Mám ploché bradavky. Budem mať problém s kojením?

tinag
16. okt 2006

Nenasla som tu taku temu, tak sa vas baby chcem opytat, ci mi viete poradit s plochymi bradavkami. Kupila som si take klobuciky, ale z nich mi moc vyteka kolostrum. Ked sa s nimi manzel pohraje, tak su ake maju byt.Ale co z toho, ked manzel nemoze kazde dve-tri hodiny sat 🙂 ked sa male narodi.
Obavam sa, ze budem mat s kojenim problem.

lienka2
16. okt 2006

tinag, hoci ešte nečakáme bábo, aj mňa to veľmi zaujíma, keďže príroda mi tiež nadelila také bradavky.. tak rada by som mala "klasické" bradavky ako iné ženy.. 😒 ale čo, hlavne, že prsia sú zdravé 😉

tinag
autor
16. okt 2006

lienka, ja mam dost velke prsia, tak som rozmyslala, ci to nie je tym. no a teraz v tehotenstve sa mi este zvacsili. najhorsie na tom je, ze nam ani nema kto poradit, co v takom pripade robit.

mydvaja
16. okt 2006

Ahojte. Neviem, ci vam poradim, ale skusim. Ja ked som otehotnela, tak mi doktor aj kontroloval bradavky. Boli OK, ale poradil mi, aby som si ich vzdy po sprchovani a tak masirovala s frote uterakom. Ze aby sa "nevcucli" a aby som nemala problem s kojenim.

tinag
autor
16. okt 2006

my dvaja,
ale ked ja ich mam tak citlive, myslis ze to pomoze 😒 tie klobuciky nie su ani nahodou pohodlne

gulicka
16. okt 2006

no ja mam podobny problem, mne gynekologycka este pred otehotnenim hovorila, ze to moze byt problem, ale da sa to riesit. Manzel by bol jedno riesenie 🙂, ak bude ochotny sa s nimi hrat pocas celeho tehonstva kazdulinky den aspon par minut, alebo samoobsluha 🙂. Ide vraj len o to, pripravit ich na kojenie a tak sa budu musiet postavit na rozkaz, cize na dotyk 🙂

tinag
autor
16. okt 2006

gulicka,
pri tej samoobsluhe ako vravis, sa mi vtiahnu ☹ najlepsie je ak by ich otecko vzdy predsal, malinke to urcite nezvladne 😒

janula203
16. okt 2006

ahojte dievcata,tak tento problem som mala aj ja...teda ani som netusila do porodu , ze ho mama. To az sestricka cerstvo po porode mi povedala, ze nemam idealne bradavky....ale janulka sa napokon prisala, a priznam, vzdy to bolo velmi narocne, ona tak velmi chcela, a kym sa to podarilo, obe sme sa zapotili...napokon som kupila odsavacku, lebo som aj mala vela mliecka....vzdy ked som sla kojit, tak som si trosku odsala, a bradavky sa tak viac vystrcili a janka sa lepsie prisala....
Skoda len, ze kvoli zdravotnym problem som dojcila len dva mesiace...
Ale Janulka sa velmi snazila, bola statocne babatko, a urcite budu aj tie vase...hlavne sa v nemocnici po porode sestriciek pytajte a poziadajte ich o pomoc....

gulicka
16. okt 2006

no presne to sa stalo aj mojej sestre - aj jej to povedala az sestricka po porode a malicky sa narodil o mesiac skor, bol naozaj malinky a prislaby na to, aby tahal z takých bradaviek, tak sestra odsavala vyse roka, malinký coskoro dobehol vahu, ale sat sa uz nenaucil

zvedava
18. okt 2006

Ahojte dievcata, aj ja mam velke prsia a ploche bradavky a tiez som si to az do porodu neuvedomovala... Az potom, ked nastal problem s prisatim dcerky, lebo nebolo co chytit 😉 Existuju take tvarovace bradaviek, ktorymi si ich vypracujes este pocas tehotenstva, davaju sa do podprsenky. Skus to, lebo potom po porode je to uz narocne, musis mat save dieta, aby to zvladlo. My sme to chvalabohu zvladli, obe sme boli trpezlive, ale tie prve cca 2 tyzdne boli peklom 😖 Ale kojim ju este stale a uz mam bradavky ako sa patri 😀 Takze si kup tie tvarovace bradaviek a bude to OK.

geegee
18. okt 2006

no ja som mala tiez tento problem...poporode sa maly hned prisal, ale neskor sa mu akosi nedarilo...zacala som pouzivat klobuciky, ale s tymi sa len trapil, viac sa namakal ako napapal cez ne. Tak som sa nastvala a prestala pouzivat klobuciky a isli sme naostro 😀 Najskor som urobila par tahov odsavackou, bradavka vystupila a potom uz maly spokojne papkal. Teraz nemam uz absolutne ziadny problem...a to mi sestricka v nemocnici povedala, ze s takymi bradavkami nikdy normalne kojit nebudem 😀 Mna povzbudila veta, ktoru som citala niekde na nete, ze dieta nepotrebuje sat bradavku, ale dvorec...a ten ma kazda normalny! 🙂
Drzim palce vsetkym plochobradavkovym maminam 🙂

katrin
18. okt 2006

baby ako prídem na to, že mám ploché bradavky 😕

geegee
18. okt 2006

katrin...no tak, ze ich nemas vystupene dopredu, ani ked ich podrazdis

katrin
18. okt 2006

geegee.. ďakujem... 😔 inak, nemal by to náhodou doktor povedať počas tehu?

geegee
18. okt 2006

moje bradavky doktor pocas tehu ani nevidel ☹ Ale upozornoval ma na to iny gynekolog este prd otehotnenim

cat
18. okt 2006

tinag- nepoteším ťa, ja "vďaka" plochým bradavkám som miesto normálneho kojenia -3 mesiace každé 3 hodiny vo dne v noci šaškovala s elekt. odsávačkou, prelievala mlieko potom do flaše a tak kŕmila malého. Inak to nešlo vôbec, už v pôrodnici sa neprisal /nemal na čo/a pri druhom mimi sa nebojím pôrodu ale tohto -že to zase budem prežívať ☹ A po 3. mesiaci som vďaka opakovaným zápalom prsníka stratila mlieko úplne. 😒
Nikto mi s tým nevedel pomôcť a .. spätne som vďačná aspoň za tie 3 mesiace keď mal syn moje mlieko. Ale bolo to ako sa hovorí "o hubu" 🤐

ramzesa
18. okt 2006

Zenusky,ja som mala tiez ploche bradavky,vlastne este mam 😀 . A syna som kojila do 18 mesiacov a dcerku kojim este stale... rodila som v Saci a jedna "mudra " sestra mi povedala,ze s takymi bradavkami kojit nebudem... ☹ Vraj nech manzel donesie klobuciky,ale tie moj malinky syncek rukami rozhadzoval po izbe. Ale bola velka vizita s pani primarkou a mladymi sestrickami a bolo po probleme... ukazali mi ako na to,ze babetku treba supnut do pusinky rukou uplne cely dvorec,bradavka nie je dolezita... nazorne mi to predviedla a odvtedy sme len cuckali... babetko si potom tu bradavku vycucne samo... 🙂 tak drzim palceky...

zuzu13
18. okt 2006

aj ja som mala a aj mám tento "problém" ale vďaka odsávačke som "kojila" skoro 15 mes. takže si treba kúpiť odsávačku a makať 😀

jezulka
19. okt 2006

Mám nie ploché bradavky ale doslova vpadnuté. Odkojila som dve deti. V tehotenstve som sa trénovala na klobúčikoch a studenej vode. Malá po narodení sa prisala a bolo po probléme. S druhým dieťaťom bolo horšie, ale naučil sa papať za pomoci klobúčika. neboj, dá sa to zvládnuť

tinag
autor
19. okt 2006

Dakujem babulky za radu. Uz sa obzeram po nejakej odsavacke. Viete mi povedat, ktora odsavacka je lepsia? Staci aj ta manualna?

cat
19. okt 2006

tinag, ja ti radím elektrickú, po ručnej ti za 5 minút môžu odchádzať ruky od únavy..ja som mala zn. Medela /1800,-Sk/. Ale nekupovala by som toto dopredu, to ti môže v prípade potreby dokúpiť muž, čo ty vieš, možno sa ti podarí kojiť, každá sme iná, ak sa trebárs mne nepodarilo, to neznamená že musíš dopadnúť rovnako 😉

ejdzi
23. nov 2006

ahojte, ja mam tiez podobny problem. Porodna asistentka mi odporucila kazdy den si bradavky masirovat kalciovou mastou tak cca 5min kazdu. U nas sa tejto prace ochotne ujal manzel. Tak skuste je to dokonca velmi prijemne 🙂) Pozor nesmie sa masirovat samotna bradavka iba dvorec a okolie...

zuzu13
23. nov 2006

ejdzi, tak túto masáž manžel praktikoval a j u nás a nič. Odsávam aj keď malá aspoň zo začiatku chytila aspoň klobúčik a papala. Ale za pokus to stojí. Poznám maminy, ktorým to pomohlo, tak pekne masírujte aby mimčo malo mňamku 😀

briluxina
23. nov 2006

ahojte, citam tu, ze ste sa prsiam-bradavkam venovali uz pocas tehotenstva. Ja som sa svojich ani dotknut nemohla tak ma boleli.Ked mi v porodnici doniesli maleho na kojenie, tiez som mala problem, mala som ploche bradavky a dovtedy som skusala a potila sa pritom dokedy ju moj maly nevcucol.Dala som si dvorec medzi prostrednik a ukazovak a stlacila aby sa zmestil do ust babatka.Trvalo mi to asi dva dni, kym zacal normalne sat.Bola som preto najstastnejsi clovek na zemi.

elissa
23. nov 2006

Ahojte ja mám tiež ploché bradavky a snažila som sa malú prisať na obidve.Na pravú v pohode,ale s ľavou sme mali problém.Takto sme sa trápili asi dva týždne,mala som ich také zožúvané,že som už malu k nim nemohla priložiť,od vtedy dávam na klobúčik a sme obidve spokojné. 🙂

ramzesa ja som tiež rodila v Šaci a na tie sestričky moc nie som spokojná,každá mi hovorila inak,viac menej ma odrádzali,že nemám šancu kojiť s takýmito bradavkami a to som nemala ešte naliate prsia.Vraj keď sa mi nalejú(to mala jedna z nich pravdu)malá sa mi neprichytí a aj tak bolo.Vtedy som sa len natrápila,preto nestojí mi za to trápiť seba aj malinkú,môžu sestričky rozprávať.

natulino
24. nov 2006

pekny dnik prajem, ja som si tento moj mensi nedostatok uvedomila az po porode, ked mi ho sestricka chcela prilozit a nebolo na co.....teda za co, sice som mala vzdy male prsia a tak som si myslela ze ani mlieko nebude, ale vsetko dopadlo super. ked mi maleho priniesli na prve kojenie sestricka len zalomila rukami, ze take prsia a bradavky.......to nebude mozne, plakala som ja, maly...a nakoniec som sa zatala a povedala si ze to zvladnem aj bez ich pomoci. manzel mi kupil klobuciky Chicco. take ktore pocas kojenia chrania bradavku. moju sice nebolo vidiet, ale ked som si ju prilozila, poriadne aby sa nevytvoril vzduch a prilozila si maleho hladosa to by ste neverili ako super sal......potom som si sice stale odsavala aj po kojeni, kedze som mala aj napriek nepriaznivym reciam sestier dost vela mlieka a kojili sme tak. ked mal maly rok, tak som na dovolenke stratila klobuciky a v lietadle som si ho prilozila bez nich. a on dokazal tie vpacene bradavky vytiahnut a pil. Kojila som do jeho 20 mesiacov a ked sa teraz pozeram na svoje mini prsia tak ani neverim ze mam vdaka nim, zdraveho a silneho bucka....hihi
este par rad na zaver, ked budes kupovat tie klobuciky, nech nie su prilis velke, na malinkatu pusinky tvojho babatka, ale ani nie moc male, aby to vedel poriadne uchytit. no a raz som urobila chybu, ze som mu ponukla cajich z flase s dudlikom, pri kojeni sa mi nevedel uchytit...preslo to za 2 dni, ale bala som sa, od polroka som davala cajik len z poharika so sosacikom.
tolko moja osobna skusenost. vela stastia a mliecka pre babo. lucia

lola55
24. nov 2006

Ahojte.....ja mám tiež problém s plochými bradavkami. Uvažujem na kúpou Niplette-systém ....vyťahovač plochých bradaviek od Avent. Chcem sa spýtať má s týmto systémom niektorá z Vás skúsenosti? Píšu tam že sa to má používať počas prvých 6meiacov tehotenstva alebo po pôrode. Len ja uz som 6mesiacov prešvihla a počas tehotenstva si myslím ze to nahradí odsávačka mlieka....či nie? Ja neviem.....čo mam robiť.... Ak by som to používala teraz v 7mesiaci...mohlo by to predčasne spustit laktáciu?
Dík za rady a odpoveď. 😉

curly1983
30. jan 2007

ja mam tiez takyto problem - prsia sice dost velke a stale zvacsujuce sa ale bradavky stale vtiahnute 😒 prosim o vsetky rady ako to nejak do porodu vyriesit ! dakujem !

curly1983
1. feb 2007

halooooo !!!!!!!! to iba ja som tu takto "postihnuta" ???? 😀 😀 😀 😀 😀

andrea.m
1. feb 2007

curly som tu aj ja s tým problémom a kojím.v tehu som to neriešila nijako.teraz si pred kojením umyjem prsík teplou vodou,hlavne dvorec bradavky a bradavka sa vytiahne.2x denne odsávam to tiež bradavku trošku povytiahne.podľa mňa je dôležité bábo včas priložiť a často prikladať a ono si tu bradavku vytiahne samo...žiadný iný prsník poznať nebude takže si nájde systém samo.mne kým tamarka povytiahne bradavku dosť to bolí ale potom pohoda.snažím sa kojiť pri telke,rádiu,alebo časopise a sústredim sa na to čo vidím,čítam a nie na bolesť.neboj curly dobre bude.

curly1983
1. feb 2007

andrea dakujem !!! Uz som myslela, ze nikde nikto s takymto problemom. Mna sa mama stale pyta, ze ci si uz vytahujem bradavky 😕 lebo inak uvidim, ake tazke bude kojenie - tak teda som chcela vediet ze co a ako....