Liek Norethisteron pri kojení. Môžem ho užívať?

ellin
4. júl 2009

Mam 1.5 rocnu dceru, ktoru este rano a vecer kojim. Potrebovala by som pre dovolenku oddialit menstruaciu, ale rozmyslam ci mozem pri kojeni uzivat Norethisteron /liek na oddialenie MS/. Mate s tym niektora skusenost? Uzivala ste ho aj pocas kojenia? dik za odpoved

asitka
4. júl 2009

viem, že tehotné ho nesmú....tak predpokladám, že ani dojčiace....neviem....mám s ním skúsenosť...ale nie ako dojčiaca matka..

len
4. júl 2009

No, popravdě, po předchozích zkušenostech bych osobně radši promenstruovala celou dovču, než bych si ho dobrovolně znovu vzala 😒 A to nekojím...

felixko
4. júl 2009

ellin v príbalovom letáku Norethisteronu je napísané, že: liek prechádza do materinského mlieka, preto liečba počas dojčenia je možná len zo závažných dôvodov, ktoré posúdi lekár

bibinka
4. júl 2009

ellin- sú to hormóny, takže sa do materského mlieka dostanú. Chceš to naozaj skúsiť? ja by som ti to nedoporučovala. Neviem či si už niekedy ten liek užívala, ale podľa mojej skúsenosti aj skúsenostiach mojich kamarátok by som ho už v živote nedostala do seba 😠 😠 😠 😠 . Za prvé, síce ti oddiali cyklus, ale rozhádže ti ho na franforce a menštruácia síce príde do tých 3 dní ako píšu, ale v takom silnom rozsahu a s takými bolesťami, že sa ti nesnívalo. a to boli príznaky u všetkých,ktoré tento liek užívali-v mojom okolí. Tiež ho užívali prvý krát a nevedeli ako zaúčinkuje ☹ ☹ ☹ ☹

takže ja radím to čo len. 😉

zanetamatej
15. feb 2016

Vie mi niekto poradiť? Ide o to že po cisárskom reze (pred 2 mesiacmi) sa mi ešte celkom nevyčistila maternica, myslela som že pôjdem na kyretáž ale gynekológ mi predpísal tabletky Norethisteron aj keď kojím-mám brať 10 dní vraj to nevadí keď dojčim ale vygooglila som že pri kojení sa nesmie!? Máte skúsenosť s týmto liekom počas kojenia? Mám dilemu lebo určite nechcem ublížiť synčekovi, radšej pojdem na kyret potom, ďakujem za radu...

pisky6
13. máj 2022

@zanetamatej stara diskusia ale skusim. Brali ste tieto lieko pocas kojenia?