Môže sa kojiť s chorobou?

alubinka
21. sep 2010

prosim vas, moze sa kojit ked mamicku boli hrdlo, ma nadchu, kasle a kycha??? nejedna sa o mna, ale o svagrinu ktora ma dvojmesacnu princeznu a chcela poradit, dakujem

vefi89
21. sep 2010

kojiť môže ďalej. ak to má malá chytiť, dostane to aj bez kojenia..

ninka1234
21. sep 2010

určite kojiť ďalej 😉

tin_ka
21. sep 2010

po super prednaske s akreditovanou laktacnou poradkynu mozem poradit, ze ano, urcite kojit.
vdaka tomu ziska babatko protilatky z mliecka proti tej chorobe. urcite neprestat, je to vraj velka chyba z nevedomosti mamiciek.

saskax
21. sep 2010

ja tiez tak viem, ze je dobre ked je mamicka chora a koji. Pretoze v tele mamicky sa vytvaraju proti chorobe protilatky, ktore sa dostavaju do mlieka a babatko ziskava este lepsiu imunitu. Takze odporucam urcite kojit. 🙂

atrami
21. sep 2010

Určite može kojiť ďalej. Kojiť sa neodporúča pri teplote nad 39°, kvoli zvýšenej teplote mliečka. Odporúčam používať rúšku na ústa- dá sa kúpiť v zdravotníckych potrebách. Prípadne stačí použiť vreckovku, alebo bavlnenú plienku.

sorciera24
21. sep 2010

urcite kojit dalej, ja som kojila s chripkou a horuckou 38,5 a nic sa nestalo.....max. by som si dala nejake rusko cez usta, aby som nekaslala priamo na babo 😉

juliagregor
21. sep 2010

určite kojiť sa dá, dokonca sú už aj ATB, ktoré sa môžu aj pri kojení (vychádza sa z toho, že pre dieťa je oveľa osožnejšie MM a chvíľková záťaž s ATB je nepodstatná)
mliečko by sa nemalo dať až pri veľmi vysokých teplotách (nad 38,5), preto je vhodné mať nejakú zásobu v mraziaku... 😉

katuskad
21. sep 2010

určite ano, aj ja som kojila ked som bola chorá, len mamička nesmie brať lieky, len nejaké homeopatiká a piť veľa čajíku. choroba sa mliečkom neprenáša, skôr si musí dať pozor, aby na malú nekýchala a nekašlala, veľa vetrala a tak. ale kojiť určite môže.

domeli
21. sep 2010

môže, dokonca sa to žiada - dieťa si tak hneď vytvára protilátky a aj keď nie je 100 % záruka, že neochorie, väčšinou práve dojčiatka ostanú jediné, ktoré nie sú choré aj keď celá domácnosť áno. Ja to teraz aktuálne "praktizujem" - od nedele som zasoplená, s boľavým hrdlom, ktoré sa ale vďaka homeopatikám umúdrilo do 24 hodín. Len to, či ozaj funguje, že sa dieťa nenakazí nemôžem odskúšať, nakoľko dcérka ma s nádchou "predbehla" 🙂

zlatusik28
21. sep 2010

určite áno, ja som bola minulý týždeň strašne nachladená a kýchala som snáď každú chvíľku, ale kojila som aj naďalej. A maličký zatiaľ chorý nie je, snažila som sa k nemu veľmi "netúliť". A veľmi pomohlo homeopatikum 😉

juicyluu
21. sep 2010

Urcite, aj ja som kojila a to ma zlozila horucka tyzen po porode, takze v klude 🙂 Skore vyzdravenie.

dahra
22. sep 2010

Caute,
ja som dokonca kojila, ked do mna dva dni tiekli len infuzky. Ked mal maly 6t, dostala som zapal slepeho creva - dva dni len infuzkach, po operacii som nekojila 12 hod., kym doznela anesteza a potom som kojila dalej. Nechapem, ale maly nebol nejako hladny, napriek tomu, ze ja som nejedla. 😀 V treti den ma napajali len cajom a vyvarom.