Krém na bradavky. Poraďte dáky účinný

janajanajana
13. jan 2009

Ahojte, poradte mi prosim ozaj ucinny krem na bradavky, minule tehotenstvo som mala za tyzden z bradaviek chrasty, vyskusala som viac kremov, no nic nezaberalo, mala som pocit, ze to neustale cistenie bradaviek od kremu pred kojenim bradavky este viac drazdilo. Mate skusenosti aj s takymi , ktore sa nemusia zmyvat, nemusim sa toho bat? Dakujem za rady

zuzula25
13. jan 2009

ahoj.ja som pouzivala krem babylove z DM drogerie, ten sa nemusi umyvat, ale ja som si ho umyvala, lebo maly potom len zuzlal bradavku a nechcel sa prisat.ale tiez je dobra aj klasika kalciova masticka

basado
13. jan 2009

skus sa opytat v lekarni tam ti určite poradia 😉 ja som používala kalciovu mast

brnka
13. jan 2009

kalciovu mast treba zmyvat, ide to dost tazko, ja som mala cicadermu

tin007
13. jan 2009

ahoj, vyskusaj multi-mam, je aj balzam na natieranie a aj take napuste stvorceky, ktore sa prilozia na prsia. podstatne je, ze ten balzam netreba zmyvat, mne to velmi pomohlo (tiez som mala chrasticky prvych par dni) asi po 4-5 dnoch

martina46
13. jan 2009

mne pomohla dm masticka, avent nie. ale najviac mi zabral obycajny jeleni loj, ani som si ho nezmyvala ,iba utrela. nakydala som si ho na bradavku statocne a potom na prsia nacapila take nepouzitelne klobuky na kojeni - pod podpresenku, aby drzali - a tam mi ten loj ucinkoval, skvele hoji rany.
no nasa konikova laktacna poradkyna annag radi nechat aj vetrat hodne bradavky bez masticky, lebo mast ich udrziava makke a vlastne je potrebne, aby nejake mozole vznikli 😉 🙂

bambusko
13. jan 2009

jednoznacne bepanthen krem, je vyborny

http://www.bepanthen.cz/bepanthen/products/krem...

dostala som v porodnici ako prvorodicka od spoluleziacej tretorodicky a pri dalsich pobytoch v porodnici som zase poradila provorodickam, u kazdeho ma velky uspech uz po par pouzitiach. len skoda, ze sa da kupit len v cr

akejka
13. jan 2009

Mne pomohol Infadolan. Nanáša sa myslím, že len 2x denne, nemusí sa zmývať.

saska.t
13. jan 2009

aj od Medely cisty lanolin je uplne super a takisto ho nemusis pred kojenim davat dole a bepanthen tiez to iste .... 😀

elintina
13. jan 2009

Ahoj, ja som používala na začiatku calciovú masť ale tá ma štípala, tak mi pôrodnici dali vzorku krémiku od aventu, síce je drahý, ale mne pomohol a teraz používam krém od dm. 🙂

janka196
13. jan 2009

ahj, ja som tiez pouzivala od aventu. do dvoch dni sa mi zahojili chrasticky 🙂

lyongirl
13. jan 2009

ahojte, môžte prosím písať aj ceny krémov/približne/, nech sa viem zorientovať, lebo mne príde 500 Sk dosť za mastičku....
Ináč pri malom som používala kalciovú masť, ale tiež mi vadilo, ako sa dáva zle dole, neskôr cicadermu a máme doma aj infadolan

junovka
13. jan 2009

lyon...ja som uzivala z DM BABYLOVE masticku na rady z novorodeneckeho odd., bola super, nakolko sa nmeusela zmyvat a dokonca kedze este mi z nej ostalo, tak si ju davam na kutiky a herpesy. 😉 Stala tusim okolo 100 Sk? 😕 😒

bibula
13. jan 2009

materske mlieko

chymenitta33
13. jan 2009

Ahojte🙂)

Ja som používala Avent krém a to mi doniesol drahý do pôrodnice ale ako nejaký zázrak na tie moje krvavé bradavky to nebol aj ked mi to pomohlo🙂

amarelka
13. jan 2009

ahoj lyon, mastička mama babylove, ako píše junovka, je z DM a do 100 Sk stojí určite..nie len že ju netreba zmývať, ale aj velmi rýchlo pomohla 🙂

amarelka
13. jan 2009

uf, tak janajanajana, teda aj pre teba je ten typ mastička mama babylove, zoženieš v DM drogerke 🙂

martina46
13. jan 2009

bepanthen uz dostat aj u nas.
http://www.docsimon.sk/tovar/bepanthen-mast-100g
ten cisty lanolin je najaky iny, nez lanoli, co si kupujem na vahu v lekarni?

martina46
13. jan 2009

mne pripadal aavent a dm mast uplne rovnake.

katka.m
13. jan 2009

Mala som Avent, Calendula (nechtíková) a teraz mám Medelu. Avent sa ľahko rozotiera, Medela je dosť tuhá a Calendula sa zmýva. Používala som aj MM, ale to mi len zvlhčio bradavky a pravdu povediac po vyschnutí mi až tak neukľudňovalo podráždenia. Najlepšie sa mi osvedčili tie Avent a Medela.

pikoko
13. jan 2009

Ja som pouzivala Cicadermu - homeopaticku masticku- nemusi sa pred kojenim umyvat.Je fakt dobra.

lemge
13. jan 2009

ja som pouzivala od bioclin masticku multi mam.je perfektna,cistý lanolin.a nemusis ho pred dojcenim umyvat z bradaviek.pre babatko je neskodny. 😉

saska.t
13. jan 2009

martinka - myslim si ze je jedno ci lanolin z medely,bioclinu alebo z lekarne, vsade je pisane ze cisty lanolin, tak by to malo byt rovnake akurat cena bude rozdielna tu v DE stoji 5,60 eura za cca. 6 g ten z lekarne bude urcite lacnejsi ... 😀

martina46
13. jan 2009

fuha, no ano, ja som kupila 300g asi za necelych 300sk este.

bambusko
13. jan 2009

martina, tak to je super, snad uz aj v beznej lekarni ten bepanthen bude. lebo drahy si obaril nohu a skoro vsetko minul. u nas to pouzivame aj na kdejake ranky ap.. krem sa mi zda lepsi ako mast, nezanechava mastny film

luciauk
13. jan 2009

kamillosan

chulieta
13. jan 2009

ahojte, presne ako bambusko vravi bepanthen je super na bravdavky a fakt je skoda ze sa da len v cr kupit, ale pomoze vam aj materske mlieko na bradavky a co je zaujimave ze pomaha aj ako kvapky do oci pri zapale ocnych spojiviek kvapnut materske mlieko do oka 🙂

martina46
13. jan 2009

chhulieta, ja som takto malej dala ocka do poriadku 😉
bala som sa preplachu a oto nam zabralo, zlate mliecko materske 🙂

zuzula28
13. jan 2009

pre mňa bola Avent mastička asi naj vec, čo som zo všetkých "propriet" z lekárne ocenila 🙂

zuzula28
13. jan 2009

a bepanthen sa dá na 100% kúpiť aj u nás 😵

chulieta
13. jan 2009

zuzula28 a odkedy? lebo ja som ho zhanala vtedy ked som zacinala kojit, mala som tiez ragady na bradavkach az do krvi, ale nikde ho nemali vraj len v cechach. ale potom som skusila materske mlieko a jak som sa o tom bavila s jednou znamou tak ta mi povedala ze aj ocka sa daju takto liecit