Mám asi zápal, mám ďalej kojiť?

kubkovka
10. sep 2008

ahojte, mam taky problem. Asi sa mi zapalil prsnik, mala som poprasksnu bradavku, tak som malu odstavila, lebo tiekol trosku hnis. teraz odsavam, ale stale mi z tade tecu akoby take sople. Sa aj divim, ze to ta odsavacka zvlada. Neviete mi poradit, co to je a ci mam ist k lekarovi? Na prsniku mam cervenu tvrdu hrcku. dakujem.

katmi
10. sep 2008

kubkovka ja som mala nastastie len zacinajuci zapal,takze kazali kojit,aby mi to mala vytiahla..bolelo to ako fras,ale pomohlo.. lenze ty pises,ze mas uz cervenu tvrdu hrcku.. podla mna by si mala ist k lekarovi.. mala si aj horucku?? vyskusala si dat si horucu sprchu a rozmasirovat to? a vytiahnut potom odsavackou??

mysinka
10. sep 2008

Kubkovka, nic podobného jsem nezažila, ale podle Tvého popisu bych radši k doktorovi zašla...pro jistotu. Tohle se může vléct i pěkně dlouho a asi bys zbytečně trpěla 🙂

katmi
10. sep 2008

inak je to velmi nebezpecne.. ak sa to nepodchyti v cas.. a to ta nechcem strasit..ak mas naozaj zapal,co rozozna len lekar gynekolog,tak ti zastavia mlieko a daju ATB..

daluri
10. sep 2008

kubovka, určitě k dr, asi Ti nasadí antibiotika, ale zkus kojit dále, ikdyž to asi bude bolet.
Babský recept - nanes si tvaroh a nech chvilku, nemám s tím vlastní zkušenost, ale v podobné diskuzi to holky psaly, že jim pomohl

kubkovka
autor
10. sep 2008

no to som aj ja stale pocuvala, ze treba prikladat, ale ked som teraz videla, co z prsnika ide, tak som rada, ze som ju nedala na prsnik......no asi zajtra radsej pojdem, pre istotu........lebo ani ja som este nikde necitala, ze by nejaka mala take nieco s prsnikom

zuzana76
10. sep 2008

kubkovka, ja som mala zapal prsnika s tvrdou cervenou hrckou, mala som len zvysenu teplotu trochu, ja som vyhladala lekara neskor, kedze mna prsnik nebolel velmi a zo zaciatku ani hrcka, neskor hrcka zacervenala a zvacsovala sa, isla som k lekarovi a zistili mi basces prsnika- teda mala som v tej hrcke hnis, co mi lekar vytiahol injekcnou striekackou a dal mi aj ATB, lenze hrcka uplne nezmizla, ale este sa to trochu zapalilo, tak som si cez tu dierko po injekcnej striekacke sama vytlacala hnis, az mi hrcka uplne zmizla, ale cele to trvalo asi aj mesiac a pol

daluri
10. sep 2008

Katmi, proč by zastavovali mlíko, já měla kdysi taky zánět, antib.jsem brala a kojila jsem. Teď už jsou leky, co miminku neuškodí..

zuzana76
10. sep 2008

mne kazali kojit, ale len ak babetko nepapa hnis, teda ak mlieko nie je krvavohnisave, co som ja nemala, mne ten hnis neisiel do mlieka, ale vysiel vlastne von , teda som si to vytlacala ako normalny hnisavy pupak, je to hnusne, ale proste muselo to von

katmi
10. sep 2008

daluri neviem..mne dr.vtedy povedala,ze ked mi to mala nevytiahne,tak mi zastavia mlieko a daju ATB.. asi co lekar,to nazor..

kubkovka
autor
10. sep 2008

zuzana, to si ma nepotesila, ja mam panicku hrozu z ihiel........ale co uz narobim, ak to bude treba, budem to musiet vydrzat.....som fakt zvedava, co mi povie......a tiez bol ten hnis takej soplovej konzistencie?

katakin
10. sep 2008

Já jsem také měla zánět a k tomu dost rozkousané bradavky. Dostala jsem ATB a za tři dny byl zánět pryč - byly to ale hodně krušné dny. Bradavky se ale hojily více než měsíc. Při zánětu se normálně kojí. Bolí to sice dost, ale pomáhá to. Držím pěsti a radím jít k lékaři co nejdříve ! 😉

kubkovka
autor
10. sep 2008

no nemala som v plane nejako utekat k doktorovi, ale radsej pojdem, aj manzel sa mi tu uz vyhraza, tak aby nebolo potom este horsie, dakujem za rady

amelias
10. sep 2008

ahoj kubkovka
kojit urcite neprestan.boliet ta to urcite bude,ale pre nase male lasky to stoji za to.ja som zapal nemala,ale maly mi uz vela krat dohryzol bradavku az mi tiekla krv.ked som ho kojila,tak som az plakala.davala som si na to masticku a pomohlo mi to.drzim palce 🙂

annag
10. sep 2008

kubovka, určite čím skôr k lekárovi !!! Podľa príznakov sa Ti vytvoril abces (tá hrčka), ktorý treba prepichnúť a drenážou ho nechať vytiecť von. Je to bakteriálny zápal prsníka, ktorý má väčšinou na svedomí zlatý stafylokok. Stafylokoka si mohla už v tele mať pred tým (je to portvora, ťažko sa ho dá zbaviť), alebo sa Ti preniesol cez popraskané bradavky a ragády.

Nie je to úplnou prekážkou dojčenia, len hnis treba pred dojčením odstriekať a až tak bábo priložiť. Nevyhnutná je liečba ATB a posúdenie lekírov, o aký veľký nález sa jedná.

Je tu holka, čo to zažila na vlastnej koži - denisočka, pozri príspevok zo 4.8.:

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

denisocka
10. sep 2008

ahoj, určite k lekárovi !!!!! čím skor !!!!! ak je to absces tak ti otvoria a hnis vytečie- bude ti 1000x lepšie - uvidíš !!!! ta ulava sa neda popísať 😉 a koj určite dalej,da sa cez to preniesť - určite si silna a chceš pre drobca len t najlepšie 😉 a ver mi nie je to katastrofa- za pár mesiacov,ked si na to spomenieš , budeš ,ver mi,na seba pyšná 😉

kojenie je naozaj den čo den krajšie - keby som sa ale nemusela piplať príkrmamy 😀 😀 😀 😀

zuzana76
10. sep 2008

annag, ani ja som nemala na bradavke ragady a absces sa mi vytvoril tesne pod dvorcom bradavky, nechapem ako, nikdy som ragady nemala ani popraskane bradavky, dojcenie ma nikdy nebolelo, hadam len prve prisatie maleho, ja tiez doteraz dojcim, ale moj pripad nebol ako u Denisocky, teda klobuk dolu, vytrpela si toho dost, ten moj bol teda len taky maly abscesik 😀

denisocka
10. sep 2008

😀 tak ja som mala abscesická aj za ostatné 😀

ale nie naozaj sa da takmer všetko zvladnuť,myslím si - len treba CHCIEŤ dojčiť !!!!! akonáhle sa začne žena pohrávať s myšlienkou na UM tak zlyháva 😔

zuzana76
10. sep 2008

ja som zalozila aj temu

Absces prsnika a dojcenie

nejako sa mi to blbo otvara v novom okne a neviem sem dat link, ale ked si date vyhladavat, tak vam ju najde

zuzana76
10. sep 2008

kubkovka a tou ihlou to vobec nebolelo, blbe bolo len to vytlacanie hnisu, lebo som lezala na koze lekar, podotykam ze je to dost obrovsky chlap, sa na mna zvalil a tlacil mi na ten prsnik, no aj hviezdicky som videla, ale urcite sa to dalo zvladnut a hlavne potom ta ulava, ako ma prestaval boliet ten prsnik a aj ruka, lebo mna bolela az cela ruka z neho a hnis bol tekuty

sara333
10. sep 2008

Moja svokra mala rovnaky problem, ked mala mojho draheho... vtedy jej doktor predpisal nejake antibiotika..takze urcite by som aj ja s tym zasla k dokktorovi

denisocka
10. sep 2008

kubkova-ja som mala hnis ako salko - čo nevyšlo samo,vytlačala som si povinne sama ja , a dalo sa uplne v pohode - ved ked ´vieš že to robíš pre svoje zdravie a zachranuješ zdrave mliečko pre Zuzku tak to ide lavou zadnou 😵

zuzana76
10. sep 2008

denisocka, aj ja asi ako salko 😀

zuzana76
10. sep 2008

ozaj, denisocka a ked si bola na operacii, to sa ako riesilo? maly bol hospitalizovany s tebou, alebo si nebola vobec hospitalizovana? lebo mne vraveli, ze ak by mi to nepreslo, tak tiez idem na operaciu + drenaz

selu
10. sep 2008

kubkovka, ja mela taky zanet prsu, velka zatvrdla hrudka skoro pres pul prsa, dostala jsem ATB a kdyz jsem se doktora zeptala, comam delat s mlikem, tak se usmal a rekl, kojit,kojit kojit, nic jineho vam ani nezbyva, tak jsem byla stastna, ze timto me kojeni nezkoncilo a kojime dodnes 😉 ...jinak ja si na kapesnik nalila slivovici (nebo jakykoliv alkohol, popripadne alpu) a ono to tu horkost z toho prsu vytahlo, ale zanet jsem podchytila hned v pocatku, do par hodin, pac jsem dostala jednactyricitky, tak to bylo hned jasne, co se deje 😅 tak jsem valila k doktorovi 😉

denisocka
10. sep 2008

zuzka-hej,maly bol so mnou , bola som 2x po 7 dní , prve 2 dni po oerácii som kojila len zo zdraveho a z oerovaneho odsavala - toto bolo kus o držku,kedže maly mal len 2 týždne a sestričky mi chodili žrať nervy so sunarom,ale sunar šiel do umývadla a nejak sme to porežili - j davala som mu vodu s glukopurom,tu mal kvoli silnej žltačke -takže lus tekutiny takto,ale to ked vyil 30 ml denne tak vela

a len chod na tu drenaž ! ja som mala byť len 2-3dni ,takto sa to s drenažou predoklada,ale ja som bola extrem -2 deci hnisu ,som tam bola rarita aj pre´sestričky s 30 ročnou praxou 😀

zuzana76
10. sep 2008

denisocka, mne sa to nastastie vyliecilo aj bez drenaze, nemam ziadnu hrcku ani nic, mna to chytilo tesne pred vianocami a najskor mi to diagnostikovali ako fibroadenom a cele vianoice som tak preckala s tym abscesom a potom az v januari som isla za svojim gynekologom a on mi urobil tu punkciu a dal ATB, potom som si este dovytlacala ja, co sa mi dotvorilo hnisu a vsetko sa vyliecilo

kubkovka
autor
11. sep 2008

dobre ranko dievcata, dakujem za rady..........sa prave chystam k lekarovi, som zvedava, snad to nebude take zle.......sa mi zda akoby sa ta hrcka odsavanim zmensovala, ale tak necham to na lekara.........ja mam s kojenim problemy od porodnice, mam ploche bradavky, mala sa nevedela prisat a ked sa to nahodou sestricke podarilo ju prilozit, tak jej prsnik vypadol, pretoze je velky a tazky........takze sme kupili klobuciky a mala sala jedna radost, ale aj cez ne dokazala vytvorit ragady...........ale tak snad sa mi to vsetko zahoji a budem pokracovat v kojeni, lebo UM nie je nic moc

denisocka
11. sep 2008

drž sa a daj vedieť čo a ako 😉

jankajs
11. sep 2008

kubkovka, poctivo užívaj ATB, lebo sa to rado vracia. ja som si to odtrpela 2x behom 6-tich týždňov. Tiež mi kázali kojiť, ale malému druhé ATB totálne vybili črevnú flóru, nemohol sa vykakať. Jedla som popri tom Actíviu bielu sladkú, aj dve denne a do dvoch týždňov sa to upravilo. Teraz keď sa pokaká, vieme to všetci, lebo cítiť bielu Aktíviu 😀 😀 😀

certica
11. sep 2008

jankajs, ja som tiez brala ATB, dvojitu davku (UNASYN) a odvtedy ma tiez krpec problem sa vykakat, aj ked som seba aj jeho doppovala probiotikami (mne tabletky, jemu biogaia kvapky) a mala som dojem, ze ho z toho este aj nafukovalo. inac tie ATB su vraj velmi silne, ale ucinne, ja som z toho mala hnacky. som zvedava, ci mi to zabralo vobec, o par dni by som mala mat vysledku vyteru z mojho mlieka.