Môže byť dojčiaca matka hospitalizovaná s dieťaťom?

bobocka
2. feb 2011

vedel by mi niekto poradit? chcem sa opytat ako je to s hospitalizaciou dojciacej matky a jej dietata v baby friendly nemocnici.ak je dieta chore a je stale dojcene,tak jeho matka moze byt hospitalizovana s nim,ale vraj len do roka.ak je dieta dojcene,no ma uz vyse roka,tak vraj moze byt matka s nim len cez den a v noci musi ist domov.no co ja viem,tak who vydala nahlasenie,ze dojcenemu dietatu do 2 rokov nesmie byt mlieko odopierane. a na zklade toho by predsa mala byt jeho matka s nim hospitalizovana ak je dieta vo veku do 2 rokov,nie?tak ako je to prosim vas? mate niekto info o tom?

edita84
2. feb 2011

ahoj ak sa ti dá finančne tak si zaplať súkromnú izbu a budete len vy dvaja, budeš mať súkromie a je to lepšie aj pre dieťatko nenachytá viac chorôb 😉

brisilda
2. feb 2011

podla mna mas pravo byt s dietatom nonstop v nemocnici moj maly mal 3 r. kojeny nebol a v pohode ma s nym nechali 😉 samozrejme za poplatok 😀 podla mna pokial mas dost penazi a v pripade problemov sadohodnes s primarom na oddeleni tak v tom nevidim ziaden problem

ani3012
2. feb 2011

hospitalizovaná môžeš byť aj so 6 ročným, ak na to majú podmienky-samozrejme si platíš.
do jedného roka je to zadarmo a po roku platíš-ale každá nemocnica to ma inak.
to ,či je nemocnica povinná ubytovať matku aj po roku života dieťatka -tak to neviem,ale malo by to byť umožnené aj nedojčiacemu bábätku...veď stále sú takí malinkí

pink_lady
2. feb 2011

ja som nekojila a s malym som bola za poplatok za stravu, pokial kojis, je to zdarma, ale inak mozes byt aj so starsim dietatom...ja osobne by som same dieta v nemocnici nenechala ani ako 3 rocne...

jarus74
2. feb 2011

ano moze byt urcite hospitalizovana matka s dietatom a to do 3 rokov a uplne zadarmo ak si neobjednas sukromnu izbu vtedy samozrejme platis .mozu ta odmietnut vtedy ak nieje miesto pre mamicky a tym padom tam mozes byt po cely den okrem noci!

jasminet
2. feb 2011

do 3 rokov je matka v nemocnici bezplatne - resp. plati si iba stravu ak chce, nezalezi na tom, ci je alebo nie je dieta dojcene... od 3 rokov si za pobyt v nemocnici plati. aspon tak to funguje na antolskej...

atrami
2. feb 2011

tiež si myslím, že súkromná izba by bola lepšia. Záleží aj od počtu pacientov na oddelení. Ale do 6 rokov veku dieťaťa može byť určite rodič s dieťaťom. Ja osobne by som aj na kresle spala, ale deti by som samé v nemocnici nenechala. Určite sa nenechaj odbiť, ono sa vždy nejaké miesto najde 😉

larka9
2. feb 2011

Nasa skusenost je ze do 3 rokov bezplatne (I.detska na kramaroch), ale stravu si musi matka zadovazit sama alebo si zaplatit u nich v jedalni a po 3 rokoch do 6 za poplatok. Da sa tam objednat aj "nadstandardna" izba za poplatok ale maju len jednu a ta je stale obsadena. Nam sa zo 6-tich hospitalizacii podarilo ju mat len raz.... A co este viem, na onkologii na kramaroch mi k malej postel dat nechceli a to mala len 5mesiacov, ale nedali sme sa a potom prisla sestricka, ze kojacia matka ma na postel pravo a hned sa aj jedna nasla...takze netreba sa nechat odbyt, pravo byt s dietatom v nemocnici ma kazdy rodic. A este jedna skusenost, jedna mamina s ktorou som lezala mi vravela, ze II.detska na kramaroch funguje stylom, ze maminy maju svoju jednu izbu, kde spia a deti po 4-6 v inej izbe a ze musela celu noc pri malom sediet na stolicke ked chcela byt pri nom. Tak neviem, ci to tam este stale takto funguje, my sme chodili len na I.detsku a tam sme boli s detmi na izbach...

littledevil
2. feb 2011

Malý mal 1,5 roka a nebol dojčený a bola som s ním celý čas. Do troch rokov môžeš byť s dieťatom, pokiaľ majú pre Teba voľnú posteľ.

zoja
4. feb 2011

mozes byt s dietatom aj starsim, len uz si za to platis nie len stravu , ale aj pobyt 🙂

moniikka
5. feb 2011

Ja som bola pred týždňom s 5ročnou dcerkou hospitalizovaná.Boli sme vyberať mandle,ale sám primár nám hovoril,že ak budeme mať 1 posteľ tak to máme zdarma a stravu má iba dcérka.Ak by som chcela posteľ aj jaj tak by som si to musela platiť.Ale ty máš nárok na hospitalizáciu s dcérkou pokiaľ nedovršila 3 rok života...

gucz
7. feb 2011

u nás v Trnave je to tak, že do troch rokov môžeš byť s dieťatom bezplatne, od troch rokov sa platí za pobyt. Ak si dojčiaca matka a minimálne 70% stravy dieťaťa tvorí mlieko, tak máš nárok na stravu zdarma. Ak už dieťatko papá viac príkrmov či normálnu stravu, tak si za stravu musí matka platiť, alebo si ju nechá priniesť.

ajka30
4. sep 2013

Ja som bola hospitalizovana na detskom v TT so synom ked mal 8 mesiacov, prikrmy moc nepapal, tak som mala aj stravu zadarmo.