Môže byť zvýšená tvorba mlieka v roku dieťaťa?

Ahojte,

mala som mliečko už tak akurát, nakoľko 11 mesačnú dcérku kojím už len cca 3krát do dňa, avšak posledné dni sa mi začalo nejak viac tvoriť, mám plné prsníky, až ma to bolí trošku. Mám aj pocit, akoby som mala trošku zdurené tie žľazy. Neviem čím to je, že sa tak začalo tvoriť a ako tomu zabrániť. Odstriekať si sem tam musím, lebo to bolí, ale nechcem zase veľmi, aby som nepodporila tvorbu mlieka. Neviete mi nejak poradiť, resp. mali ste nejaká s týmto problém?

lenja123
21. apr 2012

Ahoj, ja som mala podobné problémy pred menštruáciou, aj mimo kojenia som mala bolestivé prsia - v období kojenia aj so zvýšenou tvorbou mlieka. Pozerám, že sa snažíte o bábätko - nemôžeš byť už tehotná 😉 ?

snehulienka_mrazova
autor
21. apr 2012

@lenja123 Rada by som bola tehotná, ale nemyslím..🙂 aj keď úplne vylúčené to nie je. Súvisí to nejak? 🙂 Ja praveže pred menštruáciou nie som, tak nechápem..Už dlho kojím dcérku tak pomenej, odkedy papá príkrmya nikdy som takýto problém nemala :/

magic08
21. apr 2012

@snehulienka_mrazova ak by si bola tehu, tak sa ti praveze tvori mliečka menej, nepiješ viac tekutín, čaje? Neprikladá malu častejšie? Príp. nevypije viac?

snehulienka_mrazova
autor
21. apr 2012

@magic08 no neviem ci vypije viac, jedine, ze silnejsie taha,co som si nevsimla, ale neprikladam ju castejsie. Akurat v noci chce pit tak 2-3krat, co predtym jej stacilo raz. Ze by to bolo tym? A ja viac urcite nepijem, praveze mam problem, ze nepijem skoro nic.

blue_eyes
21. apr 2012

Zájdi za svojim gynekológom, on Ti predpíše tabletky na zastavenie mlieka.

snehulienka_mrazova
autor
21. apr 2012

@blue_eyes No len ja este chcem zatial malu kojit aspon par mesiacov este, akurat by som bola rada, keby sa produkcia mlieka opat prisposobila dopytu 🙂

magic08
21. apr 2012

@snehulienka_mrazova tak je to tým, že sa ti v noci viac budi. Stačí jedno kojenie naviac a mliečka sa začne tvoriť viac