Mám dosť mlieka?

27emilka5
1. máj 2014

Ma 2 mesice Z praveho prsnika pekne papa a po kojeji chiti prsnik na chvilku sa odsune sa opakuje to stale ked ju dam k lavemu prsniku nerobito ten prsnik co odmieta som odstrekam 60ml aj viac co robim zle? 🙂

siska53
1. máj 2014

Podla,toho,co popisujes,tak ma,dost mlieka. Je spokojna po napapani? Ak neplace(co ale,nemusi suvisiet s pocitom,sytosti,ale s inymi vecami),ak pribera,tak je vsetko ok.
ak mas pochybnosti,daj si to skontrolovat laktacnou poradkynou,bude vas vidiet v akcii a budes mat istotu.
kedze je to otazka,nemame ako zareagovat viackrat a ani ty nie. Takze som,ti napisala takto. Ak,mas otazky,tak cez ip potom pories s maminami.

gumidekmomo
1. máj 2014

ja si myslim ze pokial normalne pribera tak je vsetko v poriadku teda ak nema este nejake ine problemy... a zrejme jej to mliecko staci neviem ,mozno by bolo lepsie sa poradit s nejakou laktacnou poradkynou...

lucia814
1. máj 2014

odmietat jeden prsnik ti moze aj preto, lebo jej z jedneho mliecko tecie lepsie a z toho druheho horsie. Mne syn odmietal jeden prsnik potom co som prekonala zapal prsnika, rada mojho doktora bolo prikladat a prikladat, i ked to nebolo jednoduche, kedze ma ten prsnik aj patricne bolel, ale casom sa to upravilo. Su mamicky, ktore dokonca krmia len z jedneho prsnika lebo z druheho to neslo. Ale ako je spomenute vyssie ak je babatko spokojne a dobre pribera tak urcite mas dost mliecka.

satanka1
1. máj 2014

ja som kojila obe deti 3 roky a obe len z ľavého...nemusíš sa báť..mliečka máš dosť..veľa pi ,aby sa tvorilo ďaľšie a ďaľšie...,malá je krásna 😉

marcelatje
2. máj 2014

Mne malá pravý odmietala, lebo mala torticollis. Nemohla poriadne otočiť hlávku (aj keď to nebolo až také očividné pri dojčení to vadilo). Najprv som dojčila vo futbalovej polohe a keď sa malej sval rozmasíroval a povolil papala pekne z oboch (teda ešte papá 😀 ) ak máš možnosť konzultuj s laktačnou, nám veľmi pomohla 🙂

emocia
2. máj 2014

Emilka, ahoj, píše ti laktačná poradkyňa. Ak dobre prospieva, tak toto nemusí znamenať nič. A navyše nepíšeš, či je to tak zakaždým... a tiež ti chcem napísať, že dieťaťu bežne stačí na jedno papanie jeden prsník... Ak je laktácia vyrovnaná, stabilizovaná a nadojčí sa dobre (dosť, teda vidíš, že prehlta a napokon vnímaš, že je spokojná), tak načo jej vlastne máš dávať aj druhý prsník? Skús to tak, že sa sústrediš na čas, kedy malá iba precitá zo spánku a vtedy jej skús ponúknuť ako prvý aj ten odmietaný prsník, a je veľmi pravdepodobné, že sa naň prisaje 🙂 pozdavujem ťa, Alena BA