Mám strach dojčiť. Čo robiť?

anusik
17. jún 2008

ahoj mamicky,

viem,ze sa tu toho o kojeni a prsiach vela popisalo, a je pravda, ze som si co to pocitala i na inych srankach, no prave mnozstvo informacii sposobilo moje obavy.

Mam velmi male prsia (tym myslim nulky, lebo ani podprdu 65A neviem zaplnit) a da sa povedat, ze tym trpim celym zivot. Dufam, ze pocas tehotenstva sa mi aspon trosku zvacsia aby bolo mozne kojit babo. Viem, ze kojenie je prirodzene a pre dieta dolezite. Ked som si vsak precitala prispevky od mamicek (a nebolo ich malo), v ktorych tvrdili ze sa im prsia po dojceni zmensili min. o jedno cislo,zostala som zufala. Viem, ze je to voci babetku sebecke, ale neviem ako by som prezila stratu este aj toho malo co mam.
Jasné, zivot nie je iba o prsiach ale rada by som sa citila aspon trosku zensky. Myslite, ze dlzka kojenia, respektive kojenie samotne dokaze vyrazne ovplynit stav prsnikov? Chcem pre dieta to najlepsie ale zaroven mam pred sebou obraz samej seba s doslova "chlapskou hrudou" a chce sa mi z toho plakat. Mna i moju sestru mam kojila iba mesiac, lebo jej mlieko nam nerobilo dobre, teda sme obe odchovane na sunare - a zdrave .Neviem co robit

josefa
20. jún 2008

pro poteseni - jedny znamy se po porodu zvetsily z jednicek na dvojky, trvale 😉 byt Tebou to ted neresim a nebojim se 😉

petrolejka
20. jún 2008

Anusik, já ale myslím, že na prsa má vliv spíš změna v těhu a porod než samo kojení. Jejich změně nezabráníš, třeba Ti naopak zůstanu větší. Vím, že jsem tu četla i o holkách, které nemohly kojit a přesto jim prsa změkla či zmenšila se, je to dáno hormonálními změnami v těhu. Mnohde v literatuře tvrdí, že kojení už na jejich velikost vliv nemá, že se víc nevytahají ani nezmenší. Ale to je z doslechu, bůhví, jak to je.
A jak píšou holky, velikost s množstvím mlíčka nesouvisí. 🙂

audreyd
20. jún 2008

no tak ja mám tiež prsia po otcovi 😝 a malého som v poho kojila viac ako dva roky, teda kým som neotehotnela opäť 😀 malú kojím a ešte aj dlho budem (dúfam) a kooonečne mám nejaký výstrih 😀 takže mne tehu a kojenie len pomohlo 😉

s.arik
21. jún 2008

anusik,
před těhu jsem měla nulky, po porodu jedničky, kojím bez potíží plně už 8m 😉 klíííídek. mlíka mám jak pro celý kojenecký ústav, dcera je dost baculatá 😀

jestli řešíš velikost prsou z hlediska estetiky, neporadím, ale na kojení to nemá vliv 😉

lu777
21. jún 2008

já myslím, že je to opravdu těhotenstvím.. já mám docela malý prsa, kojila jsem 2 týdny a myslela jsem, že spadnout nemůžou (jakože prakticky nemá co spadnout 😅 ), ale spadly a vypadají hůř 🙄 🤐
takže má zkušenost je, že změna prsou není kojením, ale těhotenstvím 😉

každopádně si užij hezký prsa během těhu, pak se může stát cokoli, může to bejt horší nebo lepší, to nikdy nevíš 😅

liza2222
21. sep 2012

poznam jedinu ženu čo vobec nekojila a prsia mala super do 50tky,,nie ako ja hlupana

liza2222
21. sep 2012

@audreyd kym kojíš prsia pekne maš no po skončení kojenia je to vačšinou hruza