Mám asi zápal, mám ďalej kojiť?

kubkovka
10. sep 2008

ahojte, mam taky problem. Asi sa mi zapalil prsnik, mala som poprasksnu bradavku, tak som malu odstavila, lebo tiekol trosku hnis. teraz odsavam, ale stale mi z tade tecu akoby take sople. Sa aj divim, ze to ta odsavacka zvlada. Neviete mi poradit, co to je a ci mam ist k lekarovi? Na prsniku mam cervenu tvrdu hrcku. dakujem.

kubkovka
autor
11. sep 2008

ahojte dievcata, takze mne tiez lekar nasadil antibiotika, kazal natierat octanovov mastou a kojit kojit kojit........tak dnes som ju teda prilozila, dost som sa bala, ze to bude priserne boliet, ale bola som prekvapena, bolo to vcelku fajn, tahala a nebolelo to tak ako na zaciatku.........keby to tak ostalo, bola by som stastna

no a k tomu kakaniu, to je moja nocna mora, mala ma uz teraz problem kakat, fakt neviem, co jest a co nie, vsade pisu nieco ine a casto sa to navzajom vylucuje, z toho som fakt zufala

a neviete mi poradit, ci je zle, ked mala dlho spi? spala by cez den aj 4-5 hodin, ale ja ju asi radsej zobudim na kojenie, aby nepochudla.........alebo to nemam robit a pockat, kym sa zobudi sama?

annag
11. sep 2008

kubovka, o spánku a prevencii zápalu som Ti napísala v predchádzajúcej téme, kakanie nech Ťa netrápi, dojčiatko môže kakať aj raz za napr. 3 týždne, toľko malá ani nie je na svete. O kolikách si tu nájdeš tém veľa. 🙂

katmi
11. sep 2008

kubkovka nemusis malu budit na papanie.. len si ju priloz k prsniku..ona sa napapa sama.. aj bez zobudenia..ja som to tak robila a fungovalo to 😉

radka.m.
11. sep 2008

určitě ji nebud,protože takhle malý prckové přibírají nejen mlíčkem,ale i spánkem.zbytečně by jsi jí přerušovala spánek,to není dobré,zkus jak píše katmi a kdyby se ti přece jenom probrala,když ji přiložíš,tak ji nech příště spinkat

dari226
11. sep 2008

ja som to mala tiez treba co najviac vyprazdnit co nevypje odsat
a po kojeni oblklady studeny tvaroh dat ma papierovu utierku a polozit na prsnik vynechat bradavku a kym je to studene nechat asi 20 min(ma to protizapalove ucinky)
este sa aj daju kupit take na prsia z latky co treba dat do chladnicky a prilozit
a pri kojeni bolestive hrcky masirovat aby pekne vsetko vyslo a kojit v roznych polohach