Mám pocit, že mi ubúda mlieko

mimkapetko
12. apr 2019

Dobry vecer mamicky chcem sa opitat dcerka ma 8 dni kojim ju a zda sa mi ze mi ubuda mlicka v prsnikoch lebo v porodnici som mala prsniky strasne tvrde a preplnene mlieka az z nich to mlieko vytekalo a dnes som si zacala vsimat ze mam prsia make a uz nepocitujem ten pocit v prsnikoch pri nahrnani sa mlieka do prsnikou mozem tak skoro stratit materske mlieko. Pijem pravidelne caj teplu polievocku mam rano na obed aj vecer niesom nervozna vyhibam sa stresu mozete mi poradit

lucyluv
12. apr 2019

Je to bežné, že prsia zmäknú, to však nemusí znamenat, že máš menej mlieka. Ja som mala také prsia od 3m a kojila som do 1,5r a kojila by som dlhšie, keby som chcela, len uz som nechcela 🙂 laktacia sa upraví na potreby dieťatka.

diewcatqoo
12. apr 2019

Tvorba mlieka sa po niekolkych dnoch ustali. Prsniky sa uz tak nenalievaju, ako na zaciatku, ale tvorba sa prisposobuje potrebam dietata.
Cim viac kojis, tym viac mlieka sa ti bude tvorit. Ale uz to nebude take narazove naliatie prsníkov ako na zaciatku.

inulienka29
12. apr 2019

Tiež som po druhom pôrode mala pocit že mám úplne prazdne prsia...ale počuješ ci dieťatko pije, chodíte často na poradne- pokial je spokojne, priberá ako ma tak je to len pocit prázdnych pŕs, mlieko len tak neodíde. Odporúčam dojčiť na požiadanie a nedávať cumlík 🙂 (aspoň kým sa dojčenie poriadne rozbehne) ani flašku. Drzim palce 🙂

siska53
12. apr 2019

@mimkapetko hlavne dojči, casto prikladaj.. prsia casom zmaknu, pri malej som.nikdy nemala take balony ako pri malom a dojcili sme sa dva roky.

uzanka16
12. apr 2019

Ak si so nie istá tu je skupina laktačná poradňa,ja tiež po čase úplne mäkké prsia,dokonca ak som chcela odsať ledva 10ml dakedy ani to nie ale malý píl ako divý a priberal stále.a nepila som žiadne špeciálne čaje ani nič na podporu dojčenia,často som ho prikladala.

mimkapetko
autor
12. apr 2019

Dakujem vam vsetkym velmi pekne az som si vydichla lebo som sa uz obavala ze mi doslo mliecko je to pravda ze mala pije az sa niekedy zakucka len to ze sa jej tazko odgrguje a potom sa pozvracia nie ze vyzvracia mliecko ale len niekolko kvapjek mliecka vytecie z ust a hned sa jej zacne ckat

selest
12. apr 2019

Pokial ma babatko dost pocikanych plienok a pribera tak mas dost mlieka

mimkapetko
autor
22. apr 2019

@mimkapetko mozem sa este opitat ci mozem jest udene

dzukeles
22. apr 2019

Kludne mozes zo vsetkeho jest, to zbadas, keby nahodou nieco robilo zle. Ale mlieko sa tvori z krvi a jedlo to ovplyvnuje len velmi malo. 🙂 po case sa tvorba ustali a prsia sa tak hrozne nenalievaju. Mliecko sa tvori pocas dojcenia, ked dietatko dudle prsko a po chvilke zacne tiect mliecko. Je to uplne normalne a v poriadku, nemas malo mlieka, len sa tvori vtedy, ked treba 🙂

mimkapetko
autor
25. apr 2019

@dzukeles dakujem velmi pekne lebo ja som y eraz po prichode z porodnoce obmedzila skoro vsetko strukoviny kysle cokoladu salaty zeleninu jedavam len jablka zaprazene polievky teple caje mlieko a vianocky alebo chlebyk zo syrom a uz mi to lezie hore krkom