Malí je nepokojný pri kŕmení a už to bolí. Čo s tým?

alinka76
21. jan 2008

Rada by som načala túto tému, lebo neviem, či niekto takéto niečo už písal. Malého sa snažím stále kojiť, i keď už sme si užili aj s fľaškou, pretože som mala dohryzené bradavky. pekne sa mi zahojili a zase sa kojíme, ale stále ma dvorce bolia, keď ťahá, i keď to nie je také hrozné. Malého dobre prikladám, pekne má v ústočkách bradavku aj s dvorcom. No a malý najprv pekne papá a keď sa nasýti toho prvého mliečka, začne sa vypínať, krútiť, i keď stále papá a ťahá. Mliečka mám určite dosť, lebo ešte aj odsávam popritom. Potom lietta aj s bradavkou v ústach do strán a dosť ma to bolí. Neviete, čo s tým? Keď pije z fľašky, robí to isté. Dohovoriť sa mu nedá, lebo má len 3 týždne. Neviete tiež nejaký dobrý recept na schladenie bradaviek, nech to trošku utlmí po kojení to bolenie?

adapo
10. mar 2010

Ahojte kočky,
mne sa minule stalo to isté ako tereze33, malý bude mať 7 mesiacov a bez problémov bol kojený. Na pol roka mu vyšiel jeden a o dva týždne druhý zub. Tiež ma kusol do ľavého prsníka a na druhý deň som už mala opuchnutú celú bradavku. Namohla som sa jej ani dotknúť, spanikárila som, lebo som nevedela, čo robiť. Bolo to cez víkend, hneď som volala lakt.poradk. a na druhý deň letela ku gynekológovi. Bola som šokovaná z jeho prístupu. Vôbec sa mi na to nepozrel a povedal mi, že podľa neho by mali mamičky ukončiť dojčenie hneď, ako dieťaťu vyjdu zúbky a prejsť na UM. Oponovala som mu, že všade sa teraz propaguje čo najdlhšie dojčiť a som mu spomenula laktačnú poradk., ktorá mi poradila, čo robiť. On mi na to, že teda mám sa riadiť podľa nej, že to na zápal nevyzerá a pod. Viac menej ma odbil, bol sarkastický, takže som bola zase znechutená. To som už dosť odbočila. Chcela som napísať, ako som teda svoj problém riešila. Kúpila som si v lekárni mastičku Bepanthen, chcela som Multimam, ale nemali. Začala som si natierať bradavku počas dňa a dávala som maličkému iba zdravý prsník. Keďže je veľký hladoš, vždy musel papať aj z druhého, tak som si začala odstriekavať a dávať mu z fľašky.Bála som sa, lebo fľašu sme použili prvýkrát. V noci som skúsila už dojčiť a už ma bolel menej. Na druhý deň som robila to isté, odstriekavala z boľavého a dojčila zo zdravého. Mám pocit, že sa mi to hojí a menej bolí a dúfam, že o pár dní budeme v pohode kojiť. Tak prajem všetkým mamičkám veľa trpezlivosti s našimi deťúrencami.

briketa
14. mar 2010

Mne je zas kojenie strasne neprijemne a pomaly prechadzam na UM. Neviem vysvetlit ten pocit ale normalne mi to vadi ked musim kojit.

lencika
18. feb 2013

ja som nasla spriaznenu dusu, mne tiez kojenie vadilo, uz ked som bola tehotna, ta predstava no hroza, nakoniec som to nejako ustala, ked bolo zle bradavky popraskane, siahla som po mastiach vyhral bepanthen a nakoniec som to potiahla do malej rociku,