Môj 5 mesačný synček papá takmer všetko, ale nekaká

sany001
12. feb 2011

Milé mamičky ak ste sa stretli už s týmto problémom tak mi poraďte. Malý mi už papá zeleninku s kuracím mäskom, výživy, má aj dostatok tekutín, tak fakt nechápem prečo nekaká. a dokonca ani kvapky BIO GAIA mu nepomáha, a nedávam mu jesť čo by ho mohlo zapiecť...Ďakujem Vám za každú domácu radu 😅

janka196
12. feb 2011

ahoj nepises napriklad ci ho dojcis. ja som malu dojcila velmi dlho a nemala pravidelnu stolicu tak kazdy druhy treti den. a ako dlho ti nekakal?

karmelka77
12. feb 2011

@sany001 my sme sa tymto trapili vyse dvoch mesiacov, a nakoniec som dosla na to ze to bolo mliekom, ktore mu pred tym problem nerobilo a zrazu ano, zmenila som znacku a hned to islo, dovtedy sme zufalo skusali vsetko mozne a kakal 1 x za tri dni aj to s placom a bolestami...

zajo79
12. feb 2011

a to si kde moja videla, aby 5 mesacne babo papalo vsetko??????

katy2
12. feb 2011

@sany001 mne sa tiez zda, ze je este velmi skoro, aby tak male babo uz tolko druhov prikrmov papalo... Ma este kopec casu... 😕 😕 😕

sssimi
12. feb 2011

Skús slivkovú šťavu zo slivkového kompótu. Stačí 10-15ml. Moja je do hodiny vykakaná.

fide
12. feb 2011

Aj mne je to divne...Ma problémy s travenim preto nejde kakať....Moja 14 mes Eliška mala problem ked sme prechádzali z materského na kravske...ale prave o to ide že 5 mes. babo by malo papať naozaj iba to čo vie straviť,,,,

ela2710
12. feb 2011

@zajo79
@katy2 musim sa trosku zastat sany001 lebo napriklad nas je na UM, a deti na UM sa mozu dokrmovat uz od 4.mesiaca, kym detom na MM sa odporuca od 6.mesiaca, nas tiez spapal spenatik, kupujeme vyzivky od 4.mesiaca a dnes papal morcacie masko so zeleninou...je to dost riedke, nic huste, na zajtra mame nachystanu mliecnu kasicku od 4.mesiaca...

a k tomu kakaniu, nas kaka raz za 2 dni, ale niekedy aj dvakrat za 1 den, ak neplace, je kludny, nic by som nerobila, ked sa mu bude dat pojde von 😉

katy2
12. feb 2011

@ela2710 aj moja bola na UM ale prikrmovat som zacala tesne pred 6.mesiacom na radu Dr. Ked babo prospieva, niet sa kam ponahlat... ale prepac, aby 5-mesacne babo papalo takmer vsetko, to je sila... Moze to mat vplyv na travenie... Naozaj sa niet kam ponahlat... aj ked sa skor zacina prikrmovat, netreba mat neviem aku pestru stravu... treba postupne a hlavne pomaly....

ela2710
12. feb 2011

@katy2 nas nastastie problemy nema ziadne, sice papal zatial len ten spenatik a to morcacie, nas lekarka len upozornila, ze mame radsej davat zeleninku ako ovocie, lebo deti co papaju najskor ovocie odmietaju zeleninu..no tu sa ozaj tazko radi, nenapisala, ako dlho mala nekakala, ani v akych intervaloch kakala predtym...no nas maly ma 68 cm a 8420 g...mliecka dokaze spapat hrozne vela lebo ho nenasyti, prave preto nam nasa pediatricka odporucala dokrmovat skor, zatial davame len na obed, dufam, ze sany nenahradza mliecko prikrmami, si myslim, ze do toho 6.mesiaca naozaj staci len raz denne aj to len par lyziciek...

pink_lady
12. feb 2011

@sany001 ako dlho nekakal?

sany001
autor
12. feb 2011

@janka196
ahoj nie nedojcim uz 4 mesiac, druhy den nekakal

ela2710
12. feb 2011

@sany001 to este nie je nic zle, ak neplace, je to ok, nemyslim, ze dva dni je vela, ako som uz hore pisala nas raz za dva dni

sany001
autor
12. feb 2011

vdaka baby, pisete mi vela, ale nie som zvedava na kritiku co moze 5 mesacne babo jest, a chuti mu to nema s tym ziadny problem...a tie co ste mi pisali co uz dokrmujete vdaka za radu...kazda snaha sa ceni, kedze moj syn uz nieje dojceny 4 mesiace....3 tyzdne mrkva, o den pridany zemiak, potom petrzlen atd a na samy koniec kuracina a vyzivy mrkvove, jablkove atd a kasicky a to vsetko od ukon. 4 mesiaca....Tak fakt nechapem preco niektore kritizujete...

katy1979
12. feb 2011

@sany001 2dni nie je zatial ziadna tragedia. skus slivkovu vyzivu ci slivkovu stavu a vysadit mrkvu a banany.

katy1979
12. feb 2011

@sany001 lebo sa chytili tych slov ze papa takmer vsetko. aj ked si to tak urcite nemyslela.

ela2710
12. feb 2011

@sany001 aj ja dokrmujem od 4.mesiaca, a na kritiku na koniku si zvykni, aj ja ked zalozim diskusiu vzdy sa najde niekto kto kritizuje 🙂 ja na dokrmovani nevidim nic zle, aj nasmu malemu chuti 🙂

ela2710
12. feb 2011

@katy1979 asi myslela, ze papa takmer vsetko co 4.-mesacne dieta moze 🙂

benne
12. feb 2011

@sany001 kritiku si nevšímaj... ved to je všade tak.. aj vonku, v obchode, na prechádzke, v čakárni.. najjednoduchšie je nereagovať a komunikovať s tými, čo ladia na jednej vlne stebou 😉

zuzub
12. feb 2011

@sany001 ahoj, my máme tiež podobný problém trápime sa so zápchou už vyše dvoch mesiacov,už sme vyskúšali asi všetko..... chvíľu je dobre potom zas nie, ja síce malého kojím, ale na noc ho dokrmujem Nutrilonom Comfort je okrem iného na zápchu, nám celkom pomáha... a ešte nám lekárka predpísala sirup dufalac, ten je fakt dobrý.držím palce, viem aké je to trápenie ☹

@katy2
@zajo79 nerozumiem načo reagujete, ked nepíšete k veci, ale kritizujete, trápne 🙄

katy1979
12. feb 2011

@zuzub prosim ta kde tu kritizujem????? 😕

@ela2710 ja viem pochopila som to bez toho aby to musela pisat. len preto podla mna baby spustili kritiku lebo si mysleli ze drobec je naozaj vsetko.

katy1979
12. feb 2011

@zuzub jej vidis ani vlastny nick si nevsimam a pomylim 😀

sany001
autor
12. feb 2011

@katy1979 tak to mas pravdu, nemyslela som to tak, ale tie co uz prikrmuju ma pochopili na 100 %...

zuzub
12. feb 2011

@katy1979 veľmi sa ospravedňujem, myslela som @katy2 ešte raz SORRY 😉

ela2710
12. feb 2011

@katy1979 ale zas mohli sa jej slusne spytat, a nie zasa skakat...no to je uz jedno, ja si tiez nemyslim, ze je tragedia ked dva dni nekaka, a zapiect babo moze aj z mliecka, nam sa uz asi dvakrat stalo, ze tazsie kakal, ale ked sme pocvicili nozkami vsetko bolo ok 🙂
a teda naozaj neviem, kde si tu kritizovala 🙂

zuzub
12. feb 2011

@sany001 nám ked to začalo malý nekakal 10 dní!!!!!!!!!!!!!!! boli sme aj na chirurgii na vyšetrenie 😝 takže tiež myslím, že dva dni nie je tragédia...

sany001
autor
12. feb 2011

ale baby nehadame sa... ja som zvyknuta na kritiku...takze jednym uchom dnu a druhym von...len ma to dokaze fakt niekedy riadne nastvat....ale je samozrejme, ze musia byt aj taky aj taky ludia

sany001
autor
12. feb 2011

ja som si toho vedoma ze dva dni neni tragedia...ale minuly rok tesne tyzden pred vianocami mi bol v nemocnici a pred tym mi nekakal tiez dva dni a nieco sa uz dialo...tak mile maminy co kritizujete aby ste boli v obraze a inak tiez som si myslela ze Nutrillon comfort i ked je proti zapcham a kolikam dost zapeka

lensam
12. feb 2011

tiez papame od ukonceneho 17. tyzdna a vsetko je v poriadku a pritom stale dojcim. Dokonca mu obcas dam aj umele mliecko, ked chcem ist niekam prec a strazi ho niekto iny, alebo ak ideme niekam kde sa nehodi dojcit. A nie je ani problem, ze by potom odmietal prsnik 🙂 su to hluposti, aspon u mojho papkaca
dva dni nekakat nie je ziadny problem. ako zapchu mozno oznacit tvrdu, bolestivu stolicu vyskytujucu sa menej ako kazde tri dni.
este ma napada, ze prikrmy treba davat vo forme riedkych kasiciek. aj tak do babatka dostanes viacej tekutin, ktore nariedia stolicu

lensam
12. feb 2011

@sany001 a preco bol v nemocnici?

ela2710
12. feb 2011

@sany001 k tomu nutrilonu vela kamosiek ho malo, a deticky im zapekalo, preto my papame bebu 😉