Mám mlieko v prsníkoch rok po odstavení

nikpa
15. apr 2019

Ahojte, chcem sa spýtať ako dlho potom čo ste prestali kojit ste ešte mali mlieko? Tento mesiac je to presne rok a stále ked si stlacim prsniky mi tečie mlieko.

wetsel
15. apr 2019

@nikpa Každá žena to ma inak, ak sa ti dá odsávaj si ho, ak to neprejde zašla by som k lekárovi, nech poradí čo s tým, aby si niečo nezanedbala 🙂

diewcatqoo
15. apr 2019

@nikpa ahoj, prsniky sa ti aj normalne nalievaju, ze ak stlacis prso, tak tecie prudom alebo len sem-tam kvapka? Lebo ak sa ti nenalievaju, necitis sa kvoli tomu nekomfortne, neodsavaj si to, pretoze potom sa ti bude mlieko tvorit este viac.
Ak sa ti normalne nalievaju, urcite chod k lekarovi, nech sa na to pozrie. Moze ti predpisat nejake hormonalne lieky na zastavenie laktacie. + mozes pit salviovy caj, ten tiez zastavuje tvorbu mlieka
Ak mas len obcas kvapku mlieka, tak je to ok, niektorym zenam to trva dlhsie, kym sa telo spamata. Ale lekarovi to mozes spomenut tak ci tak.

nikpa
autor
15. apr 2019

@diewcatqoo uz sa mi nenalievaju ako ked som kojila, necitim žiadnu nepohodu kvôli tomu. Ked si stlačim ako ked som si odstrekovala do zásoby tak mi proste stále ide, jasné ze uz nie toľko... len ma to tak zaujima, že ako to majú ostatné ženy. Každopádne to spomeniem na preventívke.