Lokálna anestéza. Ako dlho zostáva v mliečku?

babymatej
7. nov 2008

Prosim o pomoc ohladne informacie:
mam 18 tyzdnoveho synceka, stale kojim a o 2 tyzdne iidem na vyber materskych znamienok - takze ma caka lokalna anesteza - mesocain. Otazkou je, ako dlho zostava v mliecku?
Planujem po zakroku syncekovi podavat moje odsate MM (ktore si budem odsavat pred zakrokom). Po zakroku si budem mlieko odsavat, ale bude nepouzitelne, nechcem vsak ukoncit kojenie a preto nechcem o mliecko prist. Neviem vsak, ako dlho mam odsavat mlieko, aby som neohrozila synceka - nechcem ho zbytocne vystavovat liekom, mesocain prechadza aj do MM.
Ak mate niekto skusenosti a vedomosti tykajuce sa mojej otazky, prosim poradte. Dakujem vopred!

bellablonde
7. nov 2008

ahoj, ja som bola pred mesiacom na resekcii, stomatochirurg pouzil lokalne anestetikum, kt. mi nepreslo do MM, som sa ho na to vyslovene pytala a vravel, ze su aj take. Ihned po zakroku som mohla kojit.
Spytaj sa na to alebo... mas ten vyber znamienok taky surny, ze sa neda odlozit na neskor?

denduska
7. nov 2008

Podla mna den-dva, ak vobec nieco ostava......teda v zivote som o tom nepocula ze by lokalne anestetikum prechadzalo do mlieka, preto sa vola lokalne..lebo sa viaze na tom mieste kde sa podava,a ked to prestane ucinkovat, tak sa uz odburalo, teda rozpadlo, cize sa uz tam aj tak nedostane..
Mesocain sa moze podavat aj celkovo do zily, vtedy sa snad do mlieka nieco dostane...ale to sa dava len pri nepravidelnej cinnosti srdca, aj to pri zavaznejsich stavoch, co neverim ze je tvoj pripad 😉

babymatej
autor
7. nov 2008

Dakujem za rychle odpovede,
odkladala som vyber znamienok este pocas tehotenstva, teraz mam vsak z toho takmer hrozu, nechcem sa uz viac stresovat, preto som sa rozhodla, ze vyber absolvujem teraz. Pocas tehot.mi 2 znamienka viac narastli, lekar mi povedal, ze v tehot. sa to stava, ale mna to dost znepokojilo, preto ten strach...
Ked som sa informovala, povedali mi, ze mesocain ucinkuje max 3 hod. a do MM prechadza. V popise ucinnosti je tiez uvedene, ze pocas tehot. a kojenia sa odporuca znizit jeho davku, ale pouzitie nie je vylucene.
Dakujem vam kocky za info, uz mam mensi stres 😵

denduska
7. nov 2008

ak je to napisane v pribalovom letaku, tak sa to urcite mysli vseobecne..cize pri celkovom podani. neboj nic, podla mna ani odsavat nemusis..alebo aspon nie nejak vela 😉

lienockaa
7. nov 2008

lokalne sa obavat nemusis, do MM neprechadza..aj ja som mala lokalnu a kojila som hned, vobec som nemusela odstriekavat, ci cokolvek ine komplikovane robit.. 😉

bihan
7. nov 2008

Podľa mňa je logické, že keď je niečo lokálne, tak to pôsobí výhradne na určitom mieste a necirkuluje v celom tele, čiže nemá ako prejsť do mlieka.

babymatej
autor
7. nov 2008

Dakujem vsetkym za rady, uz aby som to mala za sebou!

alififi
7. nov 2008

babymatej - kuk IP

audreyd
7. nov 2008

podľa mňa neprechádza do mlieka, takže v poho 🙂