Laktačná kríza?

zuzanajamriskova
25. aug 2018

Ahojte. Som treti tyzden po porode. Do teraz bol maly zlaty....najedol sa a spinkal cca 3 hodiny. Ale posledne dva dni je to katastrofa stale place spi max hodinu inac by bol stale len na mne prisaty. Mam dalsie dve deti a je pravda ze je to ho na mna niekedy vela a som nervozna ale nemyslim ze to bude tym. Citala som aj o laktacnej krize...mate niekto skusenost? Ako zistim ci mam pre maleho dost mlieka?Prosim poradte uz som zufala rada by som kojila co najdlhsie a nechcem prikrmovat.

jukapo
25. aug 2018

@zuzanajamriskova laktacna kríza alebo tiež štrajk zvykne byt spojená s rastovým spurtom okolo 4-5mesiaca. Dieťa sa na prsníku hnevá, ťahá a bije doň. Mňa moje deti hryzli a radšej si daváli do úst pasticky. Začne prsník odmietať (musí vynaložiť viac námahy na satie lebo mlieko sa nespustí hneď ako bolo dovtedy zvyknuté).
Ak chceš zistiť ci máš dosť mlieka, odsleduj si plienky 🙂 ak dieťa dostatočne veľa cika, kaka, mozes byť v tomto smere kľudná a hľadať príčiny inde....moze byt rovnako nervózne ako ty (citlivé a napojené na tvoje rozpoloženie). Môže to byť kľudne aj horúčavami.
Mas to teraz určite náročné. Staršie deti co najviac dat k starkym alebo manželovi a nechať si hodinku dve iba na babo. Spoznávate sa stále 🙂 obaja sa ukludnite a predsa len to bude iné keď nebudeš musieť mať na mysli aj staršie. Odozneje to určite. Držím palce.

patha155
12. sep 2018

@zuzanajamriskova nasad bylinky- senovka grecka a benedikt lekarsky. 3x denne po 3 tabletky z kazdeho, brat dlhodobo. Ak bude stale nekludne babo, zvys na 4x z kazdeho, 3x denne. Ucinok by si mala pocitit do 48h. Znakom bude aj to, ak zo seba zacnes citit seno 🙂