Používame cookies. Viac informácií tu. OK
xlucia
28. júl 2011

@kincsem11 vsetko je v poriadku. uz sa ti normalizuje mnozstvo mlieka na potreby tvojej dcera. nestresuj. vecer ti papa dlhsie lebo sa aj po celom dni upokojuje, aby kludne zaspala. len tak dalej.

salomuska
28. júl 2011

@kincsem11 presne, to je uplne normalne. mliecko sa ti priebezne vytvara, aj ked mala saje, tie tvrde prsniky byvaju hlavne pocas prvych tyzdnov kojenia. ja si napriklad z jedneho prsnika ani neviem odsat mliecko, to dokaze len moja mala 😉 vecer byvaju babetka prirodzene nervoznejsie, urcite to nie je od hladu, to by ti tak v noci pekne nespinkala.

kincsem11
autor
28. júl 2011

dakujem vam za ukludnujuce slova...hned mam lepsi den!!! 😎 aj ked u nas je zamraceneeee 😵

vanillaice
28. júl 2011

mlieko sa najviac tvori ked oddychujes a najlpsie ked spis preto ich mas rano ako Pamela a vecer si unavena z celeho dna tak su makke ale neboj mlieka je tam dost, dietatko si vie odsat perfektne aj to zadne mlieko kt. ho zasyti lebo je v nom najviac tuku a pokial dieta je spokojne a prospieva neni dovod sa bat prave naopak tvorba mlieka je aj o psychike.

desmodka
28. júl 2011

pi vineu, pravidelne sa stravuj - toto mne zaberala aby bolo mliecka dost aj na vecer

traktor
28. júl 2011

aj matko papal takto kratko, prsia som mala furt mäkke, nic mi neslo ani odsat/ v hlave a na dusi pocit..ze ja urcite nemam mlieko/..no aj napriek tomu, matko krasne priberal, krasne spal a bol spokojny..bud v pohode.. 😉

marcito
28. júl 2011

😉 suhlasim s vami maminy , netreba sa stresovat , treba byt v pohode , pekne sa stravovat a male ratolesti si vycuckaju tolko kolko potrebuju....ja som sa tiez obavala , ze nemam mlieko ,kedze teraz ani ja nemam naliate prsniky ako prvy mesiac ale zbytocne , zistila som ze to mliecko je pri odsavani a maly si ho vytahuje zo zliaz ....je to aj o psychike, ked som mala problemy so zapalovanim prsnika, bola som nestastna , vystresovana je pravda, ze vtedy som mala menej mlieka,musela som maleho dokrmovat , ale ked sa mi prsnik vyliecil opat sa mi vratilo .....takze hlavne pohodicka🙂))aj ked viem , ze kazda starostliva mamina sa obava..... ci to dieta nasyti ..??? 🙂)) 🙂

vejinka
28. júl 2011

tvorba sa ustalila a tym ze prakticky kojis cely den vecer je hlavne zadne mlieko ktore si dcerka vytaha ide tazsie preto je obcas nervozna ale vytiahne ti ho vsetko preto pekne spi do rana.ja kojim tri krat denne a vecer mam az poriadne hrudy na pohlad staci ze maly zamrnci ked som v sprche tak zo mna strieka ako z fontany.lenze mne sa od obeda nahromadi predne mlieko malokedy vecer sa dostane k zadnemu preto sme v noci kazde dve hodiny hore.bud rada ze sa cicky pekne vyprazdnia kazdy vecer.rano mas plne zasobniky ja mam ako vyzmykane spongie ale zasa mne sa plnia cez den.

elinka27
16. aug 2011

@kincsem11 v prvom rade ta chcem pochvalit, je super, ze dojcis intuitivne na poziadanie a neriadis sa casovymi intervalmi, pretoze kazde dieta je ine a dojcenie nieje len o krmeni 😉 co sa tvojho "problemu" tyka, vecer uz ani ja nemam naliate prsia, pretoze cez den pije, beham okolo nej, staram sa o domacnost a samozrejme nemam tolko casu odpocivat.V noci sa tvori mlieka viac, nakolko mamicka odpociva a je klud.To, ze nemas naliate prsia ako si mavala cca prvy mesiac po porode je uplne normalne, ja ich mam tiez ako susene slivky ale to neznamena ze tam mlieko nieje.Pokial ti pribera, a ma pocikane plienky nemas sa coho obavat, a mliecko sa tvori aj pocas dojcenia.Dolezite je aby si nadalej dojcila na poziadanie a nepouzivala ziadne nahrady prsnika ako napriklad dudlik, lebo ten moze oddialit intervaly medzi dojcenim a tak viest aj k znizeniu tvorby mlieka, okrem ineho ...

31majka12
23. aug 2011

Ahojte .
Mam 2 tyzdnove babatko a mam pocit ze mu to mliecko nestaci...lebo pije len kratko a 2-3 minuty,a casto musim prikladat ...aj celu noc som bola hore lebo stale pytal. 😉
Ma to tak byt?
ja sa chcem opytat kedy sa tvori to druhe mliecko,kedze moje je zatial take vodove...

m_o_n_c_a_k
17. sep 2011

Baby ja mam ten isty problem ako autorka ,aj ked viem ze to problem nie je ,ale moja mala pije hodinu niekedy aj cez den moze to tym ze sa ukludnuje ,lebo mame problemy s prdikmi a niekedy je najedena hodinu papa a po hodine sa zacne nervovat a krcit od prdikou a hned je hladna. Ona sa vtedy teda nehra, normalne prehlta, ja viem ze babanka maju maly zaludok ,len neviem ci je toto Ok. Niekedy pije len 30min a zriedka sa stane ze 10-15 min. Mimochodom ma 5tyzdnou. A v noci mi prespi 4 az 6 hodin ale spala uz aj 8.aj z toho som paf nespí rovnako cez noc ma obdobie ked o 1nej nepotrebuje a posledne dva dni potrebuje ale zobudia ju prdiky. Ja viem ze si hlada co jej vyhovuje a ze v 5 tyzdnou nema zmysel dietatu vymyslat rezimy to vobec nie,len chcem vedíet ci je to ok

cornelia73
24. apr 2012

ahojte...chcela by som vas poprosit o radu...mam 3 tyzdnove dievcatko a kojim ju...je vsak nervozna ked saje..po krmeni vecsinou place a je nervozna a preto ju potom este prikladam...papka cca 10-15 minut z kazdeho prsnika...no potom sa pogrcka a sme tam kde sme boli pred krmenim...nervozita a plac a dalsie krmenie...nedeje sa to stale ale aj tak by som chcela vediet cim to moze byt alebo ci mal niekto podobny problem...dakujem za odpoved

xlucia
24. apr 2012

@cornelia73 v 3 a 6 tyzdni v 3 a v 6 mesiaci na konci byva tzv. rastovy spurt. asi ho mate. trva cca 3 dni kym sa tvorba mlieka zvysi na mnozstvo pozadovane dietatom. treba len trpezlivost

hedka17
24. apr 2012

@cornelia73 ahoj a ked si odstriekas tak ti mliecko pekne tecie mozno sa jej nechce tahat ak ide tazsie a preto sa jeduje

seva
24. apr 2012

@cornelia73 problemom moze byt, ze sa pri papani prilis nahlta vzduchu, to jej moze sposobovat bolesti bruska. taktiez moze mat aj mierny reflux, comu by nasvedcovalo aj to caste grckanie. aj ked, to je u babatiek bezne. skus ju naskor upokojit, a potom prilozit. prikladat ju skus hned pri prvych naznakoch hladu, aby potom nepila prilis hltavo. Skus ju po dojceni nosit s mierne vyvysenou hlavickou aspon 20-30 min, alebo jej podloz matrac, asi do 30 stupnoveho uhla. A keby sa stale hnevkala, skus pohladat laktacnu poradkynu v okoli, urcite lepsie poradi. www.mamila.sk

beton
24. apr 2012

@cornelia73 pises, ze papa 10-15 minut z kazdeho prsnika. znamena to, ze papa na jedno dojcenie z oboch prsnikov, z kazdeho 10-15 minut? podla coho usudis, ze ju prelozis na druhu stranu? mam totiz pocit, ze vytiahne predne mlieko z jedneho aj z druheho a k zadnemu sa neprepracuje. a potom grcka. na jedno dojcenie daj jeden prsnik. na dalsie dojcenie daj opat ten isty prsnik a ked uz nesaje, tak preloz na druhu stranu. aby prsnik vzdy dopila do dna. tym si zaroven zabezpecis aj dostatocnu tvorbu mlieka, ked sa prsniky uplne vyprazdnuju.

cornelia73
24. apr 2012

@beton ahoj...ano na jedno dojcenie z oboch prsnikov z kazdeho po 10-15 minut...mala som zapalene prsniky tak kvoli tomu a na tom prvom mi zaspavala...je to moje prve babatko tak neviem co robim spravne a co nie...asi na tom nieco bude vyskusam to...a ako je to s podavanim cajiku?nemoze byt smedna?

cornelia73
24. apr 2012

@seva dakujem pekne za odpoved 🙂

beton
24. apr 2012

@cornelia73 materske mlieko sa deli na predne, ktore je riedsie a sluzi na uhasenie smadu a na zadne, ktore je hustejsie a tukovejsie. dieta najprv pije predne mlieko, potom zadne. tvoja je skor prepita ako smadna, kedze pije len to predne mlieko. cajik a ine tekutiny sa podavaju dojcenym detickam az v 8-10. mesiaci. prevencia proti zapalu je dojcit cim viac. ak mala uz nechce a citis v prsnikoch napatie, zacinaju byt prilis naliate a mala uz nechce, tak odstriekaj rucne do povolenia tlaku, nie viac. cajikom a inymi tekutinami riskujes znizenie tvorby mlieka. otazka tiez stoji, ako by si jej ich podala. flasa a cumlik su najcastejsou pricinou problemov pri dojceni. dojci na poziadanie, ked si mala zapyta a vzdy ked je nepokojna, place, daco ju boli a pod. nestriedaj prsniky kazde dojcenie a kym naozaj mala nedopije jednu stranu, druhu nedavaj. pis, ako vam to ide.

beton
24. apr 2012

@cornelia73 este mi napada pri takomto spravani, prilis silny tok mliecka, resp. nadprodukcia. ked pije, netecie jej mliecko z pusinky, resp. tebe strieka? moze byt, ze mas mlieka prilis vela a ona ho nestiha prehltat, tak ju to zlosti. co vsetko robis, aby si sa vyhla zapalom? neodsavas este pomedzi dojcenie?
mozno sa najdes v tomto:
http://dojcenie.wordpress.com/som-zufala/mam-ve...

patrisha90
15. okt 2015

Ahojte!Mám skoro polrocnu dcérku,kojim este stále,ale mám taký pocit že mám malo mlieka!Cez deň nemám naliate prsia vôbec,iba v noci ked spím...poraďte mi prosím,este chcem dlho kojit,čo mám jesť?čo mám piť? :( vďaka pekne

Tu začni písať odpoveď...

Odošli