Materské mlieko. Čo podporí jeho tvorbu? Rasca alebo kmín?

pookie
23. mar 2009

Co lepsie podporuje tvorbu mliecka? Pocula som ze su dobre polievky s racsou ale vraj je dobry aj kminovy caj - asi za lyzicku kminu zaliat vodou. Alebo su oboje na nieco dobre?

erikasadek
23. mar 2009

pookie je to to iste..... 😉 len ine meno... u nas teda my doma sme pouzivali slova razka;.. 😉
ale jeto to iste.. 😉

lilyk
23. mar 2009

to je jedno a to iste,rasca = kmin 😉

ingulka
23. mar 2009

neviem, ci rasca podporuje tvorbu mliecka... skor je to o tom, ze zlozky z rasce idu do MM a tie uvolnuju detom pripadne bolesti bruska... 🙂

ja som pila ked rascovy cajik ked mala mala problemy s bruskom... 🙂

centik
23. mar 2009

rasca a kmin je to iste 😉 a tvorbu mliecka vraj podporuje melta, aj zasmazkove polievky, a rascova je dobra aj na prdkanie 😉

pookie
autor
23. mar 2009

To som si teraz dala 😢 zdalo sa mi ze su nejak moc podobne 🙂

erikasadek
23. mar 2009

pookie tak skus toto, razka, fenikel, a aniz, lahodny cajik, na kojenie, an tvorbu mliecka.. 😉

pookie
autor
23. mar 2009

V akom zlozeni? 🙂

erikasadek
23. mar 2009

das so vsetkeho po cajovej lyzicke, na jeden liter vody.. das do vraceho hrnca a nechas zavreit , par sekund a zatvoris...prikrivkou.. nechas par minut postat a scedis, mas to teple studene, stale lahodne.. nezabudni osladit , sladke je to naozaj osviezujuce.. 😉

erikasadek
23. mar 2009

potom su este mandle dobre na podpotu mlieka, kukurica.. 😉 a mas aj homeopatika..
mas velky vyber..
a zaprazena polievka dokaze robit divy to je fakt..

cessy
23. mar 2009

skus vela pit a vyvazenu stravu, to ti tvorbu mliecka urcite podpori.ja som zo zaciatku vypila aj 3-4l vody+caj..

aj vinea robi divi 😉

treba poskusat, na kazdeho funguje nieco ine... 😅

kacenqa
24. mar 2009

vinea uz vela divov nenarobi, kedze z nej urobili chemiu...kedysi bola vinea vyrabana z hroznovej stavy, teraz ako ich kupila kofola, tak ju vyrabaju z koncentratu....ale ak niekde natrafis este na staru cervenu vineu (tie flase bez tych slepeckych znakov) tak ta b y mala byt tiez este z cistej hroznovej stavy robena...

pripadne skus hroznovy dzus...

saska.t
24. mar 2009

rasca-slovensky nazov kmin-cesky nazov 😀

fifinna
24. mar 2009

ja si myslim, ze tvorbu mlieka podporuje pitie tekutin( stolova voda a caje), odpocinok a caste prikladanie babätka. Kamoska pila caje od vymyslu sveta a vsetko mozne na podporu tvorby mlieka a aj tak stratila mlieko.

alififi
24. mar 2009

pomaha aj klud a neriesenie, ci je dostatok mlieka
pripadne aj homeopatika

cora73
25. mar 2009

ahoj tak ja suhlasim s fifinnou a s alififi,vela pitia a caste prikladania a s cajmi na tvorbu mlieka mam praveze opacne skusenosti,neskutocne ma z neho bolelo brucho,furt ma dulo a aj maly stale plakal,akonahle som ho prestala pit a na brusko davam sab simplex,mame po probleme,a mliecka je dost..Myslim si,ze ak sa ma mlieko stratit,tak sa strati a hotovo...

kackabrcka
25. mar 2009

tu sa odporuca pit cajik pre kojace maminy uz od 34tt, nealko pivko 2deci, v SR su homeopatika na podporu materskeho mlieka stoja okolo 2€ ale predovsetkym je potrebna vyvazena strava, oddych.. na bolesti bruska - pre miminko, mamina by mala pit kamilkovy cajik ..

pookie
autor
25. mar 2009

Kde byvas ak mozem vediet?Lebo tu v Anglicku som zatial na cajik pre kojace mamicky nenatrafila 😒

zuzin78
26. mar 2009

ahoj, ja kojim dcerku uz vyse 11mesiacov, pijem dva krat do dna nejaky caj na kojenie, ale nezda sa mi, ze by som po nom mala vela mlieka. ☹ ja ich pijem, lebo mi chutia. 🙂 zo zaciatku som jedla vela rascovej polievky, ale potom som zistila, ze skor to dcerke robi bolesti bruska, tak som to obmedzila.

mami.sk
26. mar 2009

ja pijem caj pre dojciace matky ale len raz- dvakrat do tyzdna lebo potom mam tolko mlieka ze ma az prsia bolia 😉 ale fakt hrozne 😝
a zlozenie je aniz, rasca a fenikel takze pravdepodobne ma rasca na tvorbu mlieka dobry vplyv. a super je tiez melta. tu si dam kazdy den pol litra a zatial som nemala ziadny problem s mlieckom 😉

pookie
autor
27. mar 2009

Dost zien si meltu chvali, kamoska isla na SK tak mi ju prinesie a o par dni teda vyskusam 🙂 Nepila som ju od detstva 😒