Kŕmenie dojčenej dcéry, keď si od nej odbehnem

nika2244
6. máj 2020

Ahojte, potrebujem poradiť. Aby som opísala moju situáciu. Mám 3 a pol mesačnú plne dojčenú dcérku. Potrebovala by som si však od nej odbehnúť na 4 až 5 hodín a nejako zabezpečiť kŕmenie. Skúšala som si odsávať mlieko, ale po niekoľkých pokusoch som si ledva odsala 10 ml. Neviem, čo robím zle. Ak by nebola korona, tak by som ju vedela zobrať so sebou a dojčiť, ale momentálne sa to nedá. Môžem jej skúsiť dať jednorazovo umelé mlieko? Môže sa niečo stať? Máte stým skúsenosť?

luba41
6. máj 2020

a prečo ju nevezmeš so sebou?

nika2244
autor
6. máj 2020

@luba41 nedá sa to.

vamajka
6. máj 2020

@nika2244 nadojci ju a kludne si na 4 hod. odbehni tak si trochu poplace no a co ked musis tak co popr. caj nech jej daju

ajka0207
6. máj 2020

@nika2244 ja som odsavala kazdu hodinu pocas celeho dna, odsala som mozno deci a nakoniec to ani nepotrebovali.

henka123123
6. máj 2020

@nika2244 skus odsat co sa da a neh jej to skusia dat a ked bude aj tak plakat tak asi by som dala jednorazovo umele mlieko.predavaju v dm aj take v jednorazovych sackoch nemusis kupovat celu krabicu.

heidy222
6. máj 2020

Moje deti takto obcasne dostali umele a nic sa im nestalo, akurat ze materske im viac chuti 😊 nutrilon dostat kupit ako 200 ml hotovu flasku.

lucyluv
6. máj 2020

A napije sa ti z flase? Je mozne, ze aj ked odsajes, tak to proste do nej nedostanu cez flasu, ak nie je zvyknuta.

dzejsik
6. máj 2020

@lucyluv to by sa mozno dalo s cievkou okabatit, ze by dali cez tu

katulienkamoja
6. máj 2020

Normálne jej dajte umelé, na tom nič nie je. Hlavne ze nebude hladná 😉

jankapepe
7. máj 2020

@nika2244 to kam ideš že ju nemôžeš vziať so sebou?

ajka0207
7. máj 2020

@jankapepe tak momentalne ani do potravin len tak babo nepustia

nika2244
autor
7. máj 2020

@jankapepe myslím, že neni podstatne kam idem. Keby sa to dalo, tak si ju vezmem. Neviem prečo to tu všetky trápi. Ak by som sa vedela zariadiť inak, tak by som neváhala

jankapepe
8. máj 2020

@ajka0207 jediné obmedzenie veku je 65rokov v určených časoch. Mimo tohto času sú obchody prístupné všetkým občanom!

ajka0207
8. máj 2020

@jankapepe tak oficialne ano, ale tie pohľady, ked prides s babatkom, no proste to za to nestoji. A do nemocnice nepustia.

jankapepe
8. máj 2020

@ajka0207 o nemocnici nebola reč.
Takže jediné čo bráni vstupu do obchodu s dieťaťom sú pohľady....som si myslela

henka123123
8. máj 2020

@jankapepe pochybujem ze by isla do obchodu na 5 hodin :D :D

ajka0207
8. máj 2020

@henka123123 tak ja som to uviedla len ako priklad ze momentalne s bábätkom nechcu pustit ani do obchodu, rovnako na urad, ci do uz spomenutej nemocnice. Jasne, vsade vas nakoniec pustia, ale tie tahanice s SBS alebo niekym kompetentným za to nestoja.

sofiia87
8. máj 2020

Nic sa nestane ak jej das raz umele mlieko, otazne je, ci ho vobec bude chciet. Moja mala nechcela ani moje mlieko z flase, umele uz vobec 🤷‍♀️ Skus odsat v noci, to sa mne najlahsie odsavalo. Resp par krat mi to slo len ked si mala predtym trochu cucla

henka123123
8. máj 2020

ved jasne..vobec neni podstatne kam ide....podla mna jednorazovo umele mlieko vadit nebude..neh skusia odsate.ked nebude stacit umele daju..ufcite by som nenehavala dieta vyrevat.nutrilon predavaju po jednorazovych sackoch v dm 🙂..

jankapepe
8. máj 2020

@henka123123 kde hovorím že ide do obchodu?! Odpovedám v súvislosti s obchodom pani ktorá tvrdí že tam deti nemôžu.