Mám, či nemám ročnému synovi "redukovať" nočné dojčenie?

cillikat
14. aug 2012

Ahojte, chcela by som sa poradiť..... mám 27 mesačnú dcérku a 12 mesačného synčeka. Dcérku som dojčila až do porodu synčeka a po jeho narodení sme pokračovali v tandemovom dojčení. Dcérka sa viackrát denne (na požiadanie) dojčí, v noci pekne spinká od cca 13-tich mesiacov. Synček sa okrem denného dojčenia na požiadanie, dojčí aj v noci každé cca 2 - 3 hodiny. Nechcem synčeka odstaviť, len rozmýšľam, či ho neskúsiť "odučiť" od nočného dojčenia. Alebo to nechať na neho? Neviem čo by bolo lepšie..... 😕

xlucia
14. aug 2012

@cillikat podla toho ci si z toho unavena, ci ta to velmi obtazuje. ak ano, tak obmedzit. nie je uz malicky, nic sa mu nestane.
a tie odpovede ti uz idu pisat?

moon1979
14. aug 2012

@cillikat podla mna je uz tiez velky aby sa budil tak casto na papanie

vavrenka
14. aug 2012

@cillikat co by som ja dala za to, keby sa moja 14m dcera dojcila v noci iba kazde 2-3 hodiny 😉 , podla mna je to uplne v poriadku 😉 , deticky potrebuju v noci citit maminu ako bezpecie, cize mat prsko v papulke 🙂 a tie nedojcene maju cumliky a x-krat sa v noci zobudia, ak im vypadnu z pusiny a dozaduju sa ich. skus sa spytat v temach podpra dlhodobeho djcenia a prirodzeneho dostavenia a konkretne kocky s nickom @strapco (je lekarka a aj laktacna poradkyna), vela kociek maskusenosti, ze dojcene deticky v tomot veku byvaju casto v noci hore 😉

keziah
14. aug 2012

@cillikat mojmu synovi sa niekedy v rozpati 9.-12. mesiac priserne pokazil nocny spanok, dojcila som aj 8-10 krat za noc
mam dojem, ze toto je taky vek, ked su niektore deticky castejsie hore, takze pokial nechces nejak extra riesit oducanie, skus vydrzat, ono sa to zanedlho syncekovi urcite upravi bez toho, aby si to musela riesit.

cillikat
autor
14. aug 2012

@vavrenka no, ono to niekedy tak je, ze ma prsnik v pusinke skoro stale, to je taka lepsia noc, ze kazde 2 - 3 hodinky.... veru v poslednej dobe je to hlavne nadranom, ze je nacucnuty kazdu chvilku 🙂, pozerala som nejake temy, je tam vela o odstavovani, ale ja zatial nerozmyslam nad odstavovanim, nie vsetko stiham citat a hladat, kedze drobci mi nedovolia posediet ani chvilku.... (starsia dcerka uz nespava cez den vobec a syncek, tak hodinku na obed...), ale skusim tu podporu dlhodobeho dojcenia.....dakujem 🙂

cillikat
autor
14. aug 2012

@xlucia velmi ma to neobtazuje, syncek vdaka takemuto dojceniu spava s nami, ale predsa po dvoch rokoch nespania uvazujem, ako by som si v noci pospala aj trochu dlhsie...... ale v podstate to zatial neberiem nejako hrozne, su tu asi maminy aj s omnoho viac nevyspatymi nocami a verim, ze este ich aj ja budem mat nespocetne mnozstvo, ale co by sme pre deticky neurobili.....🙂

cillikat
autor
14. aug 2012

@moon1979 no, mne je jasne, ze uz to nie je o hlade, ale o pocite, ze som tam, ze chce byt pri mne a asi aj o zvyku, preto rozmyslam, ci to este necham tak, alebo s tym nieco robit....🙂

cillikat
autor
14. aug 2012

@keziah ved to, ze zatial nechcem odstavovat od dojcenia, tak mozno este pockam aj s tym nocnym dojcenim...... dakujem 🙂

anjelicek26
14. aug 2012

@cillikat - kludne mozes zredukovat, aby sa ti 3-4x v noci budil, to je uz fakt hodne, musis byt unavena.

raffaella
14. aug 2012

@cillikat ja si myslim, ze ak sama citis ze je to uz vela, tak ho pomalicky odstav, resp. zredukuj. Tak velke dietatko uz nepotrebuje urcite pit kazde 2-3 hodinky, zvlast ak po roku uz je takmer vsetku tuhu stravu ako aj dospely clovek.Zrejme to bude fakt o zvyku, ze sa tak budi. Osobne poviem, mne by to velmi vadilo. Na to aby som normalne fungovala potrebujem spat, ako kazdy clovek ci si to uz prizna alebo nie. Nasa malicka od pol roka nepotrebovala v noci pit a ak budeme mat druhe, aj pri nom sa budem snazit od polroka v noci nekojit. Drzim palce, nech sa vam to podari zredukovat a dobre sa vyspis 😉

cillikat
autor
14. aug 2012

@anjelicek26 no ked ono je to naozaj take, ze som aj unavena, ale chcem malemu len to najlepsie, preto rozmyslam a hladam asi pre a proti, aby som sa nejako rozhodla, dcerka v podstate sama zacala prespavat skoro celu noc, lenze to som uz bola ku koncu tehotenstva, mozno aj preto to tak bolo, ona sama pochopila, ze potrebujem viac oddychu a ona ze v noci uz mliecko nepotrebuje....🙂

mahmulienka
14. aug 2012

@cillikat podla mna by si mala urobit tak, ako to ty citis. prva dcerka sa mi v 10 mesiacoch zacala budievat cim dalej, tym castejsie, tym, ako som viac zavadzala tuhu stravu, jej to kojenie asi chybalo a si to vynahradzala v noci. ale bola som hore skoro nonstop, kazdu pol hodinu az hodinu budicek, no na psychiatriu. takze som zakrocila a nelutujem 🙂 ak ta to unavuje, skus.

cillikat
autor
14. aug 2012

@mahmulienka no, len on sa aj cez den dojci dost casto, ale to mi nevadi vobec (aj ked nic neurobim, lebo kazdu chvilu mam na prsniku jedneho, alebo druheho, alebo oboch 😀)..... a co si urobila? "natvrdo" si jej nedala prsnik? ci si jej davala cajik? lebo on ked sa zobudi, nechce nic okrem prsnika, aj ked som skusala ho len nosit a spievat, tiez nepomohlo.....

mrka2
14. aug 2012

@cillikat ja som k malej vstavala kazde 2-3 hodiny do jej roka a 7 mesiacov. no mala som dost 😝 cize vlastne dokym som nesekla s dojcenim. mne cickala uz len v noci,tak som jej to rozumne jedneho vecera vysvetlila a ona pochopila 🙂 zlate to dieta 😀 uvidim ako to bude s druhym prckom... 😕 ale neviem si predstavit,ako by si to obmedzila. kebyze ja som obmedzila,alebo nedala,tak by ani nezaspala a boli by sme hore celu noc.

mahmulienka
15. aug 2012

@cillikat no ja som (a teraz dufam, ze ma tu neukamenuje nikto) skusila controll crying metodu. tu to tusim frci pod nazvom 3-5-7 ci ako, kedze nas problem bol aj v tom, ze nevedela inak zaspat, ako na dudke. myslela som si, ze to bude niekolkotyzdnovy boj, ale ona sa chytila hned na prvy den a odvtedy mi spava celu noc. no nechapala som, ale tesila som sa. kazdopadne sme jej do postielky dali flasku s vodou (taku tu rajec flasu, kedze ine mi do ust nevedela zobrat) a riesila si to samoobsluhou, ked bola smadna. (to malo ale v case odplienkovania trosku nevyhodu, lebo si zvykla, ze pije najma v noci a pocikavala sa z toho. ale potom sme zrusili flasku na noc, sice sa s nou lucila tazko, ale nakoniec sme to dali) 🙂

lienockaa
15. aug 2012

@cillikat no ja som nezredukovala doteraz a to ma slecna 21mesiacov..dcerka na dojceni trva a ja nemam to srdce nechat vyplakat..cakam na prirodzene odstavenie..😉

sorciera24
15. aug 2012

@cillikat je to na tebe,.....ja uz som bola taka unavena, mne sa maly budil 6-7krat v noci....a bolo to uz proste zo zvyku, ze chcel cici...tak som presne v roku vynechala nocne dojcenie a este sme sa dalej rano a vecer dojcili....takze da sa to bez nocneho......

cillikat
autor
15. aug 2012

dakujem Vam za kazdy nazor a radu, ste zlate 😉 😎 😵

cillikat
autor
15. aug 2012

@mahmulienka ja som o tej metode rozmyslala, ale pri dcerke som ju nemusela pouzit, ona to vyriesila sama...., ale ona tiez sice zaspavala na prsniku, ale obcas dokazala zaspat aj s manzelom, ked sa jej nedarilo na prsniku, syncek tiez zaspava vylucne na prsniku 😵

boka79
15. aug 2012

Ahoj,ja som sice este na zaciatku, mam male babenko, ale ked tot akto pojde dalej , budem to musiet tiez neskor riesit, sice neviem ako. Myslim, ze ked uz je mamina vycerpana, treba skusit to nejako ukoncit, teda aspon v noci, naúpis, ked to skusis, ako si to dosiahla, zaujimalo by ma

renatkas
31. aug 2012

@raffaella @mahmulienka to nocne dojcenie ste sekli tak ze ste deticky nechali vyplakat? Boli ste aj v inej izbe? Mne sa mala budi v noci aj 10x a nezaspi inak ako na prsku, do postielky ju ani neviem prelozit lebo ked zisti ze nie je nacucnuta tak je zle 😒

beton
2. sep 2012

@cillikat uplne ta chapem. ja som byvala hore pri zuboch aj 30x za noc a som si slubovala, ze v roku nocne dojcenie stopnem nech sa deje, co sa deje. odstavovat nie, to urcite nie, ale noc stopnut. uz mame 15 mesiacov a stale som to nevymyslela, ako to nocne dojcenie stopnut. akurat sa to upravilo a sme hore uz len 4-5x. a od 5,00 nacucnuti, kym to moja chrbtica zvlada, zvycajne do 6,30 :o)) totiz nie som ochotna v noci pochodovat s dietatom na rukach a uz vobec nieco vysvetlovat a absolvovat rev dietata, ktore mi zobudi dalsie deti. u manzela ochotu toto robit tiez nebadam. lebo jedina cesta je uvolnit pole posobnosti v noci ockovi, to na mnohe deti zaberie... takze spime spolu, dojcime sa pocas spanku, casto rano netusim, kolkokrat to bolo a kedy som dieta prelozila do postele....ved to raz prejde. asi nie som dostatocne presvedcena, ked to stale natahujem, hm....drzim palce :o))

cillikat
autor
3. sep 2012

@beton no, ako keby si veru pisala o nas....😀, zatial som tiez nevymyslela ako to urobit, tiez nechcem maleho nechat plakat a manzel by mozno aj pomohol, ale neviem tiez ako dlho by to vydrzal...🙂, len teraz mam asi z jeho zubkov nejaku ranku na bradavke, tak ma to hrozne boli ked ju chyti ☹, tak neviem co si uz na to dat, aby to nebolelo...., uz teraz viem ako je to ked ma maminka ragady, ze to musi byt hrozna bolest...., len sa bojim z toho prsnika nedojcit, aby sa nestratilo mliecko........ a tiez je maly nadranom uz nacucnuty stale, len obcas zmeni polohu a za chvilu sa zase otoci ku mne a "chňap"...., tiez spime spolu, ja nevladzem ho nosit a x-krat ukladat do postielky..... ale nic nechcem urychlit a urobit nasilu, kym sa bude dat, tak by som chcela dojcit, aj ked som niekedy unavena...... ale ved to su deticky, ktore to od nas potrebuju a sme tu pre nich...😀

luciferkax
2. jan 2013

@mahmulienka
@beton
@sorciera24

baby, našla som tento príspevok, zaujímalo by ma, ako sa vám podarilo "zredukovať" nočné dojčenie.. môj 22 mesačný vstáva každé dve hodiny a chce "mnam mnam", nadránom už ani mlieko emám, tak sa zlostí. pčoas dna sa dojčiť nechce, len pred obedným a večerným spánkom. Nechcem ho odstaviť úplne, no v noci už nevládzem k nemu vstávať, 22 mesiacov sa nevyspať je dosť...
@mahmulienka

mahmulienka
3. jan 2013

@luciferkax ahoj, no ako som pisala vyssie, skusili sme tu metodu 3-5-7. tu som to tusim davala na priklade so starsou dcerkou, ale skusili sme to aj pri mladsej. tam to vobec nefungovalo tak idealne a trosku sme bojovali zo zaciatku, najma preto, ze som sa ja citila ako svina mater, co nedopraje deculu. kazdopadne, ked sme ju par krat nechali tak zaspat, ze bez kojenia (jasne, ze trucovala a vrieskala, ako by ju z koze drali), pochopila, ze nie je standard dostat dudku zakazdym, ked v noci pipne. v sucasnosti to vyzera tak, ze sa budi tak cca 2-4 krat za noc (odkedy je ulozena do postele) a chodime na striedacku s muzom k nej. ak sa prvy krat zobudi do polnoci, ide k nej muz, opat ju ulozi do postielky do leziacej polohy, pomojka ju a ona zaspi. okolo polnoci uz chodim ja, pridudkam ju a zavisi od toho, ci je chora alebo nie, niekedy sa zobudi este raz, dva krat, niekedy az rano. ma 11.5 mesiaca a ja preto nocne kojenie odstavovat nechcem. a zacala som ju aj viac kojit cez den.
neviem, ci ti ide o zachovanie kojenia, alebo syna uz chces odstavit. ak ho nechces odstavit, skusila by som osobne ponukat prsnik cez den (aj ked pises, ze uz nechce - to si nepyta, alebo odmieta ponuknute?). no a naozaj - spolcit sa 'proti nemu' s manzelom (ja osobne si to v samostatnom garde bez muza predstavit neviem) a chodit k nemu na striedacku. nie kazde dietatko to ale vie zvladnut, niektori su taki prisavnici, ze chytaju zachvaty take, ze ofialoveju. tak ak sa toto nahodou stane, obavam sa, ze si velmi nepomozete. kazdopadne - este jedna kamaratka mi poradila, ze v stave uplne najsamvacsieho zufalstva treba dieta nechat v noci len s manzelom alebo inou osobou nemajucou nase mliecne prednosti a bude...
kazdopadne drzim palce a daj vediet, co a ako.

luciferkax
3. jan 2013

@mahmulienka ja by som ho ešte nerada odstavovala celkom, škoda ho odstaviť, ked mám lepšie mliečko ako krava 😀 😀 😀 😀 😀 😀 hm, neviem, či by som si trúfla nechať drobca iba s manželom, on je na mna naviazaný, vrieska, plače, ked ma nevdií, aj ked prsník nechce. počas dna on "nemá čas", nechce... je strašne živé dieťa, nemá čas si chvílku poležať 🙂 pocuckať 🙂 chcela som mud ávať viac mliečka cez den, kedže som si všimla, že on si to dohána v noci, ked bol menší, vstával iba raz -dvakrát za noc a dojčil sa cez den 6-8 krát, teraz si vymenil denné dojčenie s nočným....

mahmulienka
3. jan 2013

@luciferkax no mne sa toto stalo pri starsej, lenze ona vtedy mala 10 mesiacov a to take male dietko 'zmanipulujes' sup sup. 22 mesacny je uz ina kava... to dietko uz ma vlastny rozum, jemu cezen tak lahko neprejdes... ked som kvoli tehotenstvu v 17 mesiacoch odstavovala, dostavalo sa mi velmi casto rady, ze dietku vysvetlovat, ze maminka ma z dudkania 'bobo', proste ze prsia bolia a vraj u vela zien to fungovalo. ja osobne som nakoniec nemusela tlacit ziadne kaleraby, saske som proste nedala a hotovo - zlate dieta - kam som ju polozila, tam proste bola, posluchala a hotovka (som zvedava pri nataske 😀 ) kazdopadne mozno skus zahrat na citlivu notu a hrat akoze aaaaau. ked je taky naviazany, mozno to date. skus ho poprosit, nech ti prsia len mojka, miesto cmulkania, len tak pri nom lezat - predpokladam, ze to nedate na prvy pokus, ale mozno za pokus to stoji... mozno sa takto dopracujete k menej castemu nocnemu vstavaniu...

luciferkax
3. jan 2013

@mahmulienka hm, keby si on takto dal vysvetliť, on je taká "živá neriadená strela" nevysveltíš mu asi nič :( pri najlepšom ma zbije :/ alebo sa razí a rozplače 🙂 veru mala si zlaté dieťa 🙂 môj je úplný opak 🙂 Aj ked, tiež je zlatý 🙂

jabornicka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz