Maltofer. Majú s ním vaše deti problémi?

adulik16
3. jan 2009

Moj malinky ma 9 tyzdnov a uziva dost vitaminov. Je to pyridoxin, kyselina listova,vigantol a Maltofer. Od zaciatku nekojim, maly papa francuzske mliecko. Prosim Vas, ma aj Vase dieta po uziti maltoferu take problemy ako vracanie, krce a strasny plac? Neexistuje nejaka ina nahrada zeleza?Malinky ho uziva 2x5 kvapiek denne.

katka.m
3. jan 2009

Skús osloviť doktorku, veď pokiaľ je na UM, tak tam má tiež železo, možno je to už priveľa. Prečo musíte toľko liečikov?

moncici80
3. jan 2009

ahoj adulik tak moj syn tiez pouziva to iste aj maltofer tak isto ale problemy take nema len zo stolicou je zelena a hustejsia.a upchava maltofer tak mozno preto ten plac .ale casom to bolo v pohode.ma sice uz 8 mesiacov ale maltofer davat mu musim uz asi pol roka... 😒 .a nahrada asi nieje ak je este taky malinky.my uz teda dokrmujeme tak stravou sa to da nahradit ale to vy este mate cas....tak drzim palce s malinkym 🙂

yasmina
3. jan 2009

adulik Maltofer mu robi zle tak ako nasim dvom...zmenili sme liiecbu a presli sme na ijekcnu...vybrali 7 injekcii isli sme na endokrinologiu a uz to bolo ok...skus poziadat svoju pediatricku o takuto volbu...

adulik16
autor
3. jan 2009

Oslovila som,ale zatial mi doktorka povedala, ze mame skusat, ze si maly mozno zvykne. Uziva tie lieky preto lebo je anemicky, cize ma malo zeleza.

mikagele
3. jan 2009

My sme brali maltofer tiez od malicka. Najskor som mu primiesavala do mliecka,ale bolo mu po nom dost tazko,lepsie ho znasal,ked som mu dala par kvapiek chvilku po jedle..

elise
3. jan 2009

adulík môj malý užíva maltofrt ale sirup ked užíval kvapky tak z nich vracal a bol malátny mal vtedy 3 mesiace a to sme bežali na pohotovosť potom sa decká rozhodla užívanie prerušiť (malý sa naplnil železom) a pokračujeme až od jeho roka a pol ale užívame sirup 1x denne 5ml maltofer sirup je lepší a lahšie sa užíva inak po užití maltoferu je potrebné veľa piť čajíka.
kedže už nekojíš tak skús od doktorky vyžiadať maltofer sirup ale nechaj mu aspon 3 mesačnú pauzu 😉
ja kojím a kojila som malého stále takže som pila veľa železitej minerálky - korytnicu v tmavejflaši z kauflandu a jedla som miesto malého do jeho roku maltofer ja aj užívam calibrum mami 😉
adulik ked bude mať aspon 4 mesiace skús mu dávať hovedzie mäsko- zomleté a udusené potom ked bude starší treba mu dávať m§sko každý den nám sa už železo takto upravuje 😉 v umelom mliečku je dosť železa pozri si v zložení. 😉 neboj sa dávky prerušiť 😉

elise
3. jan 2009

náš malý ma čiernu stolicu a redšiu ked vynecháme maltofer tak mu zbledne 😉

adulik16
autor
3. jan 2009

yasmina,dakujem, nevedela som, ze je aj taka moznost - injekcie. Hned v pondelok zavolam doktorke a spytam sa jej na to.

denduska
3. jan 2009

zelezo sa nesmie, no skor neodporuca uzivat spolu s mliecnymi vyrobkami...to je paradox no, co mas dat malemu ak nie mliecko 😒 ...sposobuje totiz zrazanie mlieka a tvorbu hlienov v traviacom trakte...podla mna preto mu to nerobi dobre.... ja som brala maltofer ked som bola tehu a tiez som musela davat sakramentsky pozor aby som aspon 6 hodin potom nezjedla ani jogurt...inak mi bolo strasne zle, mala som hrozne hnacky s hlienom....najprv som si myslela ze mam Crohnovu chorobu 😀 injekcie by boli lepsie ak uz, a ozaj umele mlieka su fortifikovane zelezom, takze mozno by mu to aj stacilo....
inak je vela druhov anemii...najbeznejsia sa lieci prave zelezom, ale kyselinou listovou sa lieci uplne ina, tak celkom nechapem preco berie obidva lieky 😕

gocrazy
3. jan 2009

Ahojte,

suhlasim s denduskou, aj nam v lekarni povedali, aby sme to nedavali tesne pred a pokrmeni mlieckom, najlepsie v strede medzi krmeniami, co bolo vpraxi dost nerealne, pretoze to prave spinkaval a budit ho kvoli tomu mi bolo castokrat luto.....dobre je to zapit, lenze my sme do 4 mesiaca nepili okrem mliecka nic, takze sme mali potom ciernu tuhu stolicu a obcas bol aj problem dostat to z nas von. ale nastastie sa to uz upravilo, trvalo to tri mesiace, treba vydrzat.....

petusaaa
4. jan 2009

no, tak moj maly uziva tiez maltofer (pyridoxin, kyselinu listovu, kanavit, vigantol a vitamin c). doteraz mi tiez plakaval, pretoze ako to uz bolo povedane, tak z maltoferu zapeka. a vobec sa nevedel sam vykakat, tak sme mu pomahali. posledny tyzden sa to uz zmenilo. tak co nam pomohlo:
1. nebalili sme ho cely den nasiroko, ale nechali sme ho 4 hodinky pokopkat
2. feniklovy caj. najviac sa mi paci ten od babio
3. davali sme ho lezat na brusko
4. natierali sme po kupani pupik
5. ked bolo najhorrsie, tak sme dali sabsimplex
6. a ako som pisala, tak rektalna rurka bol nas najlepsi kamarat 😅
inak ja aj kojim aj dokrmujem (nutrilon) a stale sme mali malo zeleza...

liaah
4. jan 2009

cafte baby, ja sa troska pridam (, my berieme pyridoxin, kyselinu listovu, kanavit, vigantol a euthyrox a aj probiotika - infant dophilus) a mala je silne anemicka, ma napisane ze ma normochromnu anemiu, ale zeleza ma dost, iba ja beriem zelezo, ale to tak pre istotu,po porode som bola anemicka aj ja a mala som malo zeleza, a mala tiez zo zaciatku mala malo, ale uz je okej, a kojim a nejak sa mi zda, ze ked beriem to zelezo, ze ma mala hustejsiu stolicu, myslite ze to ma z toho tardyferonu co jem ja???

petuss ja dokrmujem s france lait a to je aj obohatene o zelezo, ale mi dorkmujeme tak raz za 2-3 dni vacsinou stiham vyrabat

😀 😀 😀 😀

zuzka1.
4. jan 2009

Adulik nasmu saminkovi zistili anemiu, ked mal skoro 3 mesiace, odvtedy berieme maltofer, zlepsilo sa to vsak len trochu, tak nam teraz po poslednom odbere krvi predpisal, pyridoxin, kys.listovu, a berieme tiez smaozrejme vigantol.
Tiez som mu ho davala do mliecka, ale pootm som sa tu docitala, ze sa to nema, lebo to nema ziaden vyznam, iba to zbytocne zatazuje, tak mu ho davam lyzickou, rano vecer, a samozrejme prikrmy maskove, zltok 1x tyzdenne, kase s pridavkom zeleza a td. Ale vy mate na prikrmy este cas.
Skus mu to davat same bez mliecka, bude mu mozno lahsie a bez bolesti bruska. Vit. C zlepsuje vstrebavanie zeleza.

roasha
4. jan 2009

dcera brala maltofer od 5.tyzdna do 9.mesiaca,zial je to dlhodobejsia liecba,ale od vtedy ma Hb stale vysoky-klop,klop. 🙂

kasami
4. jan 2009

Babulky, prave som nasla vasu temu a prve c ma napadlo ako som videla Matlofer ma napadlo JEZIS MARIA

ja som bola tiez anemicka... aj tehu aj po pororode, maly mal vysledky vzdy na hrane, no ked som ho prestala kojit mal 2 roky sa mu anemia podstatne zhorsila a dali mu Matlofer, nevedeli sme dlho prist na to preco sa mu z nicoho nic tak kazia zubky ... po deviatich mesiacoch na to prisla nasa detska zubarka, akurat sme ho vysadili, bola zhrozena, ze nam to detska lekarka nepovedala ake su tam rizika a ze mozme byt radi, ze mu zatial len zubky odhnivaju, lebo ze sa mu mohli dasna zapalovat a tak dalej ...

Babulky davajte na to velky pozor, Samkovi odhnili z toho vsetky styri stvorky a predne zubky ma tiez dost hrozne, zubarka sa mu to cely cas snazila zapacatit ale vobec mu do nedrzalo a ze to kvoli tym kvapkam ...

Drzim am moc pastiky

roasha
4. jan 2009

kasami,tazko povedat...... 😅 mna tiez strasili,za mala bude mat skarede zubky,ze to je jedno,aj ked este nevyrastli,ze z maltoferu sa casom aj tak pokazia... 😕
.......dcera ma zubky ako perlicky 🙂 ,a ma len jednu plombicku na mliecnej stolicke.sice sa jej zacali prerezavat az v 9.mesiaci,ale trvale jej zasa vysli velmi rychlo,uz ma 8trvalych zubkov,a to este len mala 6r. 😅

petusaaa
4. jan 2009

kasami. moj maly este zubky nema. a pevne dufam, ze o chvilku nebude zelezo potrebne 😉 ale dakujem za upozornenie. budem si davat pozor, ci mi to moja pediatricka povie 😠

moncici80
4. jan 2009

dobre vediet s tymi zubami lebo nam tiez nic take nepovedali a na maltoferi uz ideme dost dlho 😒 😒

norik1
4. jan 2009

Ja som to svinstvo vysadila kvoli strasnym krcom.... hematologicka povedala ze to skusime cez stravu tak teraz neberieme nic a papame mäso, pertzlenovu vnat, pazitku, pradajkovu stavu, hovädzie, telacie - proste "zelezne" jedlo 😎

Inak je nejaka nahrada, vola sa na A - nepamätam ako, ale hematologicka vravela ze sa to znasa este horsie ako Maltofer....

magimary
4. jan 2009

a-Actiferin...
Naše dvojičky užívali tiež tú megavitamínovú kombináciu (Malto, kys.list, cebion, vig...) a uz z nemocnice prišli nadstavení tak, že sa im celá ta "bomba" 😅 dávala priamo do mlieka-do fľašky a nikdy nemali žiaden problém... 😉

mukky
4. jan 2009

Ahojte,no som sokovana,aj moj maly uziva Maltofer,a pritom mi dve lekarky povedali ze nechapu preco,ked bol tak akurat na hrane s vysledkymi 😒 No pediatricka mu ich nasadila,a kazala davat do Nutrilonu,no aj kojim..A nic nepovedala ze sa to nemame takto s mliekom kombinovat,a ze je to zle na zubky 😠 A prave dnes mu manzel nasiel 2zubky,a ja ze co ma tak bolela jedna bradavka,mala som stale pocit ze ma kuse 😀 neplakal ani nemal teploty 🙂 Esteze menim pediatricku,som s nou nespokojna,no neviem ako mu zoberu krv ci je to uz dobre,ked naposledy mu brala z hlavicky asi pred dvoma mesiacmi a to uz nedovolim,plakal velmi a este dlho sa potom zadusal od placu ☹ ,mal slabe zilky...nas mal akurat hnacky z neho,inac snad nic,a dnes vecer som mu nedala a a ani mu uz nedam

petusaaa
5. jan 2009

mukky, ono malym detickam sa dava zelezo aj ked su nahranici s vysledkymi. aj moj maly tak ma. nam ho nasadili uz na intenzivke, takze asi preto aj vam ho dali

mukky
5. jan 2009

....no ale druha pedietricka a neurologicka sa cudovali ze ho ma brat,podla vysledkov

petusaaa
5. jan 2009

to mas tak, ides jednemu dr, ten ti nasadi paralen a ides k druhemu, ten ti da antibiotika, treti ti da saza nieco ine... ale ked mas podozrenie, ze do nie je nutne, tak si daj spravit dalsie odbery. a par dni predtym mu maltofer vysad a uvidis.
a ked si nespokojna s pediatrickou, tak ju urcite vymen. podla mna doktorom clovek musi doverovat a mat s nimi vztah 😉

mukky
5. jan 2009

pet.......dik,ja aj budem menit mudr 🙂

elise
5. jan 2009

my chodíme s lukaskom na kontrolné odbery po doužívaní maltoferu sa má týžden až 10 dni počkať potom sú výsledky objektívne 😉

adulik16
autor
5. jan 2009

Prosim Vas,ako davate vasim detom vitaminy,ked ich mate tak vela ako ja?(Pyridoxin,Vigantol,Maltofer a kyselinu listovu.)Davate tie lieky detom dokopy,ci zvlast?Moj po kazdom papani zacal dost vracat,tak neviem,ktore lieky mu skodia.Najprv som si myslela,ze je to z maltoferu,ale vcera som ho vynechala a vrackal aj tak.Ja mu davam ku kazdemu jedlu jedny lieciky.Vychadza mi to tak, ze z kazdym papanim papa aj nejaky liek.

fitny
5. jan 2009

adulik,
my máme tiež to isté ako ty, ale máme aj cebion, dávam aj baby calm a mali sme nazačiatku aj kanavit. neviem kolko kvapiek máš dať, ale ja som si to rozdelila na celý deň. teraz už namiesto maltofera dávam aktifferin a je to oveĺa lepšie, lebo nie je až také husté, deti to znášajú lepšie. aj my sme mali ťažkosti 😝 naše jedia 4 krát denne

1. 10 kvapiek baby calmu pred papaním, 3* cebionu, pri polovici mliečka dám aktifferin
2. 10* baby calm, 2* vigantol, 8* aktifferin
3. 10* baby calm, polovica pyridoxinu, 1/4 kys.listovej
4. 10* baby calm, 3* cebion, 8*aktifferin

už si zvykli, vždy im hovoríme, niečo pekné o tých vitamínoch a že aké sú chutné, pri tom nikdy nechýba široký úsmev 😀 a majú pocit, že to je super, čo jedia 😅

petusaaa
5. jan 2009

adulik a ako moc ti zvracia? iba vygrcne alebo to ide prudom? ak iba vygrcne, tak to je u deticiek normalne. suvisi to s refluxom. a ak vygrcne, tak to skus povedat pediatricke a ako pise fitny, tak to rozdel na viac davok a sleduj. ja davam vsetko dokopy pred rannym jedenim na lyzicke a malemu to problem nerobi. ale samozrejme sem tam po jedle vygrcne...

pappo
5. jan 2009

adulik tak mu to nedavaj spolu s jedlom ja som nasim davala tak ako v nemocnici rano pyridoxin a kys. listovu alebo to davaj nie kaztdy den ale raz za dva dni a davku spocitaj to mi poradila Vicianova, maltofer som davala medzi jedlom zasadne s C vitaminom aby sa zelezo lepsie vstrebalo inac to nema vyznam. a vigantol vecer spolu s mliekom na lyzicke nie do flase. ak zvracia moze to byt aj reflux.