Mám hnačku, môžem dojčiť?

funilieta
27. mar 2008

ahojte. V nasej rodine 4 clenovia vratane mna mame hnacku. Moja dcerka ma 2 mesiace a dojcim ju. Mam strach aby to nedostala aj ona. Neviete niekto , ci cez mlieko to nemoze dostat? dakujem

lenkakr
27. mar 2008

tak to nevím, já měla asi před měsícem střevní chřipku a normálně jsem kojila. nevím jak by přijal UM když to nikdy nezkusil

vlasa
27. mar 2008

ja som mala hnacku ,volala som dokine,ci mozem dojcit a povedala,nech v ziadnom pripade neprestavam 🙂 mala ju nedostala,chvalabohu.ale pokial je to nejaka infekcia,alebo nieco podobne,radsej by som sa spytala,pre istotu.

gabca1
27. mar 2008

jo jo můžeš.

dvojka
27. mar 2008

Jooo to teda můžeš,mě doktorka řekla,že je to docela významný,stejně tak jako když máš třeba chřipku a horečky tak se do mlíka aspoň dostanou bakterie,které jakoby připravují tělo na různé infekce...Nebo tak nějak mi to tenkrát říkala 🙂

dominica
27. mar 2008

ano môžeš, ja som mala hnačky asi mesiac a pol a dojčila som, aj počas choroby, aj počas zápalu prsníka a to som bola na ATB

jana.1
27. mar 2008

jo, v mlíku předáš protilátky právě proti nemoci.. jestli to chytí, tak jedině normální cestou jakou se to přenáší a šíří z člověka na člověka

boden
27. mar 2008

Ahoj, urcite by si mala pokracovat v kojeni, praveze babatko tym ochranis, dostane cez mliecko aj protilatky ktore sa ti tvoria v tele 😵

bublina7
27. mar 2008

Jasně holky maj pravdu. Mě taky doktorka řekla, že kojením se mimču dostávaj protilátky 😉

kattom
27. mar 2008

ahoj funilieta - ano mozes, ja som mala 2 dni take, ze som ani pomaly nevysla z vecka a maly mal vtedy tri mesiace iba. som bola hotova a vyvolala vsetkym doktorom, ze ci mozem, alebo umele mu mam dat.. na babatko to neprejde. a mne pomohla - smecta a ryzu s mrkvou

gulicka
27. mar 2008

funiliela, cez mlieko to nemoze dostat, ale inym sposobom ano (kvapoc. infekcia), treba dodrziavat prisnu hygienu, ale dojcit mozes