Môže sa Cerazette užívať aj keď nekojím?

lorik
17. nov 2007

cerazette sa mozu uzivat aj ked nekojim ci iba pocas kojenia?

emjee
17. nov 2007

podla pribaloveho letaku http://www.nobel.sk/PIL.aspx?what=pil&code=33785 ho mozu uzivat dojciace zeny aj zeny, ktore napr. netoleruju estrogeny
cize kojit nemusis 😉

vita1
17. nov 2007

emjee ma pravdu, mozes ich uzivat, aj ked nekojis. pytala som sa na tom minule aj svojho lekara 😉

bubadlo27
17. nov 2007

ahojte,
aj ja ix uzivam a medzicasom som prestala kojit a zatial v pohode 🙂

veronika13
17. nov 2007

chcem sa vás spýtať, ako túto antiku znášate... lebo poznám zopár prípadov, kedy bolo ženám dosť zle, silné menšt. krvácanie...

bubadlo27
17. nov 2007

no ja som MS este nedostala , tak ti neviem povedat, ale zle mi nebyva 🙂 🙂

veronika13
17. nov 2007

nepredpisuje sa to až, keď má žena menzes? 😲

bubadlo27
17. nov 2007

ja mu mam predpisanu od gynekologa a rozdiel ako u ostatnych je v tom, ze ju beries stale teda 28 dni, bez pauzy, a preto nide je potrebna MS 🙂

veronika13
17. nov 2007

aha, ja neznalá 😀

bubadlo27
17. nov 2007

no ani ja by som to nevedela, keby som sa nepytala gyndosa 😀

eva4444
18. nov 2007

no ja beriem aj plne kojim a kazdy mesiac si to poriadne uzijem 7-8dni 😠 😠 😠

mimakro
18. nov 2007

Keď som dojčila často, tak v poho. Potom som to obmedzila na 6x denne a špinila som každých 10 dní, tak som ju musela vysadiť. Predtým som menzes vôbec nemala.

bubonic
18. nov 2007

ja som tiež mala cerazette a najprv som kojila a potom nie, ale neznášala som ich dobre. a tiež ich cena je dosť slušná. potom som si dala zaviesť vnútromaternicové teliesko, nehormonálne, takže sa dá aj počas kojenia, teda pokiaľ neplánujete nejako skoro druhé. akurát sa zavádza počas MS a aj vyberá. no a teoreticky ho mám na päť rokov, s možnosťou predčasného výberu a stálo ma toľko čo tabletky na 4 mesiace. 😎

mimakro
19. nov 2007

Bubonic, nad tým som uvažovala, ale nenabrala som odvahu. Asi by mi vadil pocit, že mám v tele niečo cudzie. Ty si v poho?

lorik
autor
19. nov 2007

no ja ms teraz vobec nemam kvoli tym tabletkam.ale tiez si chcem dat vnutromaternicove teliesko

bubonic
19. nov 2007

ja som sa tiež bála, že to budem cítiť a tak, ale ani netuším, že to mám 😀 . hlavne si nemusím pamätať, že som si mám zobrať tabletku a tak. ináč z cerazette som ja mávala dosť slušne silnú MS a aj medzi špinenie, no a kojiť som prestala keď mal malý dva mesiace, takže tak. a ani to zavedenie nebolí, ako som niekde čítala, takmer to necítiť. akurát mi prišlo blbé, že ma gynekológ vyšetruje počas MS. ale to je potrebné, lebo vtedy sa krčok otvorí a uvoľní najviac.

zuzajdica
12. jan 2010

ahojte..ked uživam cerazette a krvacam..ako zastavim krvacanie???nemate s tym niektora skusenost?

jani2
12. jan 2010

ahoj, ja ho užívam tiež a už nekojím...to krvácanie mám tiež občas, raz aj v kuse 2 týždne a potom samo prestalo, ale bolo to len slabé krvácanie....tak ak to nie je silné, tak chvíľku vyčkaj.

vinifera
12. jan 2010

Zraz Kysučaniek? 😎
Zuzajdica ja som prvé dva mesiace krvácala len v čase menzesu. Potom som krvácala mesiac v kuse a lekár mi odporučil vysadiť tabletky, že mi proste nerobia dobre. Tak som si dala zaviezť vnútromaternicové teliesko.

maka2
25. jan 2010

Ahojte kočky Cerazettacky! Ja som užívala Cerazette len chviľu, pretože som skoro prestala kojiť a nerobila mi dobre. Ostalo mi však jedno celé 3-mesačne originál zabalené balenie. Keby niekto o neho mal záujem ( samozrejme za zníženú cenu ) môžem poslať.

lubikaf
25. jan 2010

Tiez uzivam Cerazette od oktobra, menzes som este nemala, a to kojim iba v noci. Mne tato antikoncepcia nic nerobi, ani neviem, ze beriem nejake tabletky. Len by ma zaujimalo, kedy dostanem kramy, alebo ich vobec nemusim dostat pri Cerazette ?

vinifera
25. jan 2010

Pri týchto tabletkách vôbec nemusíš krvácať.

majuskagb
28. jan 2010

tiež som ich uživala ale krámz som mala v kuse asi mesiac tak som sa na nich vykašlala.... aj ja mam cele balenie tak ak niekto chce možem poslať..

kaskya
29. jan 2010

Pri užívaní antikoncepcie - kým si telo zvykne na hormonálnu antikoncepciu niečo to trvá. Žena kľudne môže mať aj dlhšie krvácanie, alebo hnedé špinenie. Má sa to upraviť do 4 mesiacov.
Ja ju tiež užívam. Pred rokmi som užívala Cilest. V pohode. Teraz cerazete, dostala som menzes týzden po zacatí užívania tabletiek. Normálna bežná menštruácia, napodiv u mňa bezbolestná, nakoľko som mala stále bolestivú menštruáciu. Bez tabletky proti bolesti kazdodenne som ani nemohla existovať. Takže u mňa ok.

smily
29. jan 2010

ja som to uzivala polroka, potom som dostala mezes ale asi dva tyzdne v kuse, tak som ju vysadila... inak ten polrok bol fajn...

koniarova
18. sep 2010

Ja som tiež nekojila a užívala som Cerazette 4 mesiace, potom som vysadila. Tri mesiace som menzes dostala, ten štvrtý posledný zatiaľ nie. Je mi to nepríjemné, keď nedostanem menzes, stále sa bojím, že som tehotná. Ten menzes je pre mňa taká istotka. Tak som ju vysadila. Neviete poradiť, kedy po vysadení Cerazette sa menzes dostaví? Neužívam už týždeň a stále mám pocit, akoby som ho každú chvíľu mala dostať a stále nič.

lenkazilava
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andy1001
2. máj 2012

Ahojte, ja užívam cerazette. Nemá niekto na predaj?

sharona67
16. apr 2015

Ahojte, ja som vysadila antikoncepciu Cerazette a ostali mi 4 neotvorené balenia (na 4 mesiace), sú použiteľné do 10/2015, ak má niekto záujem píšte na hankova.gabi@gmail.com

martinica20
21. júl 2015

Ahojte, chcela by som sa opytat na radu ako skoncit s uzivanim Cerazette....mala by som dobrat cele to jedno mesacne balenie, alebo s tym mozem skoncit ihned? Som po porode, nekojim a nevyhovujem mi HAK...dakujem za radu 🙂