Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Môže pohár s náustkom podporiť bojkot v dojčení u ročného syna?

mareka49
17. máj 2019

Ahojte, rocny syn asi tyzden odmieta prsnik. Vypije len velmi malilinko, alebo vobec. Sem tam aj hryzie. Vzdy velmi malo pil tekutin mimo materskeho mlieka, ale asi zhruba pred rovnakym casom sme spozorovali, ze viace pije z poharika s naustkom. Zrusit tento sposob pita?
Taktiez zhruba pred mesiacom sme zaviedli (zo zufalstva) cumlik na predspankove denne aj vecerne upokojovanie (cize 3*20 min cca, pocas spanku ho nema). Skusi sa zbavit oboch veci? Pomoze to? Mlieka mam zatial dostatok. Chcem zas normalne kojit..Dakujem pekne za nazory, rady, skusenosti..

evittam
17. máj 2019

@mareka49 Je to normálne. Rocne dieta uz nepotrebuje MM ako hlavnú potravinu. Uz ma normalne konzumovať ine potraviny -skoro všetky. Treba sa zmieriť s tým,ze sa zacalo same odstavovat a mozes byt len rada.😉

evasustiakova
20. máj 2019

Určite to vyrad 🙂 škoda mliečka...ak chces ešte dojčiť tak cumlik preč, ak nie tak nechaj a bude odmietať ďalej, z mojej skúsenosti 🙂

veronikadomanova
28. máj 2019

@mareka49 áno, fľaška s naustkom aj cumlík kazia dojčenie...skuste normálne pohárik,ročné dieťa vie piť v pohode už aj samé piť z pohárika 🙂 samozrejme ak to doposiaľ nerobilo,chce to cvik 🙂 ...tvorbu mliecka zrejme bude treba zvýšiť,keďže začalo prsník odmietať,je to znak zníženej tvorby

marguay
28. máj 2019

Miesto cumla na upokojovanie skus nosenie v satke co aj podpori tvorbu mlieka. Existuju umelohmotne poldecaky akoby pre deti od 6 mes my na tom fungujeme a ziadne slamky a ine blbosti. Kojenie si si uz pokazila tymito vylepseniami predpokladam ze super rady okolia co nikdy nekojili a vedia o tom prd makovy tak ako niektore v tejto diskusii. Ale snad sa to da este zachranit

marguay
28. máj 2019

@evittam odpadnem z tvojich vedomomosti o kojeni. Su fakt "super" len dalej ich prosim nesir radsej

evittam
29. máj 2019

@marguay Napodobne. Mam oddojcene uspesne dve deti.

moni73
29. máj 2019

Nerozumiem, co ta trapi a tiez co ti radia. Ved sa zacal normalne odstavovat, ci?
@marguay nema sa dojcit na poziadanie??? PS mam odkojenych 25 mesiacov pri dcere

marguay
29. máj 2019

@evittam kojenie do roka nie je uspesne kojenie

marguay
29. máj 2019

@moni73 normalne odstavenie nie je v jednom roku, to je strajk. Kojit na poziadanie ano ved o tom ale nic ani nepisem

vendulka80
29. máj 2019

@marguay a úspešne kojenie je do maturity?

maciatkolulu
29. máj 2019

@marguay nedá mi nereagovať ako "zasluzilej" matke troch detí,ktoré nikdy neboli v šatke a ani v ničom inom. Druhé som kojila 2,5roka a tretie tri a niečo,roka myslím🤣. Mali fľašu asi tiež približne od roka a malý si cicia z nej ešte aj teraz. Ooooo,aká tragédia. Proste netreba všetko zvaľovať na fľašky a dudle. Sú aj deti,ktoré sa začnú v kľude aj samé odstavovat a aj v roku,treba riešiť veci s kľudom a uvedomiť si,že každé dieťa je iné.

evittam
29. máj 2019

@marguay To si myslíš len ty. A co je uspesne dojcenie?! Dojcit dieta do 4rokov? A štrajk? Ked by ti dieta odmietalo vziať prsnik do ust tak co spravíš?! Budes mu ho tam pchať na silu? Fakt zbožňujem tieto sproste reci. Obe moje deti sa odstavili prirodzene ci tomu tebe podobne veria alebo nie.
Dieťaťu staci MM do roka. Bodka. A reči "kojofiliek" si nechaj pre svoju skupinu. Pekny zvysok dna.

evittam
29. máj 2019

@maciatkolulu Ale prosim ta. Aka zasluzila matka-pokial nemáš dieta zavesené na "cecku" 24/7 najlepšie naha, a mimo len v nosici a nic ine a pozor na flasu ci cumel. Tak nevies nic o dojčení. Hm, moje obe deti potom trpeli hladom. 😀😀😀😉 Fakt tieto reči nikde inde nevidis len na MK. A sice nie bohužiaľ ale našťastie. Niektorým to mlieko a materstvo pekne lezie na mozgove zavity.

maciatkolulu
29. máj 2019

@evittam prvú som kojila minimálne,druhá bola závislá a tretí notorik a nič extra som preto nerobila,mali aj fľaše a dokonca malý ešte aj má,najstaršia aj dudel Bohu vďaka za ten produkt😂😂😂😂všetky sú normálne a v živote neboli v nosiči,mám rada svoj chrbát a pohodlie. Ale nikomu neberiem jeho názor a chuť,každý podľa svojho😊 moje deťmi nepresli žiadnymi strajkami,odstavili sa sami a v kľude,rovnako aj dudel a flasa nebol žiaden problém,dve sú dospelé a nemajú ani dudel a ani fľašu😂😂😂😂 a malý si kľudne môže este z fľaše keď sa mu zaziada a opakujem žiadne štrajky,žiadne cirkusy,nič,pohoda a klidek.

evittam
29. máj 2019

@maciatkolulu U nas to iste. A ani žiadne problémy s príkrmami. Nic. Ale proste slusne som sa vyjadrila a ako citas uz nic neviem o dojceni. No co uz. Aj na takých slnko svieti.😉
Potom tu u podobných čítame ako 2-3rocne dieta alebo aj staršie nic nechce jest....a vyplakavaju co maju robit...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli