Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Mám si odsávať materské mlieko pred pôrodom?

lexilaracroft
17. apr 2016

Som mesiac pred porodom a uz mi tecie materske mlieko nemala by som si ho odsavat. Nemam v plane to robit len tak sa pytam. Prosim len seriozne odpovede

kvietok227
17. apr 2016

@lexilaracroft ahoj to neni materske mlieko ale priprava nan . Ja som to mala tiez pri oboch detoch , kup si vlozky do podprsenky

lenkacalikova
17. apr 2016

To je ok,ja som tiez mala "mliecko" uz od siedmeho mesiaca tehotenstva. Hoci mi netieklo prudom 😂 asi by som to riesila len vlozkami,neodsavala - odsavanie vraj moze spustit skorsi porod (aj v manuali odsavacky tak pisu)...

rheuska
17. apr 2016

Aj mne sa robi kolostrum. 32 tyzden. Ale nastastie len ako keby pot. Tak zatial nepotrebujem vlozky do podprdy. Ale urcite neodsavaj. Okrem toho, ze mozes spustit predcasny porod, tak tym podporis jeho tvorbu. No a toto kolostrum je prave dolezite na zaciatku. Vacsinou nema farbu, ale je najbohatsie na imunitne latky. Myslim, ze prve tri dni, potom sa zahustuje a obohacuje podla potrieb babatka. Nechaj to tak ako to je. Kazdopadne ak mas v plane kojit, tak si za vodou. Nemusis sa trapit, ci sa bude dat...

lexilaracroft
autor
18. apr 2016

Odsavanie nie je nic prijemne to si pametam pri dcerke na to sa nechystam len som si myslela ze ci to nie je mrhanie ked to tecie nadarmo. Vlosky mam kupene ale netecie to prudom tak to neriesim

Tu začni písať odpoveď...

Odošli