Krvácanie prsníkov kvôly kojeniu. Čo s tým?

endrixa
29. jan 2009

ahojte...chcela by som vas poprosit o radu...opat krvacam z prsnika, resp. uz z oboch...robia sa mi trhlinky, ale aj kozu na bradavke mam celkom zosuchanu do ziveho...pripisujem to, ze moje dieta sa vrha na bradavku ako maly "sup"...neviem ci je to tym ze je taky hladny, pripadne ze si chce ulavit, pretoze asi mu idu zubky...Tento problem s prsnikmi sa mi vsak taha uz niekolko mesiacov a chvilu je to lepsie a chvilu horsie. po kazdom kojeni natieram s tou mastou z DM, pripadne niekedy s kalciovkou. Avsak ono sa to nelepsi...kojenie strasne boli..najma to prve zahryznutie, vtedy akoby aj to co sa hoji popraskalo a zacne to krvacat. aj na bradavke mam take ryhy od dojcenia, ktore sa coraz viac otvaraju az do ziveho...nepredpokladam ze je to zlou technikou dojcenia, najprv som to mala asi mesiac len na jednom prsniku, teraz su uz postihnute oba...skuste mi niekto nieco poradit, pretoze ja uz som bezradna...kazde jedno kojenie je pre mna utrpenim

annag
29. jan 2009

endrixa, pozri do môjho albumu, či tam nenájdeš niečo podobné, aj Ťa niekedy svrbia, pália? Reagujú zle na chlad?

lienka79
29. jan 2009

ahoj..ja som mavala krvave bradavkly zo zaciatku kojenia,ako asi akzda mamca a velmi mi pomahala masticka od AVENTU na bradavky,stoji okolo 500 sk ,ale vydrzi dlho a nemusi sa umyvat pred kojenim.Mne velmi pomohla.
Mozno by bodla aj kalciovka,ale tu treba umyvat,ale je azse lacnejsia 😉

luciauk
29. jan 2009

endrixa, mne pomohla mastička Kamillosan. krvavé bradavky som mala pri všetkých deťoch. ale nebola som taká statočná ako ty a pri prvých dvoch som to do pár týždňov vzdala. pri treťom to prešlo po mesiaci. občas sa to vráti, ale rýchlo natieram a prejde to do dvoch dní. asi máš strašne citlivé bradavky. môj malý má tiež často kuše, ale len teraz mu vyšiel prvý zub, takže mi tým neubližoval. keď ťa kusne, tak ho odmietni kojiť alebo ho tiež ľahko kusni. čitala som to tu v nejakej téme, tak som pripravená, keď bude mať zuby. ale tebe sa to ťahá celý čas, tak neviem ako ti pomôcť, poradiť. držkaj sa a obdivujem ťa, že si vôbec tak dlho vydržala. 😉

nimi22
29. jan 2009

endrixa, toto iste som mala aj ja pred dvoma tyzdnami az do masa okolo bradavky, a zistila som ze to bolo tym ze som mu davala skusat pit caj z flasky a tou zmenou sa zmenilo aj jeho prisatie, ked mi tu niekto poradil ze netreba davat cajik alebo ak ano tak z poharika tak sa to zlepsilo, uz to mam len na jednom a to sa pomalicky hoji, mozno aj ty to robis tak ☹

basado
29. jan 2009

vyskušaj si odsavat a davaj mu z falšky kym sa ti to trošku nezahojí a hlavne si to natieraj, alebo si kup klobučiky

dudri
30. jan 2009

mala som po porode, nepomohol ani klobucik, nadalej som ju kojila, a natierala som ich casto MM a vyvetralo prsnika. odstriekala som rucne . asi trval tyzden

nimi22
30. jan 2009

endrixa, neodsavaj elektricky, bude to boliet este viac, vela vetraj natieraj, to sa casom zahoji 😉

endrixa
autor
30. jan 2009

ahojte...dakujem vsetkym za prispevky...

renika pozrela som ten odkaz co si uviedla...ale popravde neviem s ktorou mamickou by som sa mala identifikovat...uz som natolko z toho mojho problemu zmatena

annag..tak nieco podobne som tam nasla....bolest je taka ze ono ma to pocas celeho dna pali...po kojeni si to natieram a na prsnik si davam tu prsnu vlozku...cize ono to priestor na dychanie asi velmi nema....ale mna boli aj ked sa mi bradavky dotyka tricko... 😢

lienka 79...tu kalciovku mam, ale velmi nepomaha..tu z aventu som este neskusala...

luciauk...dakujem...snazim sa robit vsetko pre to, aby som vydrzala...ale momentalne to citim tak, ze uz som s nervami v koncoch...natieram neustale, aj ked som mala bradavky zahojene a aj napriek tomu koza povoli...som niekde citala ze by to malo byt ako otlak na nohach...pevna pokozka...no ja mam pocit ze ta moja je ako z papiera...a ked ma maly hryzne i na neho skriknem...ale nepomaha...aj som mu uz prsnik zobrala...ale nic...akoby tomu nechcel rozumiet...neviem si predstavit co bude az bude mat zuby... 🙂 ...dakujem za prispevok

nimi22...no fakt som sa zamyslela, ze posledne 2 tyzdne davame viac cajika lebo maly hnackoval...ze mozno nespravne chyta prsnik...asi budeme davat caj z poharika...

basado...dakujem za radu...ale klobuciky nevieme pouzivat...maly cez nich netaha...a odsavacka mi nici este viac bradavku...ja uz fakt neviem co robit...tazek asi len odstriekavanie ako hovori dudri

dakujem vam

annag
30. jan 2009

endrixa, máš mykotickú infekciu, kúp si v lekárni Canesten alebo Candibene krémik a natieraj si bradavky a dvorce 3 x denne v tenkej vrstve po dojčení, pred dojčením masť nezotieraj. Skontroluje pusinku bábetka, či v nej nemá soor.. pomedzi to si pred a po každom dojčení keď nedávaš antimykotickú masť dávaj lanolín - avent, bioclin ...

endrixa
autor
30. jan 2009

dakujem...vyskusam...drobec nema v puse nic 🙂

nimi22
30. jan 2009

endrixa aspon moj pripad to bol, tiez mu davam z poharika a drzim mu to ale len trosicku on to totiz este nechce ☹ , vela stastia, potom sa to upravy uvidis sama, flasku by som vobec nedavala

annag
30. jan 2009

endrixa, tak to je dobre, budeš liečiť len seba a fľašu preč, také veľké bábo fľašu nepotrebuje, iba čo roznáša infekciu, kuk do môjho albumu, aj novorodenec pije z pohárika 😉

luciauk
30. jan 2009

endrixa, presne aj to ma napadlo, s tou infekciou. tak daj vedieť ako si dopadla. ale ak je to len precitlivelá koža, tak skús potiahnuť do 9m, vraj tolko je minimum, aby kojenie prinieslo ovocie v budúcnosti. a keď to už nezvládneš, tak nevadí, potiahla si neuveriteľne dlho. ale ja dúfam, že by to mohla byť infekcia a dá sa to doporiadku. to by bolo úžasné 🙂 držte sa.

kvacka
31. jan 2009

Fiiha, neviem, ake stare je tvoje dietatko, ale permanentne zapalene bradavky musia fakt boliet. Zazila som ragady aj zapal prsnika a az ma striasa pri pomysleni na tu bolest. Priklanam sa k nazoru, ze mas na prsniku mykozu, ale moze to byt aj nejaka ina infekcia. Ak su tie ranky dlhodobe, moze sa tam kludne usadit aj nejaky bacil. Mne na bolave bradavky velmi pomohla mast bepanthen, a po kazdom kojeni oplachnut prsa vlaznou vodou, potom vytlacit trosku mliecka von a nechat uschnut na vzduchu. Na infekciu velmi pomaha 'prirodne antibiotikum'. Odporucam ale iba pre mamicky, ktore maju dietatko starsie ako tri mesiace, lebo skor moze podrazdit citlive brusko. V lekarni si kup Echinaceove kvapky alebo tinkturu. Doma jednu lyzicku (cca 30 kvapiek) pomiesat s nadrobno postruhanymi strucikami cesnaku (2 az 3 ks) a rozmixovat v cca 1,5 dcl mrkvovej stavy. Popijat po duskoch kazde dve hodiny, vydrzat aspon jeden tyzden, kazdy den pripravit cerstve. Moj ondrej bol z tej kury nadseny - cesnak mu vobec nerobil zle a dokonca viac sal a mam teraz viac mliecka, asi mu ten cesnak dost v mlieku chutil 🙂 (ma osem mesiacov). A este sa mi podarilo zohnat tzv 'Krem rodinneho stastia' (FuTeLing) - je vyrobeny z byliniek a likviduje candidu aj stafylokoka, nejaka cinska masticka. Trochu stipe, ale aplikujem ju pomaly na vsetko, lebo strasne rychlo hoji infekcie a nici plesne. Odporucila som natriet na bradavky. Odkedy ju mam, Bepanthen 'kvasi' nedotknuty na policke. Drzim prsty.

katun
31. jan 2009

mne zaberal bepanthen, a doktor mi kazal borovou vodou dezinfikovat bradavky po kojeni. ked som mala nabeh na zapal prsnika. a tiez vetrat, nedavat hned vankusiky..

endrixa
autor
2. feb 2009

dakujem za rady...

zatial mam kupeny Canesten a od piatka ho pouzivam, a musim povedat, ze citim zlepsenie...este to ale nie je uplne na 100% ale myslim ze pomaha. dakujem annag

kvacka ale zaujal ma aj tvoj "carodejnicky"recept...vyskusam aj to..

lencika
23. mar 2013

Ahoj mne pomohol bepanthen bola som s nim velmi spokojna

milota164
29. jún 2014

ja som pouzivala Bepanthen pre seba hlavne zo zaciatku kym si bradavky zvykli na kojenie aj malej preventivne na zadocek proti zapareninam, neobsahuje zinok takze nevysusuje

maykaaa1122
10. apr 2017

vyskušaj si odsavat a davaj mu z falšky kym sa ti to trošku nezahojí a hlavne si to natieraj - ja pouzivam znacku bepanthen.., alebo pouzivaj klobučiky...

egiginka
10. apr 2017

@maykaaa1122 kukaj rok,,,, a hlavne to najhorsie pre dojcenie je dat flasu a klobuky