Môžem brať antidepresíva pri dojčení?

katus79
18. mar 2008

Mamičky chcem sa spýtať či niektorá z vás prekonala popôrodnú depresiu pomocou antidepresív a pritom kojila.

wladka
18. mar 2008

katus, ak ich mas predpisane, kukni v pribalovom letaku.. podla mna by lekar upozornil, ak ti ich predpisuje, ze ci mozes kojit, alebo nie.. nemam s tym skusenost, len.. opatne.. drz sa 😉

holly1
26. mar 2008

Ahoj, nejlépe ti určitě poradí tví lékaři, tj. gynekolog ve spolulpráci s psychiatrem nebo obvodním lékařem, resp. tím, kdo ti léky předepsal. Taky se toho dá spousta zjistit na internetu, zadej si do vyhledávače antidepresiva při kojení nebo antidepresiva v těhotenství. O některých je prokázáno, že se vylučují do mateřského mléka, takže u těch pozor. Přeju hodně sil a ať to zvládneš.

andy.a
26. mar 2008

Katka,myslím,že už by ti malo to antidepresívum pomaly aj zabrať 😉
cítiš už nejaký pozitívny efekt terapie ?? 😉

anatanka
18. apr 2008

Zkusila bych radeji nejdriv homeopatika.

Antidepresiva jsou prece jenom jeste relativne nove leky a neni dukladne prozkoumano jejich vedlejsi pusobeni. Jestli ovlivnuji dite v tehotenstvi nebo pri kojeni ti spolehlive nerekne nikdo. Zalezi proto jen na tobe, jestli do toho pujdes nebo ne. Jistotu ti nikdo neda, ani to, ze v pribalovem letacku o kojeni nic nebude.

romankav
27. jún 2008

anatanka: Pokud je u někoho diagnostikovaná deprese, tak homeopatika bych rozhodně nezkoušela! Homeopatika patří do alternativní medicíny a jsou spíš na lehčí případy, účinky homeopatik nejsou dlouhodobě prokázány (osobně je nezavrhuju, pomáhají mi při migréně). Deprese není poporodní blues, může ohrožovat i život!!! Je mnoho anitidepresiv, které se mohou užívat při kojení. Katus nemusíš se bát a držím ti palce, abys vše v pohodě zvládnula 🙂

andy.a
27. jún 2008

anatanka,AD/antidepresíva/ rozhodne nie sú nové lieky,predpisujú sa už minim.od 50-tych rokov 20.storočia,ak ma pamäť neklame 😕 😕 😕
samozrejme sú stále novšie a novšie originály na trhu,rôzne typy AD 😉

tým sa nechcem prirodzene ale zastávať týchto liekov 😕 ,ale keď je nevyhnutné,tak ich treba užívať 😉

sertralínové preparáty sa predpisujú aj pri kojení /ľahšie prípady/

a pri ťažších depresiách je vždy lepšie zastaviť laktáciu medikamentmi/ťažšie prípady so samovražednými sklonmi,agresívnymi tendenciami voči dieťaťu,halucináciami a pod./

andy.a
27. jún 2008

čo sa týka homeopatík,určite ich nechcem zavrhovať,na ľahšie úzkosti,nervozitu,nespavosť a pod.problémy môžu pomôcť 😉

inkinka
12. mar 2011

pre velky zaujem o clanok LÉČBA PSYCHOFARMAKY V TĚHOTENSTVÍ A LAKTACI (bol viacnasobne uvadzany v teme depresia) vkladame aj do tejto temy, s ktorou priamo suvisi

http://www.solen.sk/index.php?page=pdf_view&pdf...

anatanka
12. mar 2011

Myslim, ze ti na otazku, zda AD muze skodit v tehu a pri kojeni zodpovedne nedokaze odpovedet nikdo. Ja radeji prestala jak v tehu jak pri kojeni, chtela jsem mit jistotu, kazdy ti ale rekne, ze pokud bys mela mit radikalni zhorseni psych. stavu, tak radeji brat, ze je to porad mensi zlo.

helka193
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
filipal
17. mar 2011

@helka193 ano, moja sestra kojila so Zoloftom (sertralinom). co viem, tak na koniku bolo viac takych mamiciek.

helka193
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
filipal
17. mar 2011

@helka193 nie, pocas tehu nie. az po porode, mala poporodnu depresiu. ano, jej dcerka ma uz 6 rokov a je v poriadku.
viem, ze aj v tehotenstve sa uzivaju antidepresiva, ked sa inac neda....pozri na ten link vyssie, je to odborny clanok, su tam konkretne nazvy liekov, ktore sa mozu v gravidite a ktore pri dojceni...

tepka
24. sep 2012

Maminky môže byť depresia aj s dojčenia?malinká už ide mať rok ale ja som v kuse nervozna kričím(síce je aj ona zlá)a potom mám vyčitky a depresie:(dojčím a niekdo hovorí že to môže byť aj hormonami v minulosti som sa liečila na panicku poruchu v tehu to uplne prešlo...nechápem ☹

karolinabese
30. sep 2018

ahojte baby... je to este aktivna diskusia??
brali ste niektora AD aj pri kojeni??? a uprimne, tie co ste brali AD, zmenili ste sa?? Mne povedala svokra, ze zo mna bude ina zena, ze nebudem mat chut na sex, ze sa uplne zmenim, inym clovek zo mna bude... trochu ma to vystrasilo, preto sa chcem opytat na skusenosti...

trpim panickou poruchou. chcem vediet ako sa na vas lieky prejavili. mali ste nejake stavy, bolo vam dobre?alebo ste mali vsetko na salame? bojim sa ich, ale viem, ze ich potrebujem, takze este pred tym by som chcela nejake info.

eliska623
20. jan 2020

@karolinabese ahoj , prosím ťa brala si nakoniec ad pri kojeni.

karolinabese
27. jan 2020

@eliska623 ano uzivam. Kojim 2 hodiny po tabletke