Mesačné bábo a kojenie. Môže sa prejesť mliečka?

natali1
9. jan 2009

Ahojte, chcela by som Vas poprosit o radu. Mam 1-mesacnu dcerku a potrebovala by som poradit ohladne kojenia.
Ked nespi, tak si pyta jest kazdu hodinu. Ak zaspi, tak vydrzi bez papania 2 aj 3 hodiny.
Ak je popri kojeni hore, tak by jedla aj tristvrte hodinu a stale nema dost. Moze sa babo prejest?
A obcas sa mi aj stava, ze pri kojeni po cca 10 minutach zaspi. Snazim sa ju prebrat, aby este papala, no vacsinou sa uz len hra. Potom ju ulozim do postielky, za par sekund sa preberie a pyta si znova jest.
Je to normalne a casom sa to ustali alebo mi nieco poradite na zlepsenie? Dakujem vopred velmi pekne...

adoracion
9. jan 2009

neboj moja robila to iste ono sa to zhruba po 2 mesiacoch urcite zlepsi neboj hlavne vydrz!!!!!!!!!

elise
9. jan 2009

natali IP 😉

minea
9. jan 2009

Natali, rozhodně se nemůže přejíst, toho se neboj 😉. Je dobře, že kojíš, kdykoli si malá řekne, ale pozor, v jejím případě se určitě nejedná o hlad - žádné mimi nepotřebuje jíst každou hodinu, takže si myslím, že to spíš na tebe zkouší a když jí vyhovíš, a prso jí dáš, je blahem bez sebe a dudlá 🙂. Zkus se naučit rozpoznat, kdy skutečně pije (pohyby oušek) a kdy je jenom přisátá. Jinak spoustu informací najdeš na http://www.kojeni.net/databaze.php

johanda
9. jan 2009

natali, to je normální, dávej ji jíst, jak si přeje, min. 6 týdnů má ona i ty čas na vzájemnou harmonizaci potávky a nabídky ( a nejen toho). Co se týká buzení v postýlce a následné potřeby pít - asi to nebude hladem, malá tě chce vidět a citit, já jsem svá děcka měla pořád u sebe - v šátku, košíku, lehátku, když jsem pracovala, holky na mě koukaly a bavilo je to, případně mi v šátku tvrdě usly a já je lehce "vyklopila" už spící do postýlky. Co si ale pamatuju, první 2 měsíce jsem je měla u cecku imrvére, pak se ty intervaly mezi kojeními prodloužily, ale zase se zmenšila potřeba spánku 😅

denduska
9. jan 2009

podla mna je to normalne, je este malinka, ja som kojila kazdu hodinu, a spala som tak ze som ju mala polozenu bruskom na sebe..inak sa nedalo... ochvilu bude mat 5 mesiacov a stale pyta kazde 2 hodiny, ked sme vonku, tak kazde 3, v noci kazde 4. Zato vidim ze papa a ze jej chuti ma uz takmer 8 kg 🙂
neboj nic, chce to len vydrz, aj ked viem ze je to tazke..ale zvyknes si tak ako kazda mama 🙂

radka.m.
9. jan 2009

je normální,že každé dítě jí jinak,ale ty intervaly po hodině bych se snažila přeci jenom trochu protáhnout,protože mléko se tvoří za 1-1.5,takže aby se stačilo pěkně vytvořit mlíčko.ono po tý hodce se taky prcek může pěkně přejídat,pak bude mít bolení a potom to je pořád dokola.jinak po tý 1.5-2hodinách je to v pořádku.

stvura
9. jan 2009

Vydrz, mi sme to mali rovnake, bud spal alebo jedol.

natali1
autor
9. jan 2009

Dakujem pekne... 🙂)