Mamička s intoleranciou laktózy

petacvicka
2. okt 2012

Ahojte mamicky, chcela by som sa opytat ci niektora z vas kojacich ma intoleranciu laktozy a ako riesite nahradu vapnika. Ja som pocas tehu pila sojove mlieko ale viem ze pocas dojcenia to nie je mozne lebo soja je velky alergen.

didulka85
2. okt 2012

Jedz brokolicu, orechy, sezam, kopec suroveho ovocia, zeleniny, tahini, makovy olej a vapnik ti chybat nebude. Vyskusaj ryzove mlieko, mavaju ho aj s extra vapnikom. Mne chuti viac ako sojove.

bibistec
2. okt 2012

no ja mam intoleranciu laktozy ale bohuzial som nekojila, ale najviac vapnika obsahuje mak, je ho tam najviac vobec a ze nemozes sojove mlieko? a japonky co piju a jedia cely zivot*? ale to ryzove je tiez super maju ho v DM. a skus jogurty,, potom to co radila didulka, a existuju v kauflande bezlaktozove jogurty , potom tvaroh, smotana...bezlaktozove mlieko, nie je problem.

zvedavamt
2. okt 2012

mlady jacmen mi uplne nahradil kravske mlieko a doplna mi viac vapnika ako kravske mlieko nikdy predtym ako som sa s nim dopracovala ku osteopenii v 21r
sestra ho pila aj v tehu aj pocas kojenia ho pije stale ,ma dostatok mlieka od dna porodu aj teras a kosti ma v poriadku ona aj mala
viac info v sprave