Lezie na mňa chrípka a kojím. Môže to ublížiť malej?

pipi1211
11. júl 2007

baby prosim poradte lezie na mna chripka,boli ma v krku uz aj kaslem asi mam aj teplotu moze to malej ublizit? co si mam naordinovat? kupit?
Mozno uz takato tema existuje ale kedze nefunguje vyhladavac dovolila som si vytvorit novu 😀 😀

dai
15. júl 2007

asi ano pipi...neviem - nam ten nasivin pomohol- on rozpusta sopliky - takze ked sme jej ich vysali a potom dali ten nasivin tak mala na nejake 2-3 hodinky pokoj - odsavali sme jej vtedy rano, na obed a vecer pred kupanim - ked spinkala tak to nebolo u nas take zle ☹

pipi1211
autor
15. júl 2007

no ja naozaj neviem... ved pockam do zajtra a pojdeme k doktorke ☹

dai
15. júl 2007

ja inak tiez este aj teraz pocujem - hlavne pri kojeni, kedy jej soplik este zavadzia ( vcera sme uz z jednej dierky neodsali nic, v druhej ale este mala priehladne sopliky - uz ale nema ziadne susniky a hlieny - to na zaciatku mala a to bolo poriadne trapenie pokial sme to vysali - mala rucala ako pavian ☹ )

pipi1211
autor
15. júl 2007

no my mame ten soplik uplne riedky a prisvitny tak snad sa to nedostane do stadia hlienikov ☹

dai
15. júl 2007

ak to je take ako popisujes, mozno bude lepsie ist k lekarke...
ja som teraz pokojna - sme mali vo stvrtok poradnu a lekarka malu pocuvala, na pluckach nic nema ani hrdielko nemala zapalene - takze su to len sopliky a s tym musime bojovat sami - ta navsteva doktorky ma upokojila...
takze ak ti aj nic ine neporadi aspon ta ukludni ze to nie je nic vazne pipi

dai
15. júl 2007

to je super pipi, ze mate len tie priehladne sopliky, som citala v mudrej knizke 🙂 ze 80 percent takychto malych babatiek ma sopliky, ale ze pokial su priehladne tak je to v poriadku - len oni sa liecia u babatiek trosku dlhsie ako u dospelych... nasej malickej to teraz prechadza ( dufam ) asi po 3-och tyzdnoch...

bubaczik
15. júl 2007

a aku mate odsavacku?ja mam tgu na vysavac,a maly ani necekne,raz som mu aj v spanku vytahovala..on ma iba take suche,akoby lupiny,ale normalne pocujem,ze chrapka..mne dr kazala odsavat..

pipi1211
autor
15. júl 2007

no ja praveze nemam tu na vysavac.... 😠 a teraz som na seba nasrata ze som nekupila taku lebo tou rucnou to trva vecne 😠 😠 😠

bubaczik
15. júl 2007

oplati sa investovat 😉

pipi1211
autor
15. júl 2007

no ved prave tu rucnu sme dostali a ja som si povedala ze naco mat dve... teraz sa preklinam... ale snad zajtra to poriesime

mamacat
9. nov 2007

brali ste niektora ATB pocas kojenia? ovplyvnilo to nejak mliecko alebo mimi? Dik.

nikollette
15. apr 2009

Ahojte.. som chora.. druhy den.. bolesti hlavy, vcera som este aj zvracala, cele telo ma boelo, horucky, zimnica, bolest laveho prsnika.. lekarka mi predpisasla, lieky ako panadol na bolest halvy a horucky a aj antibiotiká.. a zevraj ich kludne mozem uzivat pocas kojenia.. malemu odsavam moje mlieckop a dokina mi povedala ze mu to nemoue uskodit.. co myslite??

inka04
15. apr 2009

nam na kurze dojcenia hovorila laktacna poradkyna, ze netreba prestavat kojit za ziadnych okolnosti: chripke, brani antibiotik a pod.

nikollette
15. apr 2009

Inka díky 🙂
Aj ja som pocula ze prestavat kojit sa nema za zaidnych okolnosti, a ze ATB neohrozia mimi, ale predsa.. pocula som aj negat nazory..

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
annag
15. apr 2009

áno, nikollette, máš jednoznačne zápal prsníka, lekárka to postrehla, preto Ti dala ATB, je dôležité prsník dobre vyprázdniť, i keď u Teba to je problém. Skontroluj veľmi dôkladne bradavku, či na nej nemáš pľuzgierik. ATB užívaj, pozri na letáku, či sú účinné aj na zlatého stafylokoka.

stvura
16. apr 2009

Skore uzdravenie nikolette...ja som "lezala" dva dni s horuckou, zimnicou a s behanim na wc = obaja sme s manzelom chytili crevnu chripku....nastastie maly nic, ako keby sa ho to netykalo, pekne fungoval vo svojom rezime dalej.

nikollette
16. apr 2009

Annag, aj ostatne baby dakujem.. prsník ma uz poamly prestava boliet, moze to byt aj zo zlej kojeneckej podprsenky??? Bo z jednej ma stale boell prsnik.. nebolo to moje cislo, a nejako zle mi sadla 😕 😅
uzivam Duomox, dokina vedela ze kojim, a vravela ze kludne mam pokracovat..
annag, ja odsavam kazde tri hodky, niekdy 2 a pol, v noci niekdedy az po 4hodkách.. prsník vyprazdnim uplne vzdycky, stalcam, aj odsavacka pracuje, az kym mi nejde ani kvapka.. myslis ze je to zapal prsnika??
Davam z boku obklady s octanovou mastou, vychaldene.. pluzgierik, ani nie.. nezdá sa mi..

shaga
16. apr 2009

nikollete ked ti mozem poraddit tak ja som si po kazdom kojeni davala zabal z repiku na prsia a pomohlo ked som mala zapal 🙂 a uzivaj ATB

zrzulka
7. máj 2009

neviem kam mam zaradit moju otazku, tak hadam v tejto teme mi niekto poradi. Neviete mi povedat ako to je ked sa potrebujem preliecit trojkombinaciou ATB a este kojim? Som na vazkach ci uz mam prestat kedze mala uz kojenie nevyzaduje, viacmenej na prsniku zaspava. Takze o kojeni uz nemoze byt rec🙂))
Tieto antibiotika mam vybrat az ked dokojim. beru sa 7 dni. Mozem vybrat ATB a potom po tych 7mich dnoch opat kojit? Alebo ked sa dam na ATb tak som s kojenim skoncila? ☹

noricka
23. jún 2009

ahojte baby,som chorá už týžden,ale od nedele beriem penicilin,kojím a že vraj sa može brat bez problemov.lenže mojmu malemu synčekovi asi nejako nechutí lebo sa jeduje a nechce cicik.kojila som ho inokedy každe dve hod,niekedy aj každu hod a teraz ho donutim horko tažko po 3-4 hod.aj to splačom.Myslíte,že je to tým penicilínom,mala by som ho vysadit? Pediatrička mi kázala dávat preto mu už zeleninku,ked nechce mlieško,ale ja si myslím že je to ešte skoro a radšej prestanem brat lieky.ďakujem za každú radu.

fifinna
23. jún 2009

noricka a nemôzes si ist dat k svojej dr zmenit lieky ? Nemyslim si ze je to dobry napad vysadit liek, inak sa nedoliecis. Skus maleho nakojit tesne pred tym ako uzijes liek. V tedy by si ho uz v mliecku nemala tolko mat. A ak ani vtedy nebude chciet, tak mu vadi ta chut, preto sa porat so svojou dr o zmene. Môjmu malemu som zeleninu zacala davat na odporucenie dr od piateho mesiaca. ( bol kojeny ) Pre nekojene deti sa odporuca od stvrteho mesiaca, ( viem ze kojis ), takze môzes ratat ze malemu uz bezi stvrty mesiac, sice ho nema ukonceny, ale zeleninka mu neublizi. Skus.

annag
23. jún 2009

noricka, odporúčam - maličkého naďalej len dojči, pokiaľ vládzeš - veľmi potrebné by bolo mliečko kým zle papá aj odsávať - teda aspoň uprostred takej dlhej prestávky po 2 hodinách - aby si si udržala laktáciu. Kúp maličkému probiotiká na úpravu črevnej flóry - atb ničia zlé baktérie, ale i dobré - preto malý môže mať nechutenstvo. Okrem toho, môže byť tiež prechorený - ak sa nakazil kvapôčkovou infekciou (nie cez mliečko), len priebeh je u neho len mierny - pretože je chránený Tvojim mliečkom. Dojčenie v tejto chvíli je pre neho veľmi dôležité, potrebuje ľahko a rýchlo tráviť MM, netrápiť sa s novými potravinami, ktoré mu môže narobiť ešte ďalšie tráviace problémy. MM obsahuje množstvo antibakteriálnych a anitivírusových látok, ktoré bránia ochoreniu , resp. ho zmierňujú. Prajem skoré uzdravenie 🙂

anicka077
18. okt 2009

baby a ako je to s vyzivujucimi doplnkami? mozu sa brat nejake vitaminy na posilnenie imunitu a proti stresu. z maleho uz zaciname saliet. vobec nam nechce spinkat a zacinami byt nervozni. tomu by sme chceli predist aby sa to na malinkeho neprenasalo.dik

tin007
6. nov 2009

ahojte, chcem sa spytat, ci je tu niekto s lekarskym/farmaceutickym vzdelanim. potrebujem poradit v otazke vhodnosti lieku na vnutorny zapal pri kojeni. dakujem

annag
6. nov 2009

tin, musí to byť antibiotikum, ktoré je účinné aj proti zlatému stafylokokovi - čo máš v príbalovom letáku daného lieku uvedené

tin007
6. nov 2009

ahoj annag, mam liek aulin (rozpustne granule), lebo mam zapalene puzdro na palci ruky, cez ktore prechadza slacha a ta sa tam obcas zasekne, takze nemozem palcom dobre hybat. na pribalovom letaku je uvedene, ze sa nesmie pouzivat pri kojeni, ale mam pocit, ze take info je pre istotu vsade. dr. som sa zial nepytala, lebo stale hovoril o masti, a nemozem sa mu teraz dovolat. asi som to zle napisala, prepac

annag
6. nov 2009

jaj, som mylsela na prsník 😀 - napíš mi do IP názov toho lieku

tin007
6. nov 2009

annag vdaka, vola sa aulin (aj tk som to uz tu napisala)

annag
6. nov 2009

aha, rýchlo len odbehujem k pc 😀

pozrela som do databáz - nie je to ideálny liek , v USA nie je vôbec registrovaný, v niekoľkých krajinách Európy bol stiahnutý z predaja a zakázaný používať, vzhľadom na jeho toxicitu. Takže osobne by som volila zmenu lieku , pretože skutočne neexistujú relevantné štúdie, ktoré by dokazovali , že bábo pri dojčení neohrozuje . Podobný liek je napr. Ibuprofen, ktorý sa užívať môže .... ale nechcem sa miešať samozrejme do liečby , no určite existujú bezpečné alternatívy