Mám veľmi málo mlieka. Ako to riešiť?

bronia13
26. mar 2009

Ahojte,
mam syna Sebastiana co bude mat 3 mesiace. Snazim sa kojit ale moc mi to nejde. Zo zaciatku som len kojila ale potom mal zltacku tak mi povedali ze davat viacej flasu lebo ked budem kojit tak bude mat zltacku dalej a moze skoncit v nemocnici. Tak som davala aj flasu, ale snazila som sa co najviacej kojit a pumpovat lenze teraz mlieka mam kazdy den menej a menej, aj ked sa prisaje tak skoro nic mlieka nie je tak nakoniec musim davat flasu.
Skusam uz vselico a neviem co dalej, skusam pumpovat co najviacej a posledne uz len par kvapiek vypumpujem. Berem aj nejake homopatika a nic. Snazim sa vela pit tekutin, jest normalne ziadna dieta. Dnes idem aj ku lekarovi vraj su na to aj nejake tabletky ale neviem?
Dakujem za vasu pomoc.

ejusaaa
26. mar 2009

Ahoj, v tomto Ti jednoznacne pomoze Annag,chod do temy Dakujeme Annag 🙂

winki.w
26. mar 2009

ahoj, ja mam dvojičky (4,5mes.), dceru kojim a synovi odsavam, presla som dvoma lakt.krizami a najviac mi pomohli homeopatika. zatial nie sme nuteni pouzivat umele mlieko. takze ja osobne nedam dopustit na Ricinus Communis 5CH, uz po 2 dnoch je to super. Nedavaj flasu, lebo sa ti fakt nebude chciet prisat uz vobec. Ja som to tak mala so synom, dali sme mu aj skoro cumel ale aj flasu a potom to uz jednoducho neslo, nevedel to... ☹

bronia13
autor
26. mar 2009

winki - dakujem ti velmi pekne. urcite tie homopatika skusim - zijem v zahranici a tuna som to uz hladala a nemozem to tu najst ale napisem testinej nech to kupi a posle.
on nema problem sa prisat on sa prisaje a ked je mlieko tak saje a ked nie tak musim dat flasu a potom napumpujem len par kvapiek tak viem ze tam nic nie je. Niekedy saje aj 15 minut ale potom je za chvilou hore - hladny.
Som zvedava co povie lekar, vraj su na to tie lieky - no uvidime.
Drobci su zlaty ako sa velmi na seba podobaju vyzeraju ako jendovajecne.

bronia13
autor
26. mar 2009

inac berem homopatika so sa volaju: fenugreek ak ti to nieco hovori

bronia13
autor
26. mar 2009

este sa chcem spytat kde sa na SK kupuju homopatika?

lyongirl
26. mar 2009

ahoj bronia, aj ja ti odporúčam annag, super poradí.....
homeopatiká sa na SK kupujú v lekárni, len musíš poznať presný názov a riedenie a skús mrknúť toto, sú to celkom fajn články

http://www.tehotenstvo.academy.sk/index.php?cli...

http://www.tehotenstvo.academy.sk/index.php?cli...

Ináč, ja tiež kojím a zdá sami, že mám málo mlieka, ale to sa mi asi len zdá. Teda pri prvom som ho mala oveľa, oveľa viacej, preto som trochu neistá. Aj som pár krát dala UM, ale po prečítaní článkov sa cítim lepšie, UM sme minuli na staršom synovi a povedala som si, že už viac nekúpim. Malý sa tiež napapá a za 10 min pýta nanovo, lenže niekedy sa dobre nenaje, pretože zaspí a tiež skúšam potom odsať a nič moc. Tak si ho stále prikladám, niekedy je na mne behom hodiny aj 3-4x, ale nevzdám to...lebo jedine tak sa mi bude tvoriť viacej mlieka.
A ináč odsajem len max. 40ml z obidvoch prsníkov, ale to keď nedám malému papať, že to vypije z flašky, pri staršom som odsala aj 70-80ml..., no a po napapaní neodsajem skoro nič, čiže všetko spapá, ale neplače, tak sa utešujem, že muto asi stačí.

mata78
26. mar 2009

ahojte dievčata. bronia najskor sa ukludni a prestan myslieť na to, že mas malo mlieka. aj to dost urobí. a hlavne odlož fľašu. malého radšej iba koj. ak si trosku odsaje a je kludný tak mu nedavaj flasu radšej si ho po chvílke znova prilož. mas iba jedno dieťatko tak to je jednoduchšie, lebo sa nemusíš starať ao iné. doma aj manžela priprav na to, že niektoré veci na istý čas pojdu bokom, lebo budes mať viac starosti s maličkým. možno to potrva pár dní, ale uvidíš že sa to oplatí. ja som to zažila pri prvej dcerke. mala som to este horšie, lebo ona nechcela prsník, tak som odsavala. priznam sa, že prvé tri mesiace som nič iné nerobila iba odsavala, prebalovala a krmilla. ale oplatilo sa malú som mala na materskom mlieku rovných 15 mesiacov. ak možes tak si malého prikladaj aj v noci, lebo vtedy sa tvorí viacej mlieka.
a tiež som uživala ricinus comunis ch5

bronia13
autor
26. mar 2009

dakujem vyskusam urcite - budem len pridkladat

vejinka
26. mar 2009

bronia veru prikladat aj kazdu hodinu ako som to robila ja...stale som bola v tom ze mam malo mlieka ale maly krasne pribera a teraz uz aj dokrmujem ved sme uz veliki...ale tebe ozaj odporucam kojit..ziadna flasa ak sa raz nauci z flasky ..cicku neda ani do ust lebo z flasky mu to ide lahsie..a pri cicike sa musi namahat ..ono tie deti su vellmi mudre a taki drobci 😀 a este nieco skus si v noci dat budik a krmit kazde dve hodiny....este som nepozerala ako ti poradila annag ale podla mna asi nieco podobneee 😉 ja od narodenia kojim takmer kazdu hodinu a aj homeo som uzivala ..a mlieka mam zda sa dost ale odsavackou neodsajem ani kvapku...takze vobec si z tym nelam hlavu ze neodsajem podstatne je aby dietatko tahalo a glgalo..to ze nemas naliate prsia neznamena ze v nich nic nemas 😉 takze prikladaj tak casto ako je to len mozne..tot moja rada 😉 a ozaj ja som osobne prekonala asi 15 lak. kriz a vzdy som sa z toho dostala...a flasu mu nedala 😉 samozrejme ze mi pomohla annag 😅

martina1305
26. mar 2009

bronia13 - ako ti uz radili baby predo mnou. chod do temy "dakujeme annag" a tam ti nasa milovana anicka perfektne poradi. je to nas modrokonikovi poklad a fakt jej rady zaberaju 🙂

martina1305
26. mar 2009

vejinka - moje nervy, ze 15 laktacnych kriz za 6 mesiacov - si super, ze si to ustala 😉

vejinka
26. mar 2009

martina..dakujem no kto nezazil asi neuveri a nepochopi...ale kazda snaha sa oceni...a ja to vidim na synovi aky je 😉

bronia13
autor
26. mar 2009

vejinka - no to som urobila v noc, dala som si budik a spala som do kopy 3 hodini lebo bud som odsavala alebo kojila alebo nemohla spat, ale budem sa snazit co najviacej kojit - dufam ze mi to pojde. aj tie homopatika si dam poslat zo SK tak som zvedava.
dneska idem ku doktorovi tak som zvedava ci mi predpise tie lieky - dam vediet.

vejinka
26. mar 2009

bronia mne pomohlo aj vela plnotucneho mlieka a na noc som si varila meltu...skus aj to 😉

vejinka
26. mar 2009

alebo vineu si vybublinkuj..caj pre kojace matky...proste vela tekutin a nevzdavaj to..drzim palce 😉

bronia13
autor
26. mar 2009

hej skusim, vraj aj Vinea pomaha???? neviete nieco o tom?

vejinka
26. mar 2009

samozrejme ze vinea pomaha...mojej segre pomohla najviac..mne uz tolko nie ale skusaj...ked nevyskusas nebudes vediet 😉

sikula
26. mar 2009

ahoj, no mne určite pomohla Vinea-vybublinkovaná a zriedená a aj 100%jablkový džus...no ale čo mi najviac pomohlo boli homeopatiká, brala som ich 2x avždy sa mi zvýšila tvorba mliečka, fakt to funguje 🙂

mami.sk
26. mar 2009

mne najviac pomáha čaj pre kojace matky - keď cítim že mliečka je pomenej tak si dám čaj a to zaberie, každý deň pijem 1/2 litra melty a veľa, veľa tekutín - dojčenskú vodu, čaje/ hlavne feniklový/ a obyčajnú vodu 😉

tina_
27. mar 2009

ahojky Bronia13, vitam ta pri Babatkach 😉

tvoj malicky je akurat v obdobi "rastoveho spurtu", ma teraz zvysenu potrebu mliecka, a potrva par dni, max. 2 tyzdne, kym sa tvoje "zasoby" dokazu prisposobit.
My sme mali ten isty problem, konzultovala som laktacnu poradkynu, tu na koniku je to Annag, pomohla uz kopec maminam...
V kazdom pripade - PRIKLADAT kazdu hodinu...Je to desne narocne, ale TOTO zaberie urcite...Cim castejsie dietatko stimuluje a "taha", tym viac mliecka sa bude tvorit. Mozno nie okamzite, ale postupne za par dni.
toto je to kriticke obdobie, ktore mnohe maminy nevydrzia, "zrusia nervy" (my sme skoro tiez tak dopadli) a daju umele mlieko (casto aj na odporucanie pediatra, aby "babo nebolo hladne"). Ak babo place "od hladu" a ty mas pocit, ze mlieka je malo, treba mat proste DOBRU PSYCHIKU a povedat si, ze par dni to zvladnete...Aj ty, aj malicky. Viem, co je to plac od "hladu", mala som napumpovanu zasobu 180tku na celu noc (na dve- tri davky) a mala mi to jeden den (v tom obdobi) vypila poobede a este bola hladna!!! A ja neodsate nic ine, proste des...

bronia13
autor
28. mar 2009

dievcata dakujem vam velmi pekne za imoformacie..

sikulka prosim ta ake homopatika si brala. ja berem Fenugreek - ak to poznas.

Vcera som bola u doktora tak mi predpisal nejake lieky, tak som zacala brat a tak isto mi annag poradila toto:
http://www.medelabreastfeedingus.com/products/b...
no to mi poradila aj moja laktacna sestra lenze ja lenivec som to nepouzivala - ony mi ju v nemocnici aj dali tu pomocku tak som na to skocila vcera, no je s tym trosku trapenia, da sa do tej flastiky mlieka, potom si to dam na krk, hadicky prilepim k pradavkam a kojim, tym ze drobec taha MM aj UM tak pije nie minutu z prsinka ale povedzme 7-9 minut a stimujuje mi bradavky a by sa malo tvorit viacej mlieka.
Tak isto pijem aj tie caje - dnes som vypila 4 salky - takze ak to do tyzdna dva s tymito vsetkymi pomockami nerozchodim tak asi uz vobec. Pijem vela tekutin a samozrejme aj normalne jem a prikladam a prikladam.
Takze diki dievcata - budem imformovat ako pokracujeme.
Zatial dobru noc - vam uz dobre rano - my tu mame 7 hodinovy posun 😉

dudinka21
28. mar 2009

mne pomohlo mysliet na to, že chcem kojit, nie na to, že mám málo mlieka.. synovi som dávala častejšie aj v noci a rozpumpovalo sa mi to, ani neviem ako... a máme doteraz... 🙂

borkax
28. mar 2009

ahojte, mne pomohla annag, hlavne vie povzbudit. INAK BABY- ako to je - mozu sa tie homeopatika Ricinus c. 5CH pouzivat dlhodobo? ja som vybrala niekolko davok, vzdy som chcela prestat, ale mala som pocit ze mam zas menej mlieka a kupila som si nove... vie niekto poradit? vdaka

lucia1004
28. mar 2009

borkax, mne nasa pediatricka, ktora je poradkyna v oblasti homeopatik a dlhodobo sa tym zaobera, povedala, ze homeopatika sa mozu v pohode brat dlhodobo, ja ich pouzivam styri mesiace🙂 vkuse, beriem RC 5CH - rano 5, poobede 5 toboliek.

standu
28. mar 2009

baby, uprimne, na tvorbu mlieka je najlepsie prikladat prikladat.....upokojit sa, verit si.
kolkokrat som mala pocit prazdneho prsnika, mala tahala a tahala a vysledok sa dostavil, ani neviem ako a uz mala plnu pusinu a nestihala hltat. podla mna je to hlavne o psychike.

vejinka
28. mar 2009

standu suhlasim...treba prikladat aj kazdu pol hodinu..ono sa to mliecko rozbehne..ale preco mu nepomoct? cize caje melta vinea alebo hoc aj tie homeo

standu
28. mar 2009

ale jasne, pomocok-babskych receptov je kopec, ja som len napisala, co je NAJ 😉

maca793
28. mar 2009

bronia 13
ja som nekojila ale zato som si do 4 mesiaca odsávala mlieko. denne som ho mala aj 1 liter a to stačilo pre dennú dávku malej. pila som veľa čaju, ktorý podporoval tvorbu mlieka, jedla som vajcovú polievku pila veľa minerálok vody. ale aj tak som stratila mlieko za týždeň. v pondelok som si odsala dennú dávku a v nedeľu ani kvapku. doteraz nechápem tomu, ako som mohla stratiť mlieko do týždňa. brala som aj nejaké tabletky na tvorbu, ale nepomáhali.

terezka044
29. mar 2009

bronia ahoj, ja ti sice moc neporadim, lebo s tym nemam zatial ziadne skusenosti, ale pocula som, ze dobry je aj caj na podporu kojenia, baby ho tu pisali v dakom fore, a to homeopatikum sa vola Ricinus communis 5 CH. to 5CH je podstatne, lebo je aj ine CH, ale to sluzi na nieco ine.
a inak, mas krasne deticky 🙂 🙂

vinyan
22. apr 2009

Perfektna stranka s bohatym zdrojom databazy odpovedi je www.kojeni.net.
Inak vraj nic nepodporuje tvorbu mlieka len sanie. Niektore potraviny ale ochucuju mlieko ako napr. byliny v cajoch pre dojciace matky a babo viac saje, a tak sa povzbudzuje tvorba mlieka.