Mám pocit, že mám málo mlieka

lucia1881991
20. mar 2018

Dobry den mozete mi poradit mam 3m dceru a kojim a mam pocit ze nemam dost mlieka bo sa prisaje a chvilu pije a potom sa odsuva ale ked zmagnem bradavku mlieko mi ide.mozete mi poradit dakujem

momof3
20. mar 2018

To nebude malo mlieka. Mozno je uz najedena (niektoré deti sa napijú za 3-5 minut), zalezi aky mas tok mliečka. Alebo ak sa aj jeduje mozno si len potrebuje odgrgnut alebo prdnut. Vtedy pri jedení zvykne tlačiť brusko. Prsia nemusis mat velke ani naliate, mlieko sa tvorí aj priamo pocas kojenia.

lucia1881991
autor
20. mar 2018

Aha a dlho trva kym si vytiahne mliecko aj to je v pohode?

lucia1881991
autor
20. mar 2018

Bo strasne place ked ju prilozim k prsniku a nejde jej nic az potom to musi roztahat a dlho to trva.

kallanchoe
20. mar 2018

@lucia1881991 ahoj niesom nejaká odborníčka len ti napíšem z vlastnej skúsenosti. Deti v 3 a 6 mesiacoch majú tzv. rastový špurt/šprint.deti rýchlejšie rastú aj priberajú na váhe.... Na moje to teda sedelo presne. v tomto období deti zvyknú trochu štrajkovať. Sú väčšinou nespokojné s tokom mliečka. Raz ide rýchlo, pomaly.....su nespokojné, častejšie hladné..... Je to len obdobie ja som si tiež myslela ze mam menej mlieka. Odťahoval sa, potom zas chcel, potom nechcel...... Mne sa zdalo ze to bude fakt tým tokom mlieka.trvalo to taky týždeň kým sa to vrátilo do normálu. Potom bolo fajn. Malo mlieka som nemala, tiež mi po stlačení išlo pekne. Len trvá asi ten týždeň kým sa mlieko upraví podľa toho ako to dieťa potrebuje.... Uvidíš prejde to raz dva, precitaj si niečo o tom na nete. V 6 mesiacoch to príde zas 😉 treba vydržať určite to prejde

margaretka_
20. mar 2018

Moze byt ze mas menej mlieka, nie malo, ale proste do teraz mohlo byt viac teda aj silenjsi tok a teraz to malej nevyhovuje. Skus si pocas dojcenia stlacat prsnik, ked vidis, ze prave aktivne pije. A ak sa zacne zlostit, vymen stranu. My sme sa takto trapili dlho so strajkom a stlacabie pomohlo.

kallanchoe
20. mar 2018

Presne ako radi margaretka, stláčať počas dojčenia tiež si spomínam ze som to robila a pomáhalo to👍 vtedy bol spokojnejší

babi81
20. mar 2018

vyskusaj si mlieko odsat a dat ho malej potom vo flaske.tym ze si ho odsajes budes vediet kolko ho mas a hned zistis ci je to dost alebo malo.ja mam dcerku predcasne narodenu v 34tyzdni a vobec sa nechcela prisavat mala som mlieko nastastie ale pila ho z flasky, a kedze som ho mala viac ako som potrebovala, lebo odsavackou si vies uplne vyprazdnit prsia.to co som nepotrebivala som daro ala do banky mlieka na kramaroch.

lucia1881991
autor
21. mar 2018

A preco to tak trva kým roztaha mlieko a to strasne place leno jej nic nejde a trva to kym nieco potecie.

lucia1881991
autor
21. mar 2018

@babi81 no len nechce mi to moc ist s odsavacku dve kvapky a koniec neviem preco.moja mala sa 36tyzdni narodila a mlieko som vylievala co som ho mala tolko.ale teraz dlhsie trva kym sa spusti

morandia
21. mar 2018

Ja mam presne ten isty problem ,mala sa narodila v 37 t. ,teraz ma 1mes.a skoro 3tyzdne , do teraz mi pekne pila ,teraz mi robi to iste ako mamicke lucia1881991 ,odtahuje sa stale, davam ju aj odgrgnut, prisaje sa ,poje a na ti sa odtiahne a zase prisaje sa,napije a odtiahne, tiez som si zacala mysliet ci nemam malo mlieko ,no ked som stacila ,tak mliecko pekne ide, skusala som jej pomahat ,ze stlacam prsnik,ked ona pije ,ale vsimla som si ,ako keby jej to vadilo ,ako nahle stlacim prsnik,odtahuje sa zase ....😕 moze byt ,ze sa mi tiez prisposobuje mlieko pre malu,ze som tiez v takom useku,ze mala potrebuje viac? Skusala som si odsat aby som videla kolko mam mliecka,a z jedneho prsnika som odsala 130ml ,a z druheho menej 80ml, je tohi mlieka dost alebo nie? Stava sa mi ,ze niekedy jej staci z jedneho len vypit mlieko a z druheho uz nechce...

27ivana
21. mar 2018

Moj 3 mesacny sa naje za 1 a pol minuty...nechapala som, preco tak kratko pije a odtahuje sa. Tak som si ho prevazila a on si za ten cas v pohode stiahol 100ml. A tiez chvilku trva kym sa mlieko spusti...ale mne pomaha sa na neho pozerat a hormony nejako zaucinkuju..treba byt kludna a uvolnena. ☺ je to cista chemia 😉

skjatqo
21. mar 2018

My sme mali podobne obdobie, prisla som na to, ze chce len tak cuclat a nechce mlieko. To sa zmeni.
Co sa tyka spustania, je to individualne. Rozhodne u mna urychluje spustanie dostatok vitaminu C. A samozrejme klud a pohoda. Nahodim sa do takeho stavu ze mozno by som aj zaspala, uvolnenie a potom to ide.

babi81
21. mar 2018

@lucia1881991 vyskusala si elektricku?niekedy to nejde hned tak 2-3min mi zacalo ist.

lucia1881991
autor
22. mar 2018

Zatial nie ale skusim a yeraz sa mi zda ze mam upchate mliekovody lebo vazne malej ked sa podarí roztahat 5ak to trva dost dlho a ked rucne odsavam mi idu dve kvapky a zase nic musim pomasirovat a potom zas iba dve kvapky a zacinaju mi to robit obidva prsniky slahne ma😢( ach stale nieco.mala strasne place ked jej to nejde...

margaretka_
22. mar 2018

Skus si zavolat domov laktacnu poradkynu. Ked to uvidi lepsie ti poradi

babi81
22. mar 2018

suhlasim s margaretka_, skus laktacnu poradkynu, s manualnou som ja vobec nevedela si odsat...

babi81
22. mar 2018

suhlasim s margaretka_, skus laktacnu poradkynu, s manualnou som ja vobec nevedela si odsat...

lucia1881991
autor
27. mar 2018

Dakujem vam.skusila som el.odsavacku a islo to horko tazko.takze v noci sa mala zobudi jeden prsnik vyprazdni a druhy plny tak si chodim osavat za 1,5 hod si odsajem cxa 40ml mlieka ale rozmyslam ze odstavim laktaciu bojim sa zapalu a nala moc nechce tahat.

nymphaea
27. mar 2018

Mali sme podobnu skusenost. A zial, zhorsuje sa to. Je to prejav babatka na neskorsie znizenie tvorby mlieka, ktore bolo predtym dobre. Cize kojenecky strajk. Situaciu treba co najskor zacat riesit s laktacnou poradkynou, ktoru najdete na mamila.sk. Naozaj velmi odporucam. Na stranke je vela informacii, ale urcite sa co najskor ozvite poradkyni. Aj my mame tu svoju.

nymphaea
27. mar 2018

Ozaj a urcite nepouzivajte flasku, cumel, klobuciky. Cele sa to len zhorsi. Su aj ine sposoby dokrmovania, ktore neohrozuju dojcenie. Treba to vsak zacat hned riesit. To, co mozete zatial spravit, je dat si babatko do kontaktu koza na kozu a tak skusit dojcit. Pomaha aj stlacanie prsnika pri dojceni. Obkolesit rukou co najvyssie a stlacat, aby ste podporili tok. Velmi pomaha aj spolocne kupanie. Tiez spolocne spanie. A nosenie v satke alebo nosici. Pravdepodobne bude treba upravit polohu pri dojceni a zabezpecit spravne asimetricke prisatie. A tiez podporit tvorbu mlieka bylinkami. So vsetkym vam pomoze poradkyna. Nevzdavajte to. Je vela takychto pripadov. Napr. aj my. Ale stoji to za to.

lucia1881991
autor
27. mar 2018

Tak keby vam babo plakalo hodinu v kuse ze az je brontove by som bola zvedava co by ste spravili ja sa tiez jedovat nebudem a tiez by mi bolo neprijemne keby som hladna.

margaretka_
27. mar 2018

Tiez som si zazila strajk. A ano kazde jedno dojcenie koncilo placom maleho aj mna, obaja sme boli zufali. Kontaktovala som laktacnu poradkynu. Prijala som jej rady a pomohlo. Maly ma 2 roky a 2 mesiace a este stale sa dojci. Strajky su naozaj narocne, ale daju sa zvladnut.

ave17
27. mar 2018

@lucia1881991 daj umelé,a budes spokojná ty aj mala,za hodinu a pol odsat tak malo ml,by ma svihlo,ja som manualnou odsala za 5 minút tolko,aj tak som to nakoniec ukončila,spokojná matka,spokojne babo🙂

babi81
27. mar 2018

@lucia1881991 ja by som to este nevzdavala, hlavne klud a vela pit.skus este par dni ak sa to nezmeni tak potom daj umele.inak to odsate mliecko mozes dat do flasky a do ladnicky, len treba spotrebovat do 24h.

matarka
27. mar 2018

Dat umele je ta lahsia cesta, ale nemyslim si, ze lepsia - teda ak sa jej da predist, niekedy to proste nejde. Aj ja som zazila vrestiace trojmesacne babo, ktore sa stale odpajalo. Pomohlo mi zvysit tok mlieka (stlacanim, brala som aj senovku a benedikt, pila Vineu), krmit hlavne v polospanku (vtedy tolko "nevymyslala") a dokrmovat mojim mliekom lyzickou alebo striekackou. Na nervy to bolo, ale po tyzdni sa vsetko utriaslo a dalsi strajk uz neprisiel, kojila som potom este takmer dva roky.

nymphaea
27. mar 2018

@lucia188199 aj my sme o takto mali. Tie dlhe place. Bolo to hrozne. Doteraz mi je z toho zls. A velmi lutujem, zs som to skor nezacala riesit s laktacnou. Lebo ono neplace len od hladu. Ale je na vas, ako sa rozhodnete

lucia1881991
autor
27. mar 2018

No mne to robí uz týždeň no ved uvidime co bude dalej☺

margaretka_
27. mar 2018

Tak ono to neprejde zo dna na den. Niekedy moze strajk trvat aj dlhsie. Drzim palce nech to zvladnete 🙂

jankapresov
27. mar 2018

@lucia1881991 ked trva dlhsie kym sa spusti mlieko, znamena ze ho mate menej....skuste si sama pred tym nez malu prilozite stimulaciou bradavky spustit mlieko a hned ked sa spusti prilozit malu...ja som to takto riešila 🙂

hviezdulienka16
27. mar 2018

Mali sme velmi podobny pripad. Bola to kombinacia dojc.strajku a kratkej uzdicky v puske. Mala sa jedovala, plakala, nechcela sa pricucnut a ked sa pricucla, tak s hnevom po chvili prsnik pustila. Nechcela ani cez cievku ani z flasky papat.
Tak som pozvala domov laktacnu poradkynu. Zistila, ze mala ma kratku uzdicku a kvoli tomu nebolo prisatie 100 percentne. Tym padom sa jej zle pilo a mne sa kvoli neuplnemu vyprazdneniu prsnikov nedotvaralo tolko mlieka, kolko dcerka potrebovala. Bolo to este k tomu v obdobi rastoveho spurtu, takze tragi situacia ako vysita. Uzdicku jej prestrihli, ja som si preventivne davala senovku grecku a benedikt lekarsky (pomohlo) a po tyzdni aj par dnoch bolo vsetko v poriadku. Plus k tomu v noci zacala spavat pri mne. Nacuckala sa, kedy chcela a mne stimulovala tvorbu mlieka.
Kto taky strajk nezazil, nepochopi tie stresy a soky Dojcenie je niekedy riadna fuska, ale ak sa ti podari prekonat tie krizy, tak sa to da zmaknut. A ked nie, no a co? Umele mliecko pije vela deticiek a prosperuju. Ked je spoko mama, aj babenku je lepsie. Podla toho sa treba zariadit. Drzim palce!