Kŕče a bolesť brucha u kojacej matky. Nedostanú sa lieky do mliečka?

maruskak
20. jún 2008

Ahojte, chcela by som vas poprosit o radu, alebo ci mal niekto podobny problem.
Dnes rano som zacala z nicoho nic hnackovat, myslela som ze to bude v pohode, ale popoludni a k veceru sa to zhorsilo. Moze to byt z cerstveho chleba? Vcera som zjedla s chutou cerstvy cierny chlebik s maslom a pomazankou, bolo toho dost ☹ asi stvrtka (pazravec som ☹ ) , pretoze pocas tehotenstva a po som chlieb nejedla, len grahamove, celozrne rozky, mrkvovy,tekvicovy chlieb. Nic ine alebo nove som nejedla. Moze take moje hnackovanie uskodit babatku ked maleho dojcim? Dnes normalne kakal, ako vzdy. Mozem si zobrat, napr. cierne uhlie, alebo smektu? Nedostane sa to do mliecka? Momentalne mi je trocha lepsie,pijem cistu vodu a zjedla som ciste rozky, zatial v pohode.
Dakujem velmi pekne za pomoc

ajus
20. jún 2008

ahoj maruska, ja som tiez sem tam mala nejake zaludocne problemy a davala som si sodu bikarbonu, ale skor mi netravilo. mozes to mat z chleba, snad to nebude nejaka viroza, a tusim smektu mozu aj deti, tak tu asi skor ako cierne uhlie. nemas k nej letak?

kitty68
20. jún 2008

marus jez ovoce, kup si nejake probiotika a to bude v poho

jaka byla ta pomazanka? 🙂

maruskak
autor
20. jún 2008

ajus-myslim, ze mam letak,este som ho necitala, idem kuk

Kitty68-ovocie jem aj probiotika som brala, no malemu velky dobre nerobili,nemohol kakat, ved prave taaaa nestastna pomazanka! ☹ ta bola z obchodu ☹ urcite to je z nej, uz je davno v kosi!!! musim povedat, ze som "zhresila" lebo si davam pozor na stravu, co jem,lebo maly dostal v nemocnici od oblecka nejaku alergiu (take cervene flaky) a do dnesneho dna ich ma. Jaka som velka taka som hlupa, moja pazravost! ☹
Dakujem pekne a idem skusit tu smektu,po precitani letaku

kitty68
20. jún 2008

jake ma ty fleky a kde je ma?

maruskak
autor
20. jún 2008

tie fleky ma na krku, na ruckach, kde sa ohybaju, dva male na telicku a dva na chrbatiku a na tvaricke pri uskach, su to take okruhle cervene flaky, niekedy sa supu,lebo sa hoja, inokedy sa opat sfarbia na cerveno, kedy ako, neviem to presne odsledovat, uz som si aj zapisovala co som jedla a ake boli tie fleky a nedosla som k nicomu, kozna povedala, ze musi z toho vyrast a bude dobre. Uzivali sme Imazol, nejaku vodicku z lekarne-uz neviem nazov, teraz davam holtovu mast a niekedy je to dobre a inokedy nie a este mu davam na noc Fenistil kvapky. Ach ☹ musim pockat kym vyrastie 😒 Cim viac si maleho vsimam, tym sa vidi, ze tie flaky ma viac a viac, uz ho asi nebudem tolko sledovat

maruskak
autor
20. jún 2008

Ajus-teraz citam "navod" len na krabicke - smekta nema letak,napisane, ze mozu deti do jedneho roka, ale asi vyskusam sodu bikarbovu,vobec ma to nenapadlo, to je istejsie ako smekta,ak nepomoze tak uz siahnem aj po smekte alebo navstivim pohotovost.
Dufam, ze malemu nebude nic ☹
Dakujem velmi pekne!

kitty68
20. jún 2008

a jak dlouho uz mas tu srajdu? on to muze mit z tvych hormonu, ella se taky sem tam z niceho nic osype, ale je taky pravda ze ja snim co chcu zadnou dietu nedrzim
hlavne se nestresuj, hodne pij 🙂 to bude v poho

maruskak
autor
20. jún 2008

tu srandu dostal hned jak sa narodil, u nas v nemocnici davaju okolo hlavicky plienku, aby sa babatko nepoblinkalo a zrejme prasok v ktorom peru veci bol pre neho agresivny a od tej doby to mal, cize od narodenia, ale vinou nemocnice, raz mu to zmyzlo, potom sa opat objavilo, aj prasky som poskusala vselijake a nic nepomahalo, vylucila som avivaz, perem len v jednom prasku, kozna povedala, ze to ma z miecka, cize z toho co ja zjem, nedrzim ziadnu dietu, jem skoro vsetko a pritom nic 🙂 vyhybam sa alergenom, jem maso,zemiaky,ryzu,cestoviny len s olivovym olejom,vsetko robim na olivovom oleji, ovocie, konecne ide leto, sem-tam skusim nieco ine, o com viem, ze nie je alergen, dam si aj pivko aj trosku cerveneho vinka, jednoducho vsetko z mierou, a pitny rezim mam jak oci 🙂 denne skoro 3l vody a som v pohode 🙂 ved ked sa moj este bezzuby syncek Damianko na mna usmeje hned zabudnem na vsetko 🙂 Ved to urcite poznas 🙂

smary
20. jún 2008

maruskak smectu urcite mozes,nas jurko ju papal ked mal asi 3 tyzdne,lebo mal zlu stolicu (velmi velmi zelenu)....a toho,ze tvoja hnacka nejako ublizi babatku sa neboj,ak je to z jedla,tak na maleho sa to neprenesie,z takychto "hnackovacich" veci sa prenasa mliekom iba salmonela a tu pochybujem ze mas,to by malo tazsi priebeh,hlavne vela vela pi,aby si nestratila mlieko...

jahodka11
20. jún 2008

maruskak-smekta je uplne ok, je to prirodny liek 🙂

pietra
20. jún 2008

smectu mozes, ja som si ju tiez davala 😉 a smecta letak ma a pisu v nom: Indikácie: akutne a chronicke hnacky u deti a dospelych, vratane tehotnych a dojciacich zien