Mám málo mlieka?

julie6
9. jan 2008

ak odsajem po 3 tyzdnoch odsavania, ak 5x denne stale len 20-30-40ml z obidvoch za 20 minut znamena to ze mam malo mlieka????asi ano vsak? pretoze aj maly priberal malo, a teraz sa trocha rozbehol no to vdaka prikmovaniu nutrilonom, aj odsatym MM, no nikdy sa mi nepodari odsat viac a to kvalitnou elektricko odsavackou, Medela Swing

vroni
9. jan 2008

Nie, znamena to, ze mas slabu odsavacku. Medela Swing je na domace pouzitie ak si dietatko vypije dost a ty mas este stale velmi plne prsniky. Nesluzi na rozbehnutie laktacie, ak je dietatko slaby jedak alebo jednoducho lenive tahat 😖 Skus si zohnat nemocnicnu Medelu (Medela Lactina alebo Symphony), su podstatne silnejsie (a drahsie, takze radsej pozicat, ak sa da), uvidis, kolko mliecka sa zrazu u teba "najde"

dominica
9. jan 2008

julie, daj si do vyhľadáváča bojkot kojení a tam Jana.1 super popísala, ako zvýšiť tvorbu mlieka a je tam link na jednu českú stránku o kojení a tam je toho toľko, skús to naštudovať, snáď sa ti mliečko rozbehne viac. Ja som ale na to nemala nervy, tak kojím len z jedného, ale našťastie, malému to stačí. V téme bojkot kojení, je to tuším na 3 strane, preštuduj a snáď to pomôže, veľa šťastia. A je tam aj o tom, že na odsávačke nezáleží, ide proste o stimuláciu s odsávačkou.