Laktačná psychóza. Mám ju za sebou

sasanka78
24. nov 2008

...mám ju za sebou...
písala som do skupiny: pôrod, teraz skúsim otvorit túto nie veľmi príjemnú tému tu..

sasanka78
autor
10. dec 2008

bibi - peknee, dakujem za to 🙂
janus - ja obdivujem teba.. ty si to zvladla sama, ja len za pomoci rodiny a lekarov.. Prajem ti vela stastia a vsetko dobre 🙂

tinka58
8. feb 2016

@sasanka78 Ahoj mamička,čítam teraz Tvoje slová a nachádzam sa v nich..zastavili mi ešte aj dojčenie,užila som tie dve tabletky Cambestu a cítim sa čo raz horšie..aj teraz už nespím,nemám žiadne pocity,len plačem..aj tie lieky mi takto zasiahli,neviem to zmeniť a ovplyvniť

tinka58
8. feb 2016

@olise69 teraz čítam Vaše slová a ako tej známej zastavili laktáciu liekmi.Asi tým Cambestom.A ako sa po tom cítila?Ja mám pocit,že mi je z toho tak duševne zle,nemôžem ani rozmýšľať,nemám žiadne pocity ☹ A plus koľko vecí to ovplyvňuje,našla som,prečítala..po akej dobe sa jej to zastavilo?Sa nemám na koho obrátiť,ma takto prepustili z nemocnice a ja už duševne nevládzem,len plačem a aj teraz nespím

meluela
8. feb 2016

@tinka58 ahoj, mas niekoho doma, komu mozes povedat co sa deje .. ak ano urcite tak urob a najdite spolu lekara. Alebo skus zatial aspon zavolat na niektoru linku dovery kde by mal sediet lekar ... napr. Linka dôvery Pôsobí pod II. Psychiatrickou klinikou FN L. Pasteura Košice. Telefónne číslo: 055/ 622 2323.
je dolezite aby si cim skor dostala odbornu pomoc a zbytocne neriskovala a netrapila sa

sardinka335
8. feb 2016

@tinka58 Je mi velmi luto čo prežívaš, ale ver alebo nie...prejde to. Teraz je to ťažke a zda sa ti to nezvladnutelne, ale tento stav sa bude časom upravovat. Tvoje myslenie a prezivanie je teraz zasiahnute touto chorobou. Nepišeš či si mala nejake problémy pred tehotenstvom na ktore si sa liečila alebo len teraz maš tento problém. Kazdopadne by som kontaktovala psychiatra - ambulantne ta budu sledovať, neviem ake pokyny si dostala v nemocke, kde sa mas hlasit atd, zastavenie laktácie je v tomto pripade normalne a potrebne. Zdravá, pokojná a vyrovnana mama je pre dieťa velmi dolezita. Dovolím si tvrdiť, ze dolezitejšia ako dojčenie. Nehovoriac o tom ze laktacia ,,pomaha,, udržiavať ,,psycho stavy,, a je potom liečba zložitejšia. Ta linka dovery by mohla byť fajn, pripadne sa obrat na niekoho v okolí kto vieš ze by ti mohol pomoct, manžel?

luzn13
28. jan 2017

Dievčatá...Ja som si prešla tiež peklom...Laktačná psychóza v najhoršom štádiu....Na synčeka som sa veľmi tesila...Ale po pôrode prišiel obrovský zvrat...Najprv sa to začalo tym že som nechcela žiadne návštevy...Mala som pocity viny že sa o malého neviem postarať že ho neviem dobre kojit...Neskôr keď mrnkal som cítila k nemu zlosť a bola som nervózna..Ten hnev išiel celým mojom telom nenávidela som ho...Ale prečo keď som sa neho tešila??? Začala som tušiť že sa so mnou niečo deje...No myslela som že to prejde no neprešlo, zhoršovalo sa to...začala som počuť hlasy vidieť osoby v zrkadle, keď som kúpala malého videla som v jeho vanicke krv...Bolo to hrozne...Až som to nakoniec nevydržala všetky tieto stavy...Prišli myšlienky na samovraždu..Pojedla som lieky veľa liekov išla som na istotu bola som na dne nechcela som žiť...Myslela som si že mi nikto nedokáže pomôcť. Zobudila som ráno na Áre...Môj priateľ mi zachránil život a budem mu do konca života vďačná pretože vidím dnes vyrastať nášho krásne ho syna a som konečne šťastná vďaka nim... <3 môj pobyt na psychiatrii bol 4mesiace pričom mi nasadili lieky + som podstúpila 5šokov...Niekto sa teraz možno zľakol..Ale nepraktizuje sa to tak ako niekedy..To nie 🙂 ma to obrovsku účinnosť liečby...Bola som ako znovuzrodená..Teraz si uzivam a dakujem Bohu a môjmu priateľovi za to že mozem byt s mojím dietatkom. Ľúbim ho najviac na svete!!!!! ❤

feessi
8. mar 2017

vies mam doma priatelku a odmieta ze je nieco je za vsetko mozem ja najviac ma trapi ze si tieto utoky okrem mna aj na dcerke vypusta co presne mam robit co presn e mam pozorovat ak s a rozpravame o probleme pri kojeni ?

luzn13
22. mar 2017

Ahoj feessi ...Začína sa to podrazdenostou a pocitmi viny.. takéto mamičky si vybíjajú zlosť na všetkých na okolo lebo si myslia že všetci im chcú zle...Skús presvedčiť svoju ženu nech idete za odborníkom ten vám určite pomôže ...Nemusí to byť to najhoršie štádium čo som mala ja...Môže ísť len o popôrodnú depresiu...Čo presne si si na nej všimol?? Ako sa správa?? Má chuť do jedla?? A ako je to so spánkom?? Je často podráždená ???

kankalinkova
4. júl 2018

Ahojte. Aj ja som si presla poporodnou psychozou. Nikdy predtým som nemala psychické problemy ani v rodine sa nic podobne nevyskytlo. Po tretom porode priblizne 7 tyzdnov po porode som zacala vela rozpravat: rozne zazitky, veci ktore som niekedy pocula na prednaskach. Mala som velmi vela myslienok v hlave a potrebu o vsetkom rozpravat. Verila som roznym bludom,pocuvala som hlasy, ktore mi kazali robit nezmyselne veci. Vsade som videla znamenia, nepamatala som si casti dna, co som robila. Zle som spala, budila som sa a moja hlava stále pracovala, stále vela myslienok, az som nevládala vstat z postele. Vedela som, ze potrebujem pomoc, ale nevedela som co sa deje a ako si pomoct. Vsetko co sa dialo som pripisovala diablovi, mala som pocit, ze ma chce ovladnut a stale som opakovala aby mi zavolali exorcistu. Manzel kontaktoval exorcistu, ale on skonstatoval, ze to nie je pripad pre neho a ze treba vyhladat psychiatra.
V nemocnici som bola dva a pol tyzdna...za seba mozem potvrdit, ze naozaj sa tato choroba lieci dlhodobo,niektore bludy pretrvavaju a postupne som pochopila, ze to bola choroba a nie nejake posobenie diabla. Stale som sa v mysli vracala k tomu co sa stalo a analyzovala a az zhruba po pol roku som sa citila vcelku dobre,bez bludov. (az na unavu z liekov,a mierne depresie z liekov)Po roku som bola na psychotestoch pretoze som mala pocit ze lieky mi uz viac skodia,nez pomahaju, ze moja hlava nemoze pracovat normalne uz prave kvoli liekom (kedze tie lieky vypinali urcite centra v mozgu)a kedze psychotesty dopadli dobre lekarka mi lieky postupne vysadila.
Chcela by som vediet, tie ktore ste si tym presli - vratili sa vam nejake psychicke problemy, priznaky podobne laktacnej psychoze, niekedy v priebehu dalsich rokov? napr.schizofrenia, ? Pripadne ako tomu predist aby sa to nezopakovalo po dalsom porode?(okrem zastavenia laktacie).
Ake mate skusenosti? Chodili ste na psychoterapiu pred dalsim tehotenstvom? Alebo na nejake kontroly pocas tehotenstva a po nom? Dalej, nemali ste po tejto chorobe problem s anovulačnými cyklami,cize problem otehotniet? Dakujem za vsetky odpovede.