Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Mám slabé mlieko?

sonicika
12. aug 2014

ahojte, prosim o radu
pri prvom dietati som dlhodobo dojcila a vtedy mal syn silne koliky a plakaval v podstate stale vnoci sa chcel dojcit nosit a trvalo to kym som mu nedala potom umele mliecko potom spal celu noc a mam spokojne dieta odvtedy cca od 15 mesiacov to tak mame s tym umelym ... dovtedy plakal ale vtedy som nevedela preco
a teraz mam druhe a zas to iste...ja to nechapem vsetko vyzeralo idealne prve prisatie na supu, krasne jedol az asi na treti den po porode prereval noc a odvtedy kazdu noc kazdy den stale ...
pri kojeni papa strasne hltavo (mlieka mam dost) a po najedeni kedy z neho az vyteka mlieko si pekne odgrgne a po 15 min to zacne strasny plac a dozaduje sa zas kojit aj taky plny ... a je to kolotoc ...
neviem kde je chyba lebo prsnik vypije cely cize aj zadne mlieko
pripada mi to ze spapa strasne vela ale akoby prazdne vodove a preto je zaplyneny a stale hladny :(( :((
aj ked kaka tak vykaka vodu a v nej trocha tej prazenicky nema prazenicku ale vodu a v nej to kako
takze...preto si myslim ze mlieko mam slabe
preco sa vsade pise ze je to mytus? jedna holka tuna pisala ze jej lekar dal mlieko na rozbor a potvrdilo sa ze je vodnate a slabe tak co myslite??

mam fakt zaujem kojit ale robi to viac skody ako osohu

martinkaxp
12. aug 2014

a nema nahodou intoleranciu laktozy? alebo nejake crevne ochorenie? a vsak to je zname, ze materske mlieko je tvorene z velkeho percenta vody. Mne to skorej pride, ze nevie nieco travit poriadne. Mozno mu nieco vadi, co ty jes, chcelo by to vysetrenie u doktora

mamulienka30
12. aug 2014

Najprv sa pytaj - co malemu skodi... kakanie vody v poriadku urcite nie je. Takze by som si zasla na testy na neznasanlivost laktozy v prvej rade. Mate vsetky priznaky. A ak sa pytas, preco malemu starsiemu uz nic nebolo - v pokracujucom mlieku, ktore si mu pravdepodobne po roku dala, je laktozy dost malo, prevazne je tam normalny cukor, plus ho nepil ako vylucnu stravu, ale doplnok k normalnemu jedlu, preto ten rozdiel.

mariamayi
12. aug 2014

@sonicika Kdesi som citala, ze maminke chlapcek tak plakaval a potom mu v kakanicke nasli nejaku nezelanu bakteriu, ktora sposobovala malemu bolesti..riesili to tusim probiotikami, ci atb? uz nepamätam..v kazdom pripade si mylsim, ze by nezaskodili dat malemu stolicu na rozbor.

magic08
12. aug 2014

Ja som toto mala pri oboch detoch ( dojcim dodnes, o UM som ani len neuvazovala ) jednoducho dojcene deti su take, vacsina chce byt prisata neustale. Nielen kvoli hladu, ale hlavne kvolj pocitu bezpecia a pocit bezpecia im dava najma vona maminky. Odporucam nosit v satke a dojcit na poziadanie. Ten plac, su podla na koliky.tym ze papa hltavo, tak sa nahlta aj vzduchu, coho dosledkom je bolest bruska. Taktiez nam v tom pomohla satka. Drzim palce🙂

kakika007
12. aug 2014

@sonicika akú vodu piješ? Čo jedavaš? Problém môže byť aj v tvojom zložení stravy

sonicika
autor
12. aug 2014

no zaujimave nazory manzel intoleranciu laktozy totiz ma...
ale dala som mu umele dnes a stolicu ma hustejsiu a v umelom je laktoza tiez...
a keby ma intoleranciu laktozy tak staci ked ja vylucim mliecne veci?

sonicika
autor
12. aug 2014

@mamulienka30
@martinkaxp
@magic08
odpisala som vyššie 🙂

celasapremenim
12. aug 2014

@sonicika pozri, myslim si, ze nemas slabe mlieko a ze je to naozaj hlupost, vec je v niecom inom urcite
ale ak si chces byt ista, mas moznost dat si urobit rozbor materskeho mlieka, urcite ti to v nejakom labaku spravia a porovnaju s normou
a budes vediet, ci mas nespravnu domnienku, kvoli ktorej mozno maly skonci na sunare zbytocne
mozno mas jednoducho deti, ktore treba zo zaciatku sustavne dojcit ...a nosit ...a podobne....

dojcila som dve deti, velmi dlho, no a z mojho pohladu tiez boli zo zaciatku nonstop na mne nasosnute, ale brala som to ako normalnu vec, ktora po par mesiacoch, ked podrastol zaludok, presla..... v noci som maleho dojcila 4x si pamatam a tiez, ked som nechcela aby bol na mne celu noc, musela som vstat zakazdym a preniest ho do postielky ked zaspal
niekedy sa prebral po hodine znovu alebo aj skor
a cez den som nic ine nerobila len prebalovala a dojcila, ale aj dost prespali zo zaciatku, co takmer vsetky dojcata

siska53
12. aug 2014

@sonicika ak ma koliky,moze sa dozadovat prsnika na upokojenie.
Moja tiez bola kolikova,tajze casto sa tak upokojovala.
Maly pribera?ak ano,je to ok. .slabe mlieko neexistuje.
Radim dat skontrolovat prisatie laktacnou poradkynou,plus dat,ak sa ti nezda,vysetrit stolicu. Alebo skus este nasadit uz teraz probiotika a uvidis,ci je daka zmena.
Ja som bola kolikova napriek tomu,ze som bola na UM..

celasapremenim
12. aug 2014

vysad muku, ak ma male koliky
inak siska, akoze napriek tomu, ved brucha bolia hlavne deti, co nie su kojene a su na umelych mliekach, pochopitelne
ak boli brucho dieta, co je plne dojcene, je problem urcite v strave matky

mamulienka30
12. aug 2014

@sonicika - laktoza je samozrejme aj v materskom mlieku, tak ak tvoj manzel neznesie laktozu a deti maju taketo problemy, mozes si byt ista, ze tam bude pes zakopany. Ano po UM je stolica hustejsia - kvoli skrobom a zvyskom, ktore z UM proste ostavaju. Neznamena to ale, ze mu to umele mlieko obsahujuce laktozu neskodi. Len kaka hustejsie, ale to nie je relevantne az tak. Urcite to rieste s pediatrickou co najskor.

siska53
12. aug 2014

@celasapremenim nuz,ja som si davala dost pri malej pozor,vselico som vynechala a aj tak bola kolikova.pri synovi som si davala mensi pozor,da sa povedat,ze som jedla takmer vsetko okrem kapusty,hub a plesnovych syrova a on koliky nemal.

To som napisala preto,ze ja na UM som mala,lebo mnohe matky nedojcenych deti sa tvaria,ze ich deti to nemavaju,lebo su na UM.
Koliky vraj suvisia s nevyzretostou traviacej sustavy..vsetko ma svoj vyvoj postupny..ved aj oblicky sa este vyvijaju..dokonca do 2r...
Ale urcite by to mali dat vsetko vysetrit...

katrinka8
12. aug 2014

@sonicika - Ahoj, a nemoze mat aj skryty reflux? Vtedy sa tiez deticky po papani zvyknu jedovat, lebo im sa to mliecko vracia do pusinky a pali ich z neho zaha. Nemusi vracat. Ale skus, ako baby radili, vysadit na par dni vsetky mliecne vyrobky Ty, ci sa nieco zmeni k lepsiemu.

celasapremenim
13. aug 2014

@siska53 ja teda v mojom okoli nepoznam matku, ktora dojci, co by povedala, ze dojcene deti nemozu mat koliky, ale verim, ze su prostredia, kde ziju tupe zeny
napr. moja mala mala problem, ze ju nafukovalo a to som si teda davala velmi velky pozor na stravu a potom som zistila, ze to mala z chleba, zo vsetkeho v com jej kvasok a to som skusala postupne vysadit snad vsetko, kym som na to dosla
ani len tie pufovance som nemohla jest....hned ako som na to dosla bolo vsetko ok
pritom druhy zeleniny, co nedoporucuju matkam, aby jedli, jej pritom nic nerobili
to pri synovi som nemohla jest prave tie druhy zeleniny, ved to poznate ktore
kazde dieta reaguje inak
no ale co sa tyka umelych mliek a mlieka vobec, to povazujem za najvacsi shit, bohuzial viem ze niekedy to jednoducho inak nejde, len by som bola rada, keby vymysleli nieco lepsie uz konecne, nieco co tym detom, ktorych mamicky maju problem dojcit, fakt neskodi

celasapremenim
13. aug 2014

ked sa dieta prejeda, tak mu vybehne natravena strava, nemusi to byt nutne hned reflux, len ma toho viac, ako zaludok este znesie a potom samozrejme zase pyta zapit, lebo je to kysle
a to je taky kolotoc
ozaj to treba robit tak, ze dat menej, potom zabavat a zabavat a tak dalej....clovek sa dostane do roznych situacii pri dojceni :D:D

siska53
13. aug 2014

@celasapremenim skor tie,co nedojcia,tvrdia,ze nemajubtie nedojcene koliky..
Ono je to jedno,zavisi od dietata...
Ja nedojcena kolikova,sestra nedojcena bez kolik.
Syn dojceny bez kolik,dcera dojcena,do 3,5m.kolikova...
Takze pre mna je to 50:50. 🙂

mimi321
13. aug 2014

@sonicika nemoze mat skryty reflux? Teda moj maly sa s tym dobre natrapil... bol taky uplakany... a az neskor sme zistili, ze to bude z toho... napapal sa, odgrgol a potom sa mu zacalo mliecko ako keby vracat ale on ho nevygrckal, ale preglgal ho hned naspat...

sharlotta
13. aug 2014

Problem je v prvom rade v tych bludoch, ktorymi nas dodnes krmia a ktroym vacsina populacie dodnes veri....Vychadzajme z hlavneho predpokladu, ze dojcenie nie je len o jedeni!!! To je zakladna vec, preco casto nikto nechape, preco dieta place, ked je najedene. Male babatko potrebuje matku, kontakt s matkou. Napapa sa a chce spinkat, no kedze ho davas odgrgnut, preberie sa a potom place, ze chce spinkat, to znamena, ze chce znova prsnik, no nie na papanie, ale na zaspatie. Slabe mlieko neexistuje, kazda matka ma mlieko usite na mieru pre svoje babatko. Ziadna norma v tomto neexistuje, kedze zlozenie mlieka sa lisi od dojcenia k dojceniu, podla toho, v akom prostredi sa matka s dietatkom pohybuje, ci je den, ci je noc, ci je teplo, ci je chladno, matkine mlieko jednoducho reaguje na prostredie. Intolerancia laktozy sa napr. da dojcenim prekonat.

http://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?...

http://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?...

zuzi0110
13. aug 2014

@sonicika nepijes caje pre dojciace matky? Niekedy tie bylinky robia detom zle

celasapremenim
13. aug 2014

@sharlotta toto je jedna vec, co to moze byt, ale moze to byt dalsich patdesiat veci.....

sharlotta
13. aug 2014

Ano,len pri 2 detoch nemam velmi cas sa rozpisovat. Len som nacrtla,v com by mohol byt najskor problem.

sonicika
autor
13. aug 2014

@sharlotta
ahoj typicka odpoved ala mamila 🙂
nemyslim to v zlom ja som za dojcenie samozrejme a vsetko co pises je krasne a idealne
lenze zivot ma naucil ze nie vsetko je podla tabulky a vyskumu atd.
nedojciace mamicky strasne trpia celou mamilou a jej natlakom - sama som asi taka bola a to mam zato 🙂

mate naucene ze odgrgavanie je zle
nadojcila som syna zaspinkal na prsniku ulozila som ho do postielky a zachvilu sa zacal pucit a hnevat zobrala som ho a dala odgrgnut a spal ako zastreleny
takze preco tvrdit ze odgrgnutie je zle?
a to je len jedna z veci
slabe mlieko neexistuje?
tyranizujete tym matky ze neexistuje ale ja si dam mlieko na rozbor a ked mi vidu tiez ako jednej mamicke slabe mliecko co mi poviete? verejne vyhlasenie ze ste sa mylili a plietli matky stym ze neexistuje nech trapia decko dalej?

na zamyslenie
zacala som si pozerat aj dalej ako okolo nosa...
viem ze umele mlieko je pre teliatko
viem ze moje mlieko by MALO byt idealne

a viete co? v jednom mililitri spermii by malo byt tolko a tolko spermii a nie je - davno nie
prirode sme sa davno odklonili 🙂

sharlotta
13. aug 2014

@sonicika nie, netvrdim, ze odgrgnutie je zle, niektore deti to vyslovene potrebuju. Tvrdim, ze potrebuje znova prsnik na zaspatie. Rob, ako myslis. Ak myslis, ze Mamila je zla, ked vdaka nej sa siri osveta...Samozrejme, informacie treba preberat. Ani netvrdim, ze umele mlieko je niciva chcemikalia. No vela krat ma mamila pravdu, no horsie je to s tymi, ktorym sa pravda nepaci. Alias kto chce, hlada sposoby, kto nechce, hlada dovody. Na ten rozbor som veeeeeeeeeeeeelmi zvedava, daj vediet potom.

martinkaxp
13. aug 2014

@sonicika neviem, ako to je s tou intoleranciou laktozy, ci by stacilo, ze ty vylucis v strave. myslim, ze nie, ale nie som si ista. Urcite by to, ale chcelo vysetrenie u doktora. Lebo, toto ma hrozne mätie, ze pises, ze kaka vodu. To nebude tym, ze mas slabe mlieko, ale ze nieco zle travi.

sharlotta
13. aug 2014

Aha, co som nasla a nie je to z Mamily.

http://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&s...

culia1
13. aug 2014

po mojej skusenosti sa tiez priklanam k tomu, ze su to skor koliky, podla toho co opisujes, vodovu stolicu ma podla mna preto, lebo mu stale davas ten prsnik, aj po kratkom case a tebe sa ani nemoze vytvorit zadne mlieko, ked ti po 15 minutach, polhodine zase cica prso a teda hlavne velmi laktozove mlieko. skus urobit, ze na 3-4 dni vylucis vsetko mliecne aj maslo, ak sa trosku polavi, maly moze byt citlivy na laktozu. Ak sa nic nezmeni, skus potom este vysadit aj pecivo, moze ho z neho naduvat. dbaj na odgrgavanie, vela sa noste v satke, alebo v babyvaku, moj maly v noci mne spaval na hrudi, kym sa polepsilo a prisla som na to co sa deje, presiel mesiac. Mozno skus este espumisan na brusko, tym podla mna nic nepokazis. Dojci najskor po hodine. To co opisujes - bolesti par minut po kojeni su priznakom koliky, + ak k tomu trha rucickami, nozickami o dusu. Podla mna slabe mlieko neexistuje, ale skor len narocnejsie babatka, ktore chcu citit mamu a mozno ich aj nieco boli.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli