Mlaskavý zvuk pri kojení, neprispieva ku kolike?

barbade
30. jan 2013

Ahojte, nenasla som tu takuto temu, tak otvaram ja, ak uz existuje kludne ma usmernite. Mam jeden problem tykajuci sa kojenia (po tom ako sme zvladli pociatocnych sto a jeden problemov, hlavne ukrutnu bolest, znicene bradavky a podobne...). Syncek ma tri a pol tyzdna a mam pocit, ze uz sa celkom spravne a pekne prisava na prsnik. Znaky: bradavky ma uz pri kojeni nebolia (este trochu ano lebo sa este stale hoja stare bolacky, ale neporovnatelne menej), malicky krasne pribera, ma kopec mokrych plienok, pri prisati dosiroka otvara pusu, ma peknu pauzu v bradicke ked pije a nechava mi prazdny prsnik po skonceni dojcenia, takze mlieco naozaj pije a nladuje sa poriadne. Jedna vec mi ale naozaj neda pokoj a to je mlaskavy zvuk pri papani, ktory vydava pocas vacsej casti pitia. Trpi teraz kolikami a uvazovala som nad tym, ze ak ten zvuk znamena napriklad stratu podtlaku a sanie vzduchu (aj ked si to naozaj neviem predstavit, je prisaty velmi pevne) tak ci to neprispieva ku kolike. Kazdopadne, nebyt toho zvuku tak mam pocit ze nam prisatie a dojcenie celkovo ide vcelku dobre.
Vie mi prosim poradit niekto skuseny? Plus existuje nejaka poloha pri dojceni kde sa da povedat ze je minimalizovane riziko hltania vzduchu?
Vdaka za odpovede!

euka210
30. jan 2013

aj nas pil hltavo a tak akoby mlaskal, no koliky sme nemali a svagrininho bolo pocut rovnako a mali koliky, takze to asi nebude tym. Proste im chuti 🙂 Najmenej sa nahlta vzduchu ked je este v polospanku. V noci som ho len zacula, prilozila a nemusel ani odgrgnut. A v noci ani nemlaskal 🙂

ange_de_la_morte
31. jan 2013

malý miá taky při pití často mlaská - hlavně když máme delší pauzu při kojení a fakt to hltá ... na prdíky trošku trpíme ale řekla bych že to není žádná hrůza , po kojení tak 20 minut kňourá ( neřve) a pak usne, dávám i trošku fenyklového čajíku před každým kojením .... myslím že to mlaskání prdíky nezpůsobí

olusenka
31. jan 2013

Slyšela jsem, že mlaskání je špatné. To by nemělo být. Ano, je to signál, že miminko polyká vzduch a bolí ho pak bříško. Píšou tam, že v tom případě je dobré nechat dítě odříhnout při pití, přerušit kojení, dát odříhnout a pokračovat, ale iupravit techniku kojení, že mlaskání by nemělo být.
Tady jsem to našla:
http://www.maminkam.cz/prilozeni-ditete-k-prsu-...
http://zena-in.cz/clanek/serial-o-kojeni-bolava...
Zkuste se příp. poradit, tady na MK jsou dvě diskuze, kde je laktační poradkyně.

barbade
autor
1. feb 2013

Holky diky za nazory, snazim sa to eliminovat ale asi na nas bude musiet prist kuk nejaka poradkyna osobne....

janatt229
1. feb 2013

Ahoj, moj maly pri tom tiez mlaska a vydava kopu inych zvukov. Bola u mna doma aj laktacna poradkyna a techniku dojcenia by som mala mat dobru. Tie zvuky, ktore pri tom maly vydava, vobec nekomentovala. Tiez ho davam odgrgnut viac krat pocas dojcenia, vzdy ked pusti prsko, tak ho zdvihnem, niekedy si odgrgne aj 3x a inokedy ani raz ☹ Tak neviem... Koliky mame tiez a riadne kazdovecerne, ktore koncia az po polnoci a tiez celodenne prdikove problemy, stale ho skruca a prdka vlastne pocas celeho dna. Keby sa pri tom netrapil, tak by to bolo az usmevne, hlavne ked sme v cakarni u lekara a pod. a on stale pusta prdiky 🙂

barbade
autor
2. feb 2013

@janatt229 no presne takasituacia je plus minus u nas ... ☹ Teraz uz mame aj rektalnu rurku, zatial pouzita raz, pluslaktobacilky a velmi sa snazim aby nemlaskal, ale nie je to jednoduche 😒

janatt229
2. feb 2013

@barbade ja mam rurku kupenu, ale nemala som zatial odvahu ju pouzit. ono vtedy, ked maly vecer najviac place, tak sa dost zvíja, tak si fakt neviem predstavit, ze by som mu ju mala bezpecne zaviest do prdelky... a pocas dna prdka sam, aj ked namahavejsie, ale kedze prdka pocas celeho dna, jednorazove ulavenie s rurkou si myslim, ze by nepomohlo... a vobec nemam z jeho spravania pocit, ze ked si prdne, tak sa mu ulavi, skruca ho dalej a idu dalsie a dalsie prdiky... tiez skusame aj probiotika a rozne kvapky, ale bez zmeny...