Málo naliate prsia

melkav
17. máj 2017

Ahojte, mam otazku. Mám trojmesacneho synceka a kojim ho. Len sa chcem opytat ci je to v poriadku ze niekedy mam tak naliate prsia ze mi s nich mlieko tecie a kvapka a niekedy mam prsia take makke ze si myslim ze tam mlieko nie je ale ked stlacim bradavku tak mi mlieko strieka. Viete niekto ci je to v pohode a je to normálne? Ako mam dosiahnut plne prsniky? Dakujem 🙂

ankare
4. jún 2017

Už máš ustalenu tvorbu mlieka, je to prirodzene. 😉

sonyyka
4. jún 2017

@aspinka No mas pravdu. Malicka sa puci na prsniku a sem-tam poprdka. No len neviem ako si to mala ty. Mne sa mala prisaje, potom prsnik stvrdne a zacne tiect mliecko. Potom asi 2 min tecie- kvapka a nasledne 5 minut pauza a potom zas zacne, ale uz len tak trosku. Videla som to aj ked mala sala. Sala a prehltala, no potom sala a nic neprehltala, a zacala sa hnevat...

luba41
4. jún 2017

@sonyyka daj si skontrolovať prisatie inej laktčnej, no lenže teraz je to už pokazené ovela viac.. skus dať skontrolovať tie uzdičky v puse / laktačná, skusený lekár/-aj hore aj dole-dosť často sú s tým problemy- nájdi si obrázky na nete...vela dojči v spánku a polospánku-ležte spite spolu a tak dojči, nos v šatke alebo nosiči a tak ponukaj-ale za pochodu, ale nenuť..skusiť načas zrušiť kočíkovanie..ak sa prisaje v polospánku, je to 50% úspechu..mlieka máš habadej-ked odsaješ tolko vela / a dieťa si vie vytiahnuť lepšie a viac/, takže prestať dokrmovať .. ak sa prisaje za bdelého stavu-ponukaj prsníky aj viackrát pri jednom dojčení, stláčaj ich...skus používať aj futbalovú polohu.. a nájdi na internete o štrajku v dojčení.. prsia možu byť stále ako vechte-nesleduj to .. a hlavne klud, bez stresu a zbytočného sledovania

aspinka
5. jún 2017

@sonyyka podla toho co pises ma koliky.... ja som uz chcela opat seknut kojenim ale mojej malej nic nebolo pokial nezacala preglgat to jej zacalo v brusku bublat.... nam pomohol pred jedlom esmupisan musela som davat pravidelne tym padom zacala pokojne papat a mliecko sa pravidelno dotvaralo a neprerusene sala bez rusivych momentov 😉 a neskor to uz islo uplne pohodovo ale kvapky som pouzivala do 4 mesiaca a postupne vysadzala...

sonyyka
6. jún 2017

@aspinka no a co to moje mliecko? Mala saje, 2-3min mliecko kvapka, mala prehlta. No potom aj 5min saje a saje a ani glg. Mliecko nejde. A to sa zacne hnevat. Tak je to aj ked odsavam. Tri min kvapka potom nic, zas trosku za 5min a potom zas pauza a zas trosku. Takto si to mala aj ty?

aspinka
6. jún 2017

@sonyyka ano ale ked to sanie bude pokracovat mliecko sa spusti to je ten stimul... pri odsavacke to bolo rovnako ja som nebola schopna nic odsat pritom som poslednu plne kojila bez prikrmovania a kojila som do 2 rokov.