Kvasinková infekcia na prsníkoch. Máte skúsenosti?

felixko
12. aug 2009

ahojte,
potrebujem poradiť ak máte niektorá skúsenosť s kvasinkovou infekciou na prsníkoch pri kojení; teda ako ste si s touto infekciou poradili, pretože ja sa nemôžem vyliečiť. infekciu mám na dvorcoch v okolí bradavky,kde sa mi vytvorili zliate červené fľaky, šúpajú sa, svrbia ma a keď sa malá prisaje k prsníku, spôsobuje mi to bolesť. bola som u gynekologičky, odporučila mi Canesten masť, ktorú som si vlastne aj sama predtým dávala, zatiaľ nevidím žiadne zlepšenie stavu. problém je aj v tom, že malá nechce piť nič iné okrem MM. možno v tom je pes zakopaný...UM nechce, keď je hladná plače, chce moje mliečko, ťahá ma za tričko, nakoniec ju vždy nakojím. soor v ústach nemá.
dakujem za každú radu

nikollette
12. aug 2009

Malá ma 10mesiacov a stále pije len MM 😕

nikollette
12. aug 2009

Pardon, skoro 11mesiacov...

felixko
autor
12. aug 2009

samozrejme, že nepije len MM, je prikrmovaná od 6 mesiacov, ale po každom jedle vyžaduje zapiť mliečkom, resp. ráno, naobed a večer dojčím. v noci je to častejšie. problém je aj v tom, že nevie poriadne sať z flaše, preto do nej iným spôsobom tekutiny nedostanem. jedine ak pohárikom čaj, UM odmieta, asi jej nechutí.

nikollette
12. aug 2009

Aha, takže ona potrebuje všetko zapiť 😒 hm... a neskusala si take poharikové flasky, napríklad avnet ich ma , tie kuzelne hrnceky.. s toho by mohla čajík aj sama ,hm??? 😉 aby si ju nemusela pokaždom jedení este kojiť, ked máš navyše teraz problém s tou infekciou.

felixko
autor
12. aug 2009

vyskúšam ešte kúpiť tie flašky od Aventu, lebo už som z toho na nervy. keby si videla, koľko ich doma už máme, žiadna doposiaľ nezapasovala. keď Ninka je malý závisláčik, ktorý potrebuje moje mliečko. ona si už uvedomuje, kde ho dostane, odkiaľ tečie a to je ten problém, pre ktorý odmieta piť všetko ostatné.

veronika81
12. aug 2009

felixko, s infekciou na bradavkách treba ísť ku kožnému, nie na gynekológiu. Prípadne napíš Annag, buď IP alebo v téme Ďakujeme Annag. Ona ti určite ochotne poradí 😵
Aj ja som mala infekciu a podarilo sa mi to vyliečiť Canestenom. No keď tebe nezaberá, tak viac poradiť neviem..

annag
13. aug 2009

felixko, určite choď ku kožnej, dá Ti silnejšiu mastičku, ktorá bábo neohrozuje, ale rýchlo zaberie a budeš dojčiť ešte veľmi dlho , ozaj by to bolo zbytočné odstavenie od prsníka -

romankav
13. aug 2009

flexiko: může být problém v tom, že tvoje mimčo má kvasinku (moučnivka, soor) v puse a infikujete se navzájem (protože ta mastička se rychle vstřebává a k dítěti se víceméně nedostane. Vyzkoušej 3-4dny genciánovou violeť (koupíš v lékárně) a pak pokračuj mazáním bradavek canestenem nebo clothrimazolem.

felixko
autor
13. aug 2009

dakujem za rady, asi fakt vyskúšam ísť ku kožnej, iné východisko nemám, keďže z jedného prsníka som prestala kojiť a vôbec sa mi nelieči. dokonca mi popraskala koža na bradavkách, nechápem. a to na prsníku, kde som obmedzovala kojenie. tento problém som mala po narodení malej cca 2 mes, ledva som sa z toho dostala, ani nebudem písať aká bolesť to bola ked maličká papala a teraz zas. nechcela by som malu odstaviť, aj keď nič iné nepočujem zo strany niektorých žien z môjho okolia, načo toľko kojím??? už nemám síl im to vysvetlovať

nany100
13. aug 2009

felixko, viem o čom píšeš, mala som mykózu na bradavkách a tá bolesť keď sa malá prisala bola príšerná...mne poradila annag a tiež som konzultovala s kožnou a zabral mi Lotrimar (dúfam, že si dobre pamätám názov), radia aj Canesten alebo Candibene...tak vyskúšaj...veľa šťastia

annag
13. aug 2009

nany - Lotriderm 🙂

- ozaj pre všetky mamičky - dojčenie nesmie bolieť, ak pociťujete pri alebo po dojčení dojčení bolesť, spojte sa s poradkyňou pri dojčení, navštívte kožného , ale neberte to ako normálny jav , čím dlhšie je infekcia neliečená, tým dlhšie a ťažšie sa jej mamička zbaví - skúšanie kadejakých mastičiek často vedie k alergickým reakciám a ekzémom. Veľmi často infekcia vyzerá ako obyčajné uhryznutie, poranenie bábetkom , ak sa objaví po dlhšom období bezproblémového dojčenia ragáda, vždy treba myslieť aj na infekciu ... kým trhlinka z nesprávneho prisatia sa vylieči veľmi rýchlo v priebehu niekoľkých dní, trhlinka spôsobená s infekciou zostáva napriek správnemu prisatiu dlho, alebo sa dokonca zväčšuje .

felixko
autor
22. aug 2009

takže dostala som Bactroban, bez účinku, zmiernila sa len bolesť pri kojení, teraz mi kožná nasadila pre zmenu Imacort, kožná infekcia je ešte horšia ako predtým, dvorce okolo bradaviek mám také oliate, že hrôza, budem musieť opäť navštiviť kožné, už som z toho zúfalá, lebo vždy si tam počkám hodnú chvílu /3-4hod./ a to ma chodí muž ráno o 5 zapisovať. objednanie je možné len o 2 týždne neskôr ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

pammy
22. aug 2009

Felixko, ja som sa tiez natrapila, niekde som tu aj zalozila temu, ale uz ze asi zabudnuta.

Skus si pozriet aj:
http://anielik.scot.sk/e107_plugins/content/con...

Mozno Ti z toho nejaka informacia pomoze.

annag
23. aug 2009

felixko - skús nejakým pôsobom získať mastičku -Lotriderm, ktorú sme spomínali vyššie - obsahuje betametazón, kortikoid, ktorý je ďaleko účinnejší než kortikoid, ktorý obsahuje Imacort. Keďže liečba u Teba je oneskorená, treba mastičku, ktorá zaberie rýchlejšie. Dva týždne je veľmi dlho, ale ku kožnej sa dostaneš aj ako akútny stav skôr - to by ´Ta mala vziať.

romankav
23. aug 2009

felixko: mastičky, které obsahují kortikoidy nepoužívej na bradavku pokud kojíš! Kortikoidy tlumí reakci tvého imunitního systému, ale neléčí příčinu kožního onemocnění (proto se ti to zhoršilo). Požádej lékařku, ať ti udělá kožní stěry a zjistí se příčina tvého onemocnění. Potom se dá nasadit léčba, které zabere (kvasinky, bakterie apod.) Ještě jednou opakuju, že léčba nebude účinná, pokud má tvoje dítě kvasinky (nebo něco jiného) v ústech, budete si to stále předávat a nevyléčíš se.

sevzuz
17. nov 2009

ahojte,
mama rovnaky problem ako felixko a velmi ma to boli pri kojeni, mam doma teraz na rychlo bactoban, chcem sa spytat annag mozem si dat aj bez konzultacie s koznou ten lotriderm, ked romankav pisala nieco o kortikoidoch na bradavky. viem si ju zajtra kupit ten lotriderm, neublizi to mojmu malinkeu???

romankav
17. nov 2009

sevzuz: už si zkoušela genciánovou violeť? Většinou v těchto případech pomáhá. Pokud se to do 3-5dnů nezlepší, doporučuji Canesten nebo Clothrimazol (stejná účinná látka). Pokud chceš zkoušet něco dalšího, je lepší zajít ke kožnímu lékaři. Důvody, proč bradavky bolí můžou být různé - infekce (kvasinky, bakterie), galaktokéla, puchýřky apod. Opravdu je lepší, když to uvidí někdo, kdo s tím má zkušenosti.
Podívej se taky na:
http://www.kojeni.net/databaze.php?mc=19

annag
17. nov 2009

sevzuz

- romanka píslaa veľmi správne . kortikoid nelieči, iba zápal potláča, no v Lotriderme je účinná látka, ktorá lieči - klotrimazol. Kortikoid prinesie okamžitú úľavu, ktorá umožní mamičke rýchlo mať bradavky v poriadku - natiera sa v tenučkej vrstve krátkodobo - len tak, aby sa pokožka leskla . Okamžitá rýchla úľava je v záujme dojčenia nesmierne dôležitá - lebo kopec mamičiek bábo odsatví len pre zle liečenú infekciu. Mastičku nechaj vsiaknuť voľne do pokožky. Bábetku neublíži ak budeš správne natierať - ide o Tvoj organizmus, keby si si ho nanášala na prsník v obrovských dávkach a dlhodobo, mohol by spôsobiť to, čo opisuje romanka. No napriek tomu by si mohla opísať príznaky - kedy bradavky bolia, čo na nich máš, prípadne pozri môj album, či tam podobné nenájdeš - bolia ja po dojčení, pomedzi dojčenie , ako dlho sa takto trápiš...?

len by som doplnila dohru príbehu felixka - lotriderm ju vyliečil ...

sevzuz
17. nov 2009

annag, mimochodom dakujem za radu z pred cca mesiaca🙂
teraz ma trapi ze bradavky ma bolia aj pri dojceni aj mimo ma velmi svrbia a ked je bradavka naliata tak su na dvorci velke cervene flaky a ked je "zosuverena"🙂 tak su to len suche male plosky ktore sa mi supu, a trapi ma to asi tyzden, len som nevedela ze je to infekcia, lebo som zacala pit iny caj na podporu tvorby mm a tak som myslela ze sa mi prsniky nalievaju a tak svrbia☹
teraz som si to narychlo natrela bactrobanom a troska sa mi ulavilo a zajtra by som si zbehla pre ten lotriderm

miranda77
17. nov 2009

AHojda, mela jsem take problem s bolesti pri kojeni ... kazde prisati, obzvlaste to prvni, strasna bolest ... vytryskly mi slzy a okamzite rozbolela hlava ... a pomohl Canesten. Po tydnu bylo po bolesti a kojila jsem pres rok, ikdyz jsem si puvodne myslela, ze to nevydrzim ani do konce sestinedeli....

Jinka MuDR. na gynde se mi vysmala - kojeni pry boli ... pomohla laktacni poradkyne. doporucila i uzivat vapnik, horcik a zinek

blka
18. nov 2009

Ahojky, tak mě taky trápí tento problém od pondělí. Včera jsem si koupila imazol. Levé prso je lepší, ale pravé buď stejné, nebo dokonce horší. Ale budu mazat dál. Jenom nevím jak často. Na mastičce je psané 2x denně. Ale mám mazat asi po každém kojení a před kojením mastičku umýt, že?
A bolest je to teda příšerná. Tak mě kojení nebolelo ani v začátcích ☹

annag
18. nov 2009

blka - po každom dojčení môžeš, neskôr stačí len 2-3 krát denne, v tenučkej vrstve - len aby sa koža leskla , nechaj voľne vsiaknuť do pokožky. Pred dojčením neumývaj - lebo to bradavkám neprospieva , Imazol sa cez črievka nevstrebáva , bábo neohrozuje.

a pomáha i toto

http://www.regeneracetabor.cz/obchod/product_in...

sevzuz
18. nov 2009

annag a ten lotriderm tiez nemam umyvat z prsnikov pred kojenim?

annag
18. nov 2009

sevzuz - nie, natenučko, vsiaknuť - netreba - mal by zabrať veľmi rýchlo

sevzuz
18. nov 2009

dakujem, lebo som si vcera dala ten betadin a pomohol trocha ale kedze sa musi pred kojenim umyvat tak maly v noci vrestal ako tur☹

annag
18. nov 2009

sevzus - ak išlo o bactroban - tak opäť , ak nanesieš v tenučkej vrstve, netreba umývať

sevzuz
18. nov 2009

jasne bactroban 😉 ja som motacka
este raz vdaka za cenne rady, pekny den 🙂

blka
18. nov 2009

Annag, mockrát děkuji, jsi skvělá 🙂

felixko
autor
18. nov 2009

ahojte,
sevzus, annag áno, máte pravdu, mne mastička skutočne pomohla, pretože som prešla cez Canesten, Bactroban, Imacort, až nakoniec mi pomohla univerzálna mastička + kvapky Citrovital. ale keďže infekcia nebola dlho liečená, resp. zle liečená, znížila sa mi tvorba mliečka tak, že som nakoniec maličkú nechtiac odstavila a dnes pije už len UM. ale ďakujem aj za tých 13mesiacov, ktoré som ju mohla kojiť. ak by som dostala včas od mojej kožnej dobrú liečbu, mohla som dodnes kojiť ☹

blka
18. nov 2009

Felixko, jaktože se snížila tvorba MM? Jenom kvůli té dlouhé léčbě? To má vliv na MM?