Môže kojaca matka jesť orechy?

kvojtanikova
6. apr 2011

Pytam sa preto, lebo som vyskusala orechy vlasske aj kesu, a nevidela som ziadnu reakciu. Lenze ja som alergik aj syn (pelova alergia, ja mam v sezone aj skrizenu potravinovu, ale nie na orechy) , a tak sa pytam ci jedenie orechov (vlasske, kesu, para orechy, lieskovce, arasidy..) moze zvysovat roziko alergie pre moje babatko, aj ked teraz nevidim ziadnu reakciu. Mozem ich teda jest ci nie?

zuzana76
6. apr 2011

moj sa po orechoch vyhadzal, ked mal 5 mesiacov a ja som zjedla vanilkove rozky, co som piekla na Vianoce, ale ked nie je ziadna reakcia, tak ked to nebudes prehanat , tak by to asi nemalo vadit.

miskap
6. apr 2011

Pokiaľ nevidíš žiadnu alergickú reakciu na bábätku, kľudne môžeš jesť všetko. Strava mamičky má byť pestrá a aj orechy majú v nej svoje miesto. Je to dobrý zdroj mastných kyselín. Okrem toho, do mliečka sa dostane naozaj veľmi malá časť látok zo stravy mamičky. Je možné, že dieťatko zareaguje aj na to minimum, čo tam je. Ale ak nereaguje, nie je problém.

luciole
26. apr 2011

ja som tiez alergicka, ale s orechami problemy nemam, jedine arasidy mi lezia v zaludku ako kamen, ked ich zjem, tak tym sa teraz vyhybam uplne, ale inak po troskach skusam. Robievam domace musli, tak som dala mandle a vlasske, do dalsej davky lieskovce a mala nemala ziadne problemy, tak nevidim dovod sa im vyhybat 🙂

kukucg
26. apr 2011

Orechy maju vela dolezitych latok, tak ak ste nemali reakciu tak podla mna mozes, ale aj tak by som uprednostnila vlasske a lieskovce, to su take nase, oproti tomu arasidy su velky alergen, a tak by som ich radsej vynechala, kedze iste predispozicie na alergie evidentne mate 😉

maryanna
26. apr 2011

ja by som ich vo veľkom množstve nejedla ak kojím a ak súv rodine alergie už vôbec nie.
Moja mamka nemala žiadnu reakciu tak jedla počas tehu aj kojenia veľa orechov a keď mala sestra 4 roky cca začala mať krupičnú pokožku na rukách, a má doteraz a to má 18 rokov a teraz začala asi polroka kašľať a také prejavy astmatické, čo predtým nikdy nemala, chodí po vyšetreniach a vraj to môže byť práve orechami, ktoré to spustili a a potravinové alergie sú spojené s inými takže ja osobne považujem orechy za dosť silné a mám pred nimi rešpekt, o to viac ak sú alergie v rodine.

bobocka
26. apr 2011

moze,ale na zaciatok by som si dala len par a sledovala reakciu.ja som dojciaca mamina a z orechov jem len arasidy(ine nelubim a vlastne orechy jem len prilezitostne),no sla som na to pomalicky a sledovala som ci sa maly nevyhadze,sledovala som stolicu atd.kedze si alergik a teda aj tvoje mimi ma teda predispozicie na alergie,tak by som na tvojom mieste orechy na kila nejedla 😀 ,no par si iste dat mozes ak na dietatku reakcia nie je. 😉