Malá sa nevie prisať na pravý prsník

20. mar 2021

Dobrý večer, laktačná poradkyňa nám nevedela pomôcť zaplatila som jej 30€ za každé sedenie minula som naňu už 150€ a stále nič... Mala pekne papa z ľavého prsníka ale na pravý sa nevie ani prisat stále odsavam... Skúšala som aj rôzne polohy alebo stlačiť pusinku aby sa prisala ale stále nič... Vedeli by ste mi poradiť? Malinká ma presne 4tyzdne

chrumka333
20. mar 2021

No môj nechcel piť z pravého, asi 6 týždňov som odsávala. Potom som ho každé papanie najprv prikladala na ten co nechcel. Postupne si zvykol aj na ten a papal 🙂 , ta istá poloha ako ľavý.Laktacnu som nemala,ale 150 e je dosť, na to že nepomohla

pribinak
20. mar 2021

Fuuu 150,- EUR? A ani nepomohla ?

Tak ďakujem pekne. Vela deti preferuje len jeden prsník. Ale keď bude väčšia tak sa To môže zmeniť, treba to skúšať.

Máš problém s bradavkou?

autor
20. mar 2021

@chrumka333 ďakujem za odpoveď, skúsim ešte prikladať teda..

autor
20. mar 2021

@pribinak nie nemám mam obidve pekne vystúpene takže to by nemal byt problém... 😅

evistaevista
20. mar 2021

Tiež som mala doma tri rôzne laktačné a malý nie a nie sa prisať na ľavý prsník. Keď mal asi dva mesiace, skúsila som ho klasický priložiť a on sa chytil. Skoro som odpadla. A to som robila všetko tak isto ako s pravým.... Proste je to asi na bábätu 🤔 držím palce

janettdamian
20. mar 2021

Nemôže mať malá problém, že má nejako skrátené svalstvo na jednej strane krku, alebo problém, že preferuje jednu stranu, na ktorú otáča hlavičku? A keď sa má prisať na tú stranu, kde má nepohodu tak má problém... Neviem či to píšem zrozumiteľne, ale stretla som sa s odmietaním jedného prsníka z tohto dôvodu.

liliana212
20. mar 2021

Skúste môžno viaceré polohy alebo v polospánku len nechať pri prsniku či sa nepripojí.

ivangeline
21. mar 2021

Hladne a prispate...uz ucicikane alebo pred uplnym prebudenim.