Menštruácia a kojenie

mam132
26. mar 2013

Ahojte potrebovala by som radu. . Mala ma 5 mesiacov a dostala som menstruaciu a mala mi nechce vobec papat mliečko :(. Skusala som ju aj viackrát prikladat ale odmieta prsnik... potom mi začala tak strasne plakat ze sme nevedeli ci ju nieco neboli, dala som cajik ale pomohlo len na chvilku . Nakoniec som jej dala do flase ryzovu krupicu a to mi spapala a zaslala. Bojim sa ze ked takto budeme tak stratum mliečko. Co jej mam dat, nechcem ju naučiť na UM, ?

harmancek77
26. mar 2013

@mam132 Ahoj, ja som obe deti kojila 12 mesiacov a tiež som dostala menzes asi po troch mesiacoch, vždy v čase menzesu malo mliečko asi inú chuť a vôňu, lebo slabšie pili, ale aspoň trochu vždy, neodmietali úplne. Vždy po troch až štyroch dňoch sa to dostalo do normálu a zase bolo lepšie, ale spomínam si , že to trvalo ozaj každý mesiac u nás. Držím Ti palce a nevzdávaj to, možno už dnes, zajtra bude lepšie,prikladaj ju častejšie nech si aspoň cucne. Možno by bolo dobré dopredu si mliečko odsať a dať mraziť pre budúci mesiac, ak by sa to opakovalo 🙂 😉

mam132
autor
26. mar 2013

no mrazene mliecko mi nevypije, napina ju z toho.. ale teraz ako spi tak zacala hladat tak som jej dala cucnut tak trosku potahala, chudatko musela som ju takto oklamat v polospanku 🙂, dufam ze sa to zlepsi za par dni... a dakujem za odpoved, aspon viem ze niesom sama 🙂

1karuska
27. mar 2013

ahoj,ja som tiez dostala mesiacky a to uz po porode ked malicka mala 7tyzdnov ☹ od vtedy mame problemy....tiez mi nechcela papat v tom case....a myslela som si ze to prejde ked mi skoncia,ale nepreslo 😠 zacala sa hnevat,plakat,pucit,odtahovat,niekedy uplne odmietam a zacal sa strajk a boj....bojujeme uz treti tyzden....snazim sa to nevzdat a UM nedat...drzim palce 😒

mam132
autor
27. mar 2013

no baby dneska to uz bolo trosku lepsie, doobeda mi sice papala zase len kasu a potom vyzivku, poobede strajk aj som chcela dat UM no nakoniec som si povedala ze predsa 3 hodiny bez jedla prezije 🙂 no a potom okolo 4 mi uz zacala cucat, najprv nechcela, no flasu som jej nedala tak jej nezostalo nic ine len sa napapat :D a vecer uz bez protestu, dufam ze to uz bude ok

eveenka
29. mar 2013

@mam132 kamaratka mala ten isty problem, mala jej v case menstruacie nechcela tahat, ona mala nastastie v zaciatkoch veeela mliecka mala zamrazene v mraznicke tak davala take z flase a odatrekovala tych par dni trvania menstruacie...ine zial nepomohlo...skus tak aby si nestratila mliecko...