom čo od takého útleho veku pili kravské mlieko nič nestalo, neznamená, že to nezaťažovalo ich organizmus a môže sa to prejaviť v dospelosti.
Už aj naše staré mamy keď nemohli kojiť tak nedávali deťom kravské mlieko. Najprv len nejaké ryžové odvary a potom aj to mlieko riedili, keďže už inú možnosť nemali.

evka4
9. jan 2012

@radustek podla mna kazdy pediater, ktory sa sustavne vzdelava, urcite neodporuci ziadnej mamicke podavat dietatu mladsiemu ako 1 rok kravske mlieko. co sa tyka toho, kedy sa ma s nim dieta zoznamit - to, ze ja by som ho svojej dcere nedala vypit namiesto UM neznamena, ze s nim nikdy neprisla do kontaktu. uz pred prvymi narodeninami jedla jogurty, zakysanku, syry, maslo, dokonca som aj do varenia pouzivala kravske mlieko. lenze to mnozstvo, ktore vo varenej strave zjedla, je zanedbatelne.
kysle mliecne vyrobky su povolene uz pred prvym rokom z toho dovodu, ze pocas procesu kvasenia dochadza k stipeniu bielkoviny kravskeho mlieka, ktoru takto nenadstiepenu detske telicko nedokaze spracovat, pripadne ma s jej spracovanim problemy.
jasne, ze mamicky, ktore davali pit kravske mlieko uz od utleho detstva, si budu hajit svoje, pretoze aj tak si vsetky myslime, ze pre svoje dietatko robime to najlepsie 🙂 nech si kazdy robi, ako uzna za vhodne, ale nad niektorymi vecami je dobre zamysliet sa a pozistovat si urcite informacie.

radustek
9. jan 2012

neviem preco pisete ze tu je niekto zadubeny to sa tu budeme akoze hadat???ved kazda pise len svoj nazor a moj nazor je taky ako vravite ze sa to prejavi v dospelosti tak nedavajte tym detom nic a budu uplne zdrave......ved vsetko je skodlive v dnesnej dobe nie len to kravske mlieko......dietatko potrebuje urcite vitaminy no nie vsetky su v umelom mliecku......este som nevidela nikoho takeho ze by mu nieco vo vnutri bolo a nevedel by o tom

mobilo
9. jan 2012

@nena62 ahoj ja som rpáve čítala, že kravské mlieko je nebezpečné pre dospelého človeka keď ho pije každým dňom veľa.....a pre malé bábetko to nieje absolutne vhodné !
obsahuje totiž reťazce ktoré telo bábetka nedokáže spracovať nemá dobre vyvinuté obličky a veľmi mu to škodí..aj ja poznám deti ktoré to pili tak skoro podľa nich im nič nieje...ale podľa mňa keď majú alergiu na všetko možné , sú vkuse choré majú oslabenú imunitu a tak podobne tak neviem asi som iná ale podľa mňa v poriadku nie sú...tvoj drobec má asi reflux to má veľa deti do 8 mesiaca sa to stratí aj moj prvý to mal existuje aj zahusťovadlo ale aj mlieko špeciálne na reflux- je hustejšie...ja by som skor takou cestou išla. Ja mám mladšieho 14 mesačného a stále h kojím ale dávam mu už aj UM viem, že po roku sa vraj kravské može ale potom čím viac o ňom čítam tak tak skoro nedám aj prvý bol dlho na UM....

poleva
9. jan 2012

aspon do roka by som nedávala
mám kamočku ta dáva od 6 mesiacov a malý je zdravý,tak si vyber 🙂

mobilo
9. jan 2012

a ešte čítala som , že dlhodobé pitie kravského mlieka vo veľkých množstvách vraj sposobuje rakovinu prostaty, krčka maternice, prsníka.......výskum !

olika37
9. jan 2012

nesúhlasím s anjelicek26,moncikyta napísala dobre,riaď sa svojim pocitom 🙂 moja staršia dcera tiež frčala na kravskom mlieku od 3 mesiacov a dnes má 21 rokov a je ok,netrpela žiadnymi alergiami,nemala žiadne žalúdočné probl....Môjho 21 mesačného syna som dojčila 8 mesiacov a prešli sme na Nutrilom,lebo z kravského ho zapekala a zvracal,takže 100 matiek 100 názorov,najpodstatnejší je spokojný spánok toho malého. Motcikyta,kašli ty na reklamné ťahy predajcov a premúdrelé rady mamičiek,ty ako mamina sama vieš ako malý reaguje či už na papaníčko,plienky,kremiky a šamponiky 🙂 môj malý napríklad neznáša vlnené čiapky a svetre,no čo na tom že ich ine matky kupujú?! každému jeho nebe...cz príslovie,riaď sa len svojim inšktintom a ničím iným...nech sa darí

anjelicek26
9. jan 2012

@mobilo - a osteoporozu... len doplnam zoznam 😉

radustek
9. jan 2012

@evka4 je to tak ved kravske mliecko je v jogurtoch a v syroch a to dieta potrebuje.....ja osobne mlieko strasne lubim denne vypijem pol litra a nezalezi na tom ci to piju kozy ved ho nepite nikto nikomu ho nenuti nasilim.....mne povedala doktorka ze prevarene sa moze davat od 6 mesiaca.....ja som zacala aj s prikrmami skor bola hladna tak mi doktorka kazala davat od 3 mesiaca uz mrkvu a zemiacik a pri tom by sa to malo au od 4 mesiaca

kamilka22
9. jan 2012

ja by som nedavala kravske mliecko, najskor po roku. . Susedka davala kravske a jej maly mal potom aj helikobaktera v zaludku, ma nadobudnutu astmu a je obezny. Pritom rodicov ma stihlunkych. Nevravim, nemusi to byt z toho, ale ja by som to neriskovala. Skor by som na tvojom mieste vyskusala antirefluxne mliecko - skus francuzske z lekarne. Popytaj sa na vzorky, nech vyskusas, co Ti maly spapa. Iste sa jedno najde.

rikarika
9. jan 2012

@irriss vobec nesuhlasim a zastavam názor, že kravské mlieko patrí od počiatkov ludstva k základným potravinám ak nie k vobec k najzákladnejšej potravine.

kinka555
9. jan 2012

ahoj, ja mam 8 mesacnu dcerku a obcas jej tiez dam kravske mlieko. Od zaciatku kojenia som mala malo mliecka a nic mi nepomahalo pre väcsiu tvorbu tak som dokrmovala Nutrilonom. po 6.mesiaci ked som prikrmovala som zacala davat kasicky a detska dr. povedala, ze kasicky ktore sa zarabaju s vodou uz obsahuju susene kravske mlieko takze kludne mozem postupne zacat davat kravske pit miesto umeleho. Stale kojim ale ako vravim tak niekedy to moje mliecko nestaci tak na vecer malej dam 100-120 ml mliecka, podla toho kolko potrebuje dopapat.

luky1313
9. jan 2012

aj my sme mali taky problem a nam potom lekarka predpisala nutrilon AR, alebo nejako tak sa volalo proste zahustene aby ho dieťatko nevyvracalo a bolo to lepšie, ale či sadne aj vam ťažko povedať trebalo by skusiť - obyčajne mliečko nema toľko vitaminkov, ale za chviľu začnete pomaly papkať a bude to mať napr. v mesku zeleninke, neboj 😉 😉 😉

hermiinka
9. jan 2012

@nena62 ahoj, ja davam malemu kravske mlieko od 6 mesiaca, presne z tychto dovodov ktore pises, vsetky umele mlieka mu nesedeli ☹ a je zdravy a stastny 🙂

radustek
9. jan 2012

@olika37 mas cistu pravdu teraz sa mi to zda vsetko take prehnane mam kamaratku ktora ma 9 mesacne dievcatko a zakazala jej ju dat do choditka takze ju tam ani nemala mne zas dovolila dat hned ako bude vedet trosku nozkami sa odrazat...vsetko je zakazane potom ako si to male ma zvknut neviem......ja si myslim ze to ani nezalezi na tom kraskom mlieku ze ked bude velky a bude mat problemy to moze mat aj bez toho ze by ho pil