Môže dojčenie oslabiť zdravie matky?

paola.o1
11. mar 2009

Ahojte mamicky, mam taku dilemu ohladne kojenia. Normalne vobec nebyvam chora a teraz len za posledne tri mesiace som presla cez chripku az ku zapalu pluc... no a vzdy ked maroduje jeden, maroduje cela rodina, takze sme v kuse vsetci chori. podla Dr. za moju oslabenu imunitu moze kojenie, teda fakt, ze od narodenia nekojim, ale mliecko si iba odsavam. je fakt ze v poslednom mesiaci uz ho vela nebolo, max. 300 ml za den, ale odsavala som ako diva no a dr. hovoril, ze v podstate uz to nema vyznam, ze iba umelo vyvolavam nejak tvorbu mliecka a keby som to nechala na prirodu, tak uz nekojim a boli by sme zdravi. tak moja dilema je, mam alebo nemam mliecko nadalej odsavat? mate niektora skusenosti s tym, ze odsavanie mliecka by vam natolko oslabilo imunitu?

dudinka21
14. mar 2009

vynyan može byt z únavy, treba veľa piť ale všetko sa dostane do normálu..
Ako píšeš, mliečko sa dá vždy roztankovať fakt je to pravda, veľa kámošiek nekojilo, lebo vraj sa im mliečko prestalo tvoriť, aj mne ale tým prikladaním sa to rozpumpovalo.... Takže myslím, že ked to žena nevzdá tak kojiť može samozrejme je veľa prekážok a žena sa tak isto musí pri tom dobre cítit vtedy je to to najkrajšie..
Prečítam si tvoj boj..
Myslím, že som zažila podobný..

mami.sk
14. mar 2009

ja mám skôr pocit, že vďaka kojeniu sa mi imunita posilnila 😀
pred tehotenstvom som bola chorá nonstop celý rok, 7x antibiotiká a stále som sa necítila dobre 😝
odkedy som otehotnela a teraz keď kojím sa cítim perfektne a dokonca ma tento rok po prvýkrát obišla aj chrípka 😉

vinyan - ja som sa prvýkrát hrozne vyhádzala /dokonca aj na chrbáte čo som nikdy predtým nemala/ asi 2 mesiace pred pôrodom a zmizlo mi to až teraz / 3 mesiace po pôrode/. moja kozmetička skonštatovala , že sú to hormóny ale poriadne mi všetko vyčistila a je to už úplne v poriadku.Pijem veľa tekutín a užívam zinok 😉

dudinka21
15. mar 2009

ja vlastne tiež odkedy som zostala tehotná a kojím, vobec ma nebolela hlava.. a to predtým nonstop, skoro každý den...