Mám dávať na noc umelé mlieko, alebo mám dojčiť?

alzbetka83
18. máj 2014

Ahojte mamicky ;) Dcerka ma 3mesiace a 2tyzdne,je plne dojcena. Uz ked mala 2 mesiace spala celu noc,alebo sa 1x zobudila na krmenie. Posledne noci sa budi aj 3-4 krat ;( Neviem,ci uz ju moje mliecko na noc nedokaze zasytit.. Mam kupit umele mliecko a davat jej na noc,aby sme sa netrapili,alebo ju nadalej dojcit? Vie mi niekto poradit?

snopkulka
18. máj 2014

nedávala by som umelé... moji obaja sa vo veku tvojej dcérky budili každé 2-3 hodky, je to prirodzené, treba vydržať 😉

zebra41
18. máj 2014

rozhodnutie je na tebe. moja sa do 3. mesiaca budila tak raz, dvakrat za noc. a odvtedy sa budi 10-15krat. teda posledne dva tyzdne tak 5krat. ja stale kojim, UM nechcem davat

darty13
18. máj 2014

podla mna zbytocne budes davat UM, moj syn tiez do 3 mes. spinkal pekne a od vtedy je to cim dalej horsie. ani kasa ani UM mu nepomohlo aby lepsie spal :(

sonek
18. máj 2014

to nebude z UM/MM.. co robis ked sa zobudi v noci? Ak ju kojis do spanku to bude len tym, ze ked sa zobudi v noci, je zvyknuta a ocakava, ze dostane prsnik aby mohla zaspat.. Skus jej len dat dudel alebo ju nechat pomrncat chvilu, nauci sa, ze ked sa zobudi, nedostane automaticky mlieko.. nas sa takto budil a potom sme ho nechali, teraz sa budi raz alebo dva krat a zacali sme prikrmovat len 3 tyzdne dozadu (ma 6,5mes.)

vefi89
18. máj 2014

ono to nie je až tak o nezasýtení.. ale aj o pocite, maminka je pri mne. začne sa čarovné obdobie zúbky, dieťatko nervnejšie, budiť sa bude častejšie, zarobíme krupičku?????? 😕
mlieko alebo máš, alebo nemáš. ak ho máš málo, nič iné ako prikladanie nepomôže. ale slabé mlieko neexistuje

anicka246
18. máj 2014

Ahoj nedávala by som určite UM my máme 8 mesiacov a sú noci ked sa zobudí 2 krát niekedy aj 5 krát, je kojený, a začala som dávať kašičky, takže tak či tak niekedy ho zasýtia viac niekedy menej, takže je to úplne normálne že sa takto budí.. a ked už tak by som vyskúšala tie kašičky namiesto UM

evelynm
18. máj 2014

nedokrmovat, prikladat. Dietatko potrebuje pocit istoty, maminej blizkosti, to je prirodzene.

d_anica
18. máj 2014

Neprikrmuj UM. Takto malé bábo sa má dojčiť podľa potreby, a to aj v noci. Radšej si daj dieťatko do postele k sebe, bude to pohodlnejšie a ani sa úplne neprebudíš, takže sa aj lepšie vyspíš 🙂 dojčenie nie je len o kŕmení. Držím palce a želám veľa síl!

mariannah81
18. máj 2014

nie je hladná, chce byť pri mame. Naša bola niekedy pricucnutá aj 8x za noc. Ale prežili sme to 🙂

magic08
18. máj 2014

ucite nedavat UM. Dojcenie nie je len o krmeni. Dietko je uz vacsie, viac si uvedomuje pritomnost maminy. Ze sa budi 3-4x za noc je uplne v norme. Moja starsia dcerka sa budievala min. 8x a to bola dobra noc... 😀 mladsi syncek je na tom podobne ako bola dcerka. Neboj, budu aj horsie noci, ked zacnu rast zubky, obdobie separacnej uzkosti... u nas to boli obdobia, ked som predojcila celu noc... 🙂 🙂 🙂

alka61
18. máj 2014

ahoj, presne, tak ako píšu, prikladaj. UM by som nedávala, zníži sa ti tvorba a neviem či sa ti bude chcieť vsávať a robiť UM. Moja malá tiež vstávala často a okolo 5. mesiaca ešte viac, určitý čas aj každú hodinu. Nie je to o jedle. Chce ťa mať pri sebe, chce ťa cítiť a vtedy bude spokojná. Syn od tretej hodiny spal pri mne, nevládala som už vstávať ku nemu a zrazu seklo a spal do rána 🙂 Je to namáhavé určite, ale vydrž to. 😉

fronculka
18. máj 2014

Materské mlieko je aj zdravšie aj si to vnoci uľahčiš 🙂 nemusíš chodiť robiť

siska53
18. máj 2014

Materske mlieko..nemusis vstavat,len prilozis a casom,zaspite. Navyse nemusis minat peniaze na nieco,co mas a v lepsej kvalite prisposobene len a len tvojmu dietatu. Takze jej radsej vyhovej. UM nedavaj.

euka210
18. máj 2014

je to normalne...aj moj ako mesacny bol 1-2x hore a po 3m castejsie, obcas som mala pocit, ze velmi casto. Idem to vekom, zaspavanie uz nie je take lahke, bude treba uspavat, sama len tak nezaspi ako novorodenec. Dokrmovanie nepomoze, lebo casto problem nie je v nedostatku mlieka, ale psychickom vyvine dietata 🙂

meluela
18. máj 2014

@alzbetka83 tieto veci sa casom dost menia, o par tyzdnov uz bude zasa vsetko celkom inak. Netreba hladat ziadne komplikovane vykonstruovane priciny. Ak pribera (z dlhodobeho pohladu nie ze kazdy den vazit) a dost cika, tak nie je co riesit. Nic ine ako tvoje mliecko nepotrebuje a je to to najlepsie co moze dostat. Btw., mna by teda z teplej vyhriatej postele nikto nedostal d studenej kuchyne zarabat mlieko ked staci vyhrnut pyzamo 😀

didulienka11
18. máj 2014

DOJCIT.....pridu rozne fazy spania a poctu zobudenia sa. Bude sa to menit. Mozno ma akurat rastovy skok a potrebuje mliecka viac. Presne ako to tu odznelo: slabe mlieko neexistuje, tvoje telo produkuje presne take, ake potrebuje tvoje dieta. Ak mliecka mas pomenej, tak iba oddychovat, popijat cajiky podporujuce tvorbu mlieka, homeopatika a prikladat, prikladat, prikladat. Ja som za kojenie bojovala vsetkymi desiatimi, prezili sme rozne krizy (2x zapal prsnika, mliecna kriza z mojej strany, kusanie, odmietanie prsnika atd.) a potiahli sme 2 roky, za co som velmi vdacna. Drzim palce!

brisilda
18. máj 2014

jednoznacne DOJCIT ! ak das raz flasu UM je to zaciatok konca dojcenia

chloe001
18. máj 2014

DOJCIT!!

hanka_april
18. máj 2014

no to nie je pravda, to su dristy zase, Boze.....moja sestranica davala na noc umele mlieko skoro od narodenia, napriek tomu cely den a v noci 1x kojila vyse roka, ale jednoducho vecer uz nemala, alebo bolo slabsie po celom dni a mala plakala a plakala, ked jej dala na noc umele, ona si mohla lepsie oddychnut, ked mala bola zasytena a aspon sa jej do rana dotvorilo mlieko, keby sa vycerpavala celonocnym kojenim, tak jej mozno odide ovela skor....

ja byt ty, tak skusim a uvidis, ak naozaj po UM zaspi, budes vediet, ze to je od hladu, ak bude plakat aj tak, tak to nie je z hladu, ale z niecoho ineho a mozes veselo kojit dalej 😉 drzim palce

sednaja
29. máj 2014

Moja malá, čím je staršia, tým sa viac budí na dojčenie. Takže sa to akoby zhoršovalo, ale ono je to iba taký klam, pretože tie detičky sa nebudia kvôli hladu, ale kvôli tomu, že chcú cítiť telesný kontakt svojej matky. V žiadnom prípade náhražky, ktoré si hovoria "mlieko". Každopádne - to budenie nie je o hlade, ale o kontakte.

maryennn1
29. máj 2014

ahoj určite nedávaj umelé mliečko, tvoja malá pravdepodobne prechádza rastovým špurtom a už potrebuje viac mliečka, to však nie je problém, pretože tvoje prsníky sa prispôsobia potrebám dieťatka, ale nesmieš prestať kojiť, v noci je produkcia mliečka najväčšia, preto ako sa ti budí viac krát, len ju pokojne prikladaj a kľudne častejšie aj cez deň, uvidím o taký týždeň dva to prejde, lebo tvoje prsia začnú produkovať toľko mliečka, koľko tvoja malá potrebuje, prikŕmením umelým mliečkom by si mohla prísť o svoje mlieko. Takýto rastový špurt má dieťa viac krát pretože ako rastie, zvyšuje sa aj jeho potreba papať... čo je logické, takže naďalej prikladaj a uvidíš o chvíľu sa to zlepší 🙂