Krém na bradavky. Poraďte dáky účinný

janajanajana
13. jan 2009

Ahojte, poradte mi prosim ozaj ucinny krem na bradavky, minule tehotenstvo som mala za tyzden z bradaviek chrasty, vyskusala som viac kremov, no nic nezaberalo, mala som pocit, ze to neustale cistenie bradaviek od kremu pred kojenim bradavky este viac drazdilo. Mate skusenosti aj s takymi , ktore sa nemusia zmyvat, nemusim sa toho bat? Dakujem za rady

dejna3
13. jan 2009

kalciová masť, ale doktorka mi doporučila aj panthenol spray - lebo ja som ich mala fakt v "desnom" stave - a ten bol supeeeeer 🙂

emjee
13. jan 2009

ja som bepanthen kupila dnes v lekarni v malackach 😉 za 5,16 €
kalciova sa musi zmyvat

cessy
13. jan 2009

ja som tiez pouzivala mast od aventu..je velmi dobra a stoji za to si ju kupit.este mi z nej zostalo a pouzivam ju na pery. aj v pribalovom letaku je pisane ze sa moze pouzit na suchu pokozku...fakt je super

stvura
14. jan 2009

ja som to riesila cicadermou, netrebalo ju zmyvat

wien
14. jan 2009

ja som tiež za tú z DM. mám ju dodnes, používam ju na pery. na bradavky bola výborná, hlavne na začiatku. a za fajn cenu hlavne.

miroslava72
14. jan 2009

ja som tiez pouzivala z DM a bola som s nou max.spokojna a tiez ju mam dodnes a tiez pouzivam na pery.

pensadorcallisto
14. jan 2009

Ja som pouzivala cisty lanolin...Velmi mi pomohol. Bez tohto kremu by som asi fakt nedokazala pokracovat. Bradavky mi krvacali. Nastastie uz je to minulostou.... 😀

zuzula28
14. jan 2009

chulieta, ja pracujem v lekárni a bepanthen máme určite na 100%, tak keď sa ti budú vykrúcať, tak povedz, že nech ti ju teda objednajú...najneskôr na druhý deň ju budeš mať...aspoň teda keď sa chce zákazníkovi vyhovieť...

zuzula28
14. jan 2009

ale tu sa človek vždy niečo naučí, lebo ten čistý lanolín je vlastne tiež perfektný a lekárne, ktoré pripravujú MS (mastičky v labáku), tak ho určite majú...to je veľmi dobrý nápad 😵

anamor
14. jan 2009

mne velmi pomohla z DM babylove tiez, dobra cena, kvalita tiez, zmyvat netreba, bola som maximalne spokojna /mala som aj kalciovku/

lyongirl
14. jan 2009

junovka, amarelka - díky za odpoveď, asi teraz pri druhom vyskúšam tú z DM, lebo mne moc tie čo som mala nepomáhali a teda dať 500 Sk za niečo, čo nepomôže, to sa mi nechce. DM dogérka má fajn veci, teraz som kupovala aj malému krém proti vetru tam 😉
no a ten Bepanthen na stránke, čo dala link martina46 a ten čo kúila emjee - poriadny rozdiel, uf......

bendy
14. jan 2009

ja som zas pouzivala Dermazulen, je to harmancekova mast velmi dobra bola som s nou velmi spokojna

cherries
14. jan 2009

najlepsia bola ta mast z DM-ka a b-panthen inak som skusala aj cicadermu aj kalciovu mast ale tie sa mi nezdali az take dobre ale cicaderma je dobra na ine veci 😉

sofi07
16. jan 2009

ja mam od aventu a je super. kupila som si ju priamo v porodnici na novorodeneckom. doslova v priebehu par hodin bolo po prasklinkach na bradavke.

monkap
16. jan 2009

mne pomohla jedine z DM drogerie babylove masticka na bradavky ...
a to som vyskusala: cicaderma, kalciova mast, avent, multi mam balm od bioclin .... cize skusala som aj tie drahe ale tie absolutne nepomahaliv mojom pripade ... teraz si urcite opat kupim DM babylove 😉

tatolu
16. jan 2009

Mne najlepšie pomohlo materské mlieko. Po nakojení som si trošku vytlačila, roztrela a nechala uschnúť.
Nebolo potrebné ani ďaľšie umývanie 😉

emjee
16. jan 2009

lyongirl ale ja som kupiila len 30g - ten je na tej stranke lacnejsi (ak kupujes aj ine veci, lebo postovne maju 3€)

delina
16. jan 2009

mne pomohla cicaderma, behom dvoch dni boli bradavky OK

ma76
16. jan 2009

Ahojte,použivala som s DM -perfekt odporučam,kojim samozrejme stale... 🙂

lyongirl
16. jan 2009

emjee - aha 😉
som sa čudovala, lebo som si od nich už objednávala a boli najlacnejší.....

graziela
18. jan 2009

ja odporucam cicadermu, nemusi sa zmyvat na rozdiel od napr. kalciovej, hoci tu som pouzivala zo zac., aj v porodnici a to umyvanie bradaviek, myslim, bolo aj na nieco dobre, ved ich treba raz za cas "prevetrat" 😉

martinka13
19. jan 2009

Ja pouzivam Avent a je super

lujzalota
19. jan 2009

ja pužívam Lanolin od multi-mam, je to čistý lanolin, nemusí sa zmývať, dá sa o ňom dočítať na tejto stránke http://www.alfamedica.sk/balm.php stojí síce cca 16,60 eur, ale je super 🙂

lenka_da
19. jan 2009

Tiez odporucam bepanthen, vyyybornyyyy!

lyongirl
19. jan 2009

tak ja som si dnes kúpila ten z DMky, dúfam, že budem spokojná 😉

annag
19. jan 2009

ja by som len doplnila:
- bradavky sú najskôr prirodzene citlivé, nie sú odolné voči slinám a tlaku bábetka, ak sa vie bábetko správne prisať, tak sa musia do dvoch týždňov zahojiť, v opačnom prípade je niekde problém - bábo sa nesprávne prisáva, na bradavkách je bakteriálna či mykotická infekcia. Ideálne je natierať ich iba MM pred a po dojčení - obsahuje látky, ktoré ničia vírusy a baktérie, obsahuje tuk, ktorý regeneruje poškodenú pokožku ..., ak chceme použiť niečo iné, tak len mastičku, čo sa nemusí zmývať, časté umývanie bradaviek je veľmi nevhodné, lebo sa ním odstraňuje prirodzený ochranný film, ktorý sa slinami bábetka už dosť porušuje - ten sa dá nahradiť iným tukom, napr. lanolínom - ovčí tuk, martinka spomínala jelení loj - môže byť, obsahuje tiež živočíšny tuk, niekedy sa odporúča aj rastlinný tuk - napr. olivový olej. Každopádne, hrubé mastenie predlžuje čas, za ktorý si bradavky privyknú, lebo pokožku zmäkčuje. Je to ako keď drží niekto hrable prvý raz v živote oproti niekomu, čo hrabe každý deň - jeden má boľavé dlane za pár minút a druhý nič, iba hrubú kožu. Zhrubnutím pokožky sa organizmus bráni proti jej poškodeniu všade na tele, kde vzniká záťaž - na chodidlách, na bruškách prstov a v čase dojčenia aj na bradavkách. Takže zdravé bezbolestné bradavky po prvých dňoch dojčenia nie sú v konečnom dôsledku výsledok mastenia, ale prirodzeného "zhrubnutia" pokožky na dvorci a bradavkách

moni83
15. feb 2009

Mam taky problem moja dcerka ma 6,5mesiaca. Od 5 mesiacov je aj prikrmovana do vtedy len plne dojcena. strasne ma znova zacali boliet bradavky vznikly na nich aj take trhlinky a na dvorcoch akoby sa zlupla koza na mensich miestach akoby to mokvalo. zatial som si to pretierala gencìanovov vodickou vtedy ta bolest ustupi . ked som zacala kojit taketo problemi som nemala trosku boleli bradavky ale ked si zvykli bolo vsetko v pohode. mlieka este mam dost aj ked uz papa mala cez den len tri krat a v noci dva krat. viete mi niektora poradit?

annag
15. feb 2009

moni, máš kvasinkovú infekciu, kúp si v lekárni Canesten alebo Candibene masť a 3 x denne si prsník natieraj po dojčení, pred dojčením nezotieraj

- pred nanesením krému si bradavky vydezinfikuj v prevarenej vychladnutej trošku slanej vode (asi pol čl na 2,5 dcl vody) alebo si môžeš kúpiť v lekárni fyziologický roztok a ten používať , no úplne stačí voda

moni83
19. feb 2009

ahoj annag používala som Canesten krém a už je to lepšie tie trhlinky sa už zahojili a už to nebolí keď ju kojím 🙂 Ešte sa chcem spítať do kedy to mám asi používať zajtra ráno to bude už tretí deň čo to používam. ďakujem

assimilate
23. feb 2009

ja som používala Avent, ale len prvý mesiac, mastička bola super, nemusela sa pred kojením umývať, ale potom si bradavky zvykli a už ju nepoužívam... Nepoužívala som doma tampóny do podprsenky, keď mi tieklo mlieko, bráni to prístupu vzduchu, radšej som sa viackrát prezliekla, nosila voľné bavlnenné oblečenie, prsia umývala raz za deň bez mydla a nikdy som s bradavkami problém nemala.... ale fakt je dôležité čo najviac vetrať a vetrať....