Lieky (paralen, ibalgin) a kojenie

daskak
12. nov 2008

ahojte, mate prosim vas niektora skusenosti s liekmi proti bolesti /paralen, ibalgin../ popri kojeni? dakujem

sirinka
12. nov 2008

daskas mozes si dat tesne po kojeni...neprehanat, iba ak je to naozaj nutne. asi iba 5% z lieku sa naozaj dostane do mliecka...

zuzanocka
12. nov 2008

paralen si mozes dat 😉
ja som mala dokonca algifen (to mi odobrili sestricky z porodky), ked mi vytrhli dva zuby v jeden den a ja uz som bola hotova... snaz sa dat si liek hned po kojieni, t.j. co najdlhsi cas pred dalsim kojenim. neboj, z paralenu sa nic nemoze stat

daskak
autor
12. nov 2008

Strasne ma dnes boli hlava ☹ ... dakujem skusim paralen

saska.t
12. nov 2008

najlepsi je kupit cisty paracetamol ...

blau
12. nov 2008

aj ja som mala dnes otrasnu migrenu a dala som si ibalgin, ale az po kojeni a bolo mi uz potom lepsie. A vcera mi ,vyberal zubar nerv zo zubu a musel mi pichnut injekciu a povedal , ze je to ok aj ked kojim...Nechcem brat lieky, ked kojim, ale ja mavam hrozne migreny 🙄 a to by som sa nemohla malemu vobec venovat

daskak
autor
13. nov 2008

ahojte, tak som si dala paralen,a ostalo mi lepsie 🙂 , nechcem jest lieky ked kojim, ale ked to inak neslo...

staxa
13. nov 2008

daskak mne dr. odporicila 1 paralen denne ak ta boli hlava ale hned po kojeni alebo ibalgin 200. 🙂

mywiel
13. nov 2008

Blau na migreny super zabera akupunktura, ja vdaka nej uz neviem co je to migrena a predtym som ju mala 3 dni kazdy mesiac ani lieky uz nezaberali, po 3ch navstevach mi akupunktura migreny odstranila. 😉

blau
13. nov 2008

Mywiel, vies ze som na to myslela uz v tehotenstve 😉 ale mne vtedy zmizla migrena a mala som strasne bolesti chrbta a moja gynekologicka robila akupunkturu, lenze okolnosti sa zmenili a ja som odisla do ineho kraja a musela som zmenit gynekologicku a na tu akupunkturu som zabudla,...Ale dobre, ze si mi ju pripomenula dakujem Zelam pekny den 😵

fifinna
13. nov 2008

baby, nam uz v pôrodnici od bolesti davali ibalgin, ale ja osobne aj ked ma boli hlava si nic nedam. A ked som chora beriem homeopatika.

blau
13. nov 2008

no aj ja som sa snazila: nedam si nedam , len mne ta potvora nikdy neodide, len po uziti lieku 🙄
Je mi z toho smutno, ale ja by som sa malemu fakt nemohla venovat, lebo vtedy sa zo mna stava matoha robia sa mi cierne kruhy pred ocami, je mi na zvracanie ak nezvraciam, vadi mi svetlo, ked niekto rozprava,,, 😕
Ale vyskusam tu akupunkturu..

cherries
13. nov 2008

prosim Vas to v ktorej nemocnici vam davali ibalgin ? Ibalgin je tak ako v tehotenstve tak aj v obdobi kojenia prisne zakazany ! Moze sa uzivat iba paralen alebo panadol ale najlepsie je z homeopatik nieco zakupit na migreny a bolesti hlavy ak kojite , pracujem v medicinskej oblasti tak sa vyznam s tym ibalginom ste ma zabili !!!! 😝

blau
13. nov 2008

to vazne, tak uz si ho nedam mne to povedala doktorka no zo slovenska a aj svagrina. Myslis, ze som velmi zle spravila ked kojim, teraz uz aj papka, tak nieje zavisly na prsicku...

prvapomoc
13. nov 2008

cheries ibalgin sa može podavať v prvom a druhom trimestri a počas dojčenia ak nesposobuje babu bolesti bruška.tiež som zdravotník a nyvyše tuto informáciu mam od jedného znajašpičkovejších gynekológov na slovensku 😉

blau
13. nov 2008

tak fu ,aj som si vydychla aj som zmatena, ja by som si nedavala najradsej ziadne tabletky...Prajem pekny dnicek bez bolesti hlavy a cohokolvek 😉

ajdika
13. nov 2008

Ibalgin sa môže, ale len v terapeutických dávkach (jednorázovo, nie dlhodobo). Veď aj Nurofen pre deti od 3 mesiacov obsahuje účinnú látku ibuprofenum.

slaviq81
13. nov 2008

Ja mam teraz zapalene hrdlo, lekarka mi predpisala penicilin, vraj to mozem aj ked kojim. No a v porodnici nam tiez davali cosi proti bolesti. Ale ked nemusim tak radsej do seba nic nepcham.

ajdika
13. nov 2008

Penicilín sa tiež môže, pri dcérke som ho napokon musela brať, keď sa mi stále vracala hnisavá angína, ale veru, mlieko ním bolo riadne cítiť a malá mi vtedy dosť odmietala piť ☹

sirinka
13. nov 2008

penicilin je prva volba atb v tehu aj pri kojeni...
ibuprofen sa takisto pri kojeni uzivat moze, ved deticky ho dostavaju tiez v pripade potreby, ako som uz pisala, iba cca 5%z celkovej davky prejde do mliecka. takze tabletku uzit hned po kojeni a iba v nutnom pripade, iste nie dopovat sa...a hlavne klud 😉

daskak
autor
14. nov 2008

mne v nemocnici po porode davali novalgin, ale osobne sa mi zda moc silny a bolelma po nom zaludok

graziela
14. nov 2008

Ja som si uz parkrat pri silnych bolestiach hlavy dala panadol...
Poznam jednu babenku, ktr. problem s migrenou vyriesila nasledovne: kedze mala MM vela, tak si odsavala (cast davala aj do laktaria) a mala zasoby v mrazaku..takze ked na nu prisla ta hnusna migrena, uzila v pohode liek od bolesti (trvalo to asi tak 3 dni) a 6 hodin po uziti poslednej davky (vraj tolko trva, kym sa liek z organizmu vyplavi) babo opät nakojila...aj toto je riesenie 😉

sirinka
14. nov 2008

http://www.nobel.sk/SPC.aspx?what=spc&code=34422
tu je pribalovy letak ibalginu...

jaruska74
8. jún 2010

ahojte, chcem sa opytat, boli ma nenormalne chrbat mozem zobrat daco od bolesti a co by mi podla vas najviac pomohlo? dakujem za radu lebo som uz zufala

annag
8. jún 2010

@jaruska74

v prvom rade by bolo treba lekára , aby sa zistila príčina a aby Ťa liečil. Akútne si môžeš dať bežný liek na bolesť ako je paracetamol či ibuprofen .

muherova
4. júl 2014

ibalgin sa može ale 12 hodin nekojit!!!!!

ccarinka
7. sep 2015

Mile mamicky,

ak mozete, prosim vyplnte mi tento prieskum. je to o liekoch a dojceni...velmi pekne dakujem 🙂

https://docs.google.com/forms/d/1wC3Gw0z-kclicj...

mizu89
13. feb 2016

baby mam 16 mes. babo a kojim iba vecer a v noci dakedy ma boli hlava ze si musim dat paralen ale malokedy mi zaberie.myslite ze by som uz mohla ibalgin?keby nahodou som prisla o mm tak ma to netrapy.kojime sa uz dlho.bolest hlavy nemavam casto.

ccarinka
13. feb 2016